Kruta in nasilna degradacija človeškega dostojanstva. Kot že odlično prejšnjo tvojo, se da tudi to brati kot izjemen pomnik in opomin zdajšnkim in bodočim generacijam, da.
LP.
Med leti 1933 in 1945 so nacisti v skoraj 20.000 (!) koncentracijskih taborišč strpali milijone ljudi! Med najbolj znanimi je Auschwitz, imenovan tudi "Gate to Hell". Vse preradi pozabljamo...sreča, da obstajajo ljudje, ki znate, v opomin bodočim rodovom, to predstaviti tudi danes, v XXI.stoletju...
"Res se čudim, da še nisem izgubila vsega upanja, saj je danes sanjati in upati skoraj absurdno. A še naprej sanjam, saj sem prepričana, da so ljudje kljub vsemu še vseeno dobri po srcu." (Anne Frank)
Pretresljiva, globoko izpovedna fotografija, še posebej, ko se zazreš v tista vrata zadaj za srednjim likom..."Gate to Hell"...Noro, Robert, res noro! Lp,Nevenka
Avtor zgodbo razdeli na dva dela. Nekoč in danes. Govori o otrocih, ki jim je teror "vgraviral" globoke sledi. Nekateri so ga nemo zaznali in se z njim soočili. Bodeča žica, ki je mejila na svobodo, simbolizira zmago, preživetje. Čas je naredil "svoje" in postali so zdrave in "močne" osebnosti. Torej njihova izbira je bila življenje. Vgraviran seznam žrtev, ki ga avtor izpostavi kot osrednji element, pa pomeni, da so nekateri že na začetku izbrali smrt.
Glasserjeva teorija
Ivana