* *
Danes je 11 dec 2019, 09:22

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: odgovor
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2003, 16:26 
Odsoten
Pristopni član

Kodak je kar se tiče digitalne fotografije za en (cenzura)
Najboljš je še sony V-1 al pa kakšen canon, ker ima samo sony leče najboljšega proizvajlca leč torej Carla Zaissa ti priporočam tega!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2003, 20:34 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
A če piše Carl Zeiss na objektivu je pa bolš kot Schneider.

Daj daj, malo poglej koliko stanejo pravi Zeiss ali Schneider ali Canon, Nikon, Rodenstrock itd. objektivi.

Ne mešat plastike s objektivi.

Pravi Zeiss objektiv (za fotografa pravi) stane več kot tisti V1 z objektivom vred.

Tolko o objektivih in imenih. Nekaj je kakovost, nekaj je poslovna priložnost prodaje imena in proizvodnje.

Je pa V1 povsem spodobna kamera v svojem razredu. Pa ne zaradi objektiva. Da se ve.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2003, 20:56 
Odsoten
Pristopni član

mislš kok si pameten a?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2003, 21:45 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor / U-117
Daj obej, lahko nam nazorno prikažeš razlike in te bomo z veseljem brali. Ne pa nekaj bluzit tukaj o Zeissu in proizvajalcu slabih avtoradijev aka sony.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 dec 2003, 23:48 
Odsoten
Marsal

obej je napisal/-a:
mislš kok si pameten a?

Kamere V1, G5, C-5060, 5400 imajo podobne, cene in karakteristike. So v podobnem cenovnem in kakovostnem razredu. Vsaka ima svoje prednosti in slabosti, ki pritegnejo kupca.
Toda kdo bi kupil kamero na kateri bi bil res dober objektiv in s tem kamera krepko višje cene. Moraš imeti kult pri bogatih kupcih kot ga imata LEICA in CONTAX, ki pa sta tudi nekaj več ponudila. Pri zgoraj navedenih kamerah in povprečnih tipalih in ostali tehniki, bodo v kamere vstavljali super leče? Samo poglejte danes Leico Digilux 2. Njen objektiv LEICA DC VARIO - SUMMICRON 1:2,0 - 2,4/7 - 22,5 mm ASPH. In verjamem da je dober objektiv. Pravi LEICA. In zakaj, zato ker je v kameri tipalo kar 4/3 inča s 5MP. Torej tipalo, ki je mogoče enako oziroma podobno kot ga ima Olympus E-1. Tudi cena in kakovost te kamere bo temu primerna.
http://www.leica-camera.com/digitalekam ... index.html

Dam en primer s preizkusom, ki sem ga opravil za revijo MOJ HOBI pred leti.
Imamo Yashico T5 s 35mm f/2,8 Carl Zeiss Tessar objektivom. Cena sitnica, cca 40.000 sit.

In imamo drugo kamero Contax T2 prav tako s objektivom Carl Zeiss Sonnar 38mm, f/2,8. Cena, za ta bogate sitnica 170.000 SIT.

In so za Yashico prav tako vsi nerazmišljujoči pisali "orlovo oko". Seveda piše Zeiss. Ma važno, da se piše in privabi kupca. In ta pameten Matjaž naredi preizkus in sem lepo Yashico pod preprogo dal in o tem superlativu samo malo kritike napisal.

Contax in njegov objektiv, pa je tako risal, da ga noben moj EF Canon, razen mogoče 85mm 1,8, 100mm 2,8 makro niso dohajali. Pa še to sta že rahlo tele objektiva in ne širokokotna. (Kdor ima CD moje knjige, gor je tudi članek Contax T2 in si oglejte rezultate). zraven pa je tudi test LEICA Minilux kompakta s ta pravim LEICA objektivom in ne takim, ki je danes na primer na panasonicu, četudi tam piše LEICA.

In sedaj se zopet najdejo še bolj pametni, seveda smo v digitalni dobi, in načenja se znova tema o superlativih imen in raznih asferičnih, fluritnih, ED, itd. super lečah v kompaktnih kamerah. Ko bo na trgu res ena taka kompaktna kamera s ta pravim objektivom, že omenjena Leica, bom bil prvi ki bom dvignil roko za njen preizkus in napisal članek s primerjalnimi fotografijami.

Pa nisem jaz pameten. Samo malo moraš poznati filozofijo podjetij, cene, namen kamere in veš kaj kateri pritiče in za katerega kupca je narejena.

In OBEJ to ni kritika na tvoj zapis. Pač bereš, razmišljaš in verjameš zapisom, ki jih je danes na netu mnogo. Prvo preizkusi v praksi, razmisli kje je tržna logika in se lahko pogovarjamo. Lahko da je ta objektiv na V1 boljši od konkurenčnih, tega se ne da preizkusiti, toda da bi bil boljši samo zato ker gor piše ZEISS. Tu mene na svojo stran ne boš dobil.

In zakaj ta moj zapis. Ne proti Obej-u, ampak zato, da začnete razmišljati.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 00:37 
Odsoten
Marsal

In ostajajmo na temi o kamerah s 10X zoomom z argumenti.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 01:58 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Švarcenberg ali fojba.
matjaz je napisal/-a:
Pravi LEICA. In zakaj, zato ker je v kameri tipalo kar 4/3 inča s 5MP. Matjaž

Živ Matjaž,
nočem biti bolj pameten kot ti (pa tudi nisem), vendar se mi zdi, da je senzor tele čudovite Leica Digilux 2 velikosti 2/3".
Huh, tale strojček pa ne bo poceni, sem pa skoraj prepričan, da bi jo celo stari fotografski mojster Ara Güler kupil .... nostalgija.

Imaš prav, je nenavadno velik senzor za 5MP in tak format kamere; So že kakšne fotke na netu oz. kdaj jo boš stestiral (se mi že sline cedijo ...)?

Pa lahko noč,
Alex

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 09:53 
Odsoten
Marsal

Pustimo pamet, je samo tako velika, kolikor je široka.

In da se ve, želim samo usmerjati, kolikor znanja sploh še lahko podam. Nadaljevali boste pa vi.

LEICA

Nič konkretnega še o njej, razen tehničnih podatkov.
Pokazal pa sem že tole:
http://www.e-fotografija.com/artman/pub ... _143.shtml
spodaj

Upam, da bom dobil kaj več informacij o tej kameri.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 10:04 
Odsoten
vstopil v forum

Spet bom malo skočil iz teme, pa naj mi bo oproščeno. Le kratko pojasnilo Obeju in dodatek na Matjaževa razmišljanja. Sonyjevi objektivi res nosijo ime Carl Zeiss. Toda javna tajna je, da je Zeiss odgovoren le za dizajn teh objektivov, ki so potem narejeni na japonskem.

Na vrh

Naslov prispevka: Jo, kok ste pametni!
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 11:08 
Odsoten
Pristopni član

Za 180 000 sit se velk bolj splača kupt V-1 kot pa Cannona v cenovnem razredu do 180 čukov, dej premisl mal, se pa strinjam s tem da ima Canon veliko boljše leče in vse kar spada z raven v cenovnem razredu nad 200 al pa 300 čukov!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 11:26 
Odsoten
Marsal

Obej poglej. Nisem preizkusil niti G5 niti V1.

Če pogledam malo razne preizkuse, dajo eni prednost temu, drugi drugemu. In veš kaj bi si najbrž jaz izbral. V1
In zakaj. Zato ker že imam DSLR in mi bolj prija manjša kompaktna kamera podobno zmogljiva kot večja.
Želel sem samo poudariti IMENA. Ta v tem razredu tako kamer kot objektivov ne povedo veliko.

In predvsem nekaj želim. Vedno dajte vsaj kakšno utemeljitev ne pa na splošno kot. Ta in ta je boljši. ZAKAJ JE BOLJŠI TO POVEJTE. TO ŠTEJE. Saj imate svoje osebno mnenje. In treba ga je spoštovati. Če vas kamera za 30.000 sit zadovoljuje, potem je dobra. In najbrž boste še komu dopovedali, da se pa res ne splača več dati za digitalca.

In leče Canon in druge nad 200.000. SIT. Tudi to morate vedeti, recimo 400mm 2,8 je vrh njegove optike, eden redkih objektivov ki je poravnan s LEITZ, pa še ta ima samo f/4.
Nekje ima boljši objektiv Nikon, drugje, Minolta, pa Pentax itd. Ta pravi ZEISS so vedno nekje v vrhu, LEITZ za SLR LEICA skoraj vedno Nr. 1.

Toda najboljši objektiv vedno izberemo mi. In povsem drugačna izbira je ali kupuješ iz svojega žepa ali firme. Kaj mislite koliko reporterjev po svetu bi recimo imelo 1D, 1Ds, in ta bele 400m in 600mm objektive, če bi kupovala iz svojega žepa. Večina bi lepo navadne objektive kupovala in pisali bi kako so dobri, kdo pa rabi ta drage L objektive.
Jaz jih že ne, ker se ne ukvarjam s tako zvrstjo fotografije. Recimo Aleš Fevžer pa brez vsaj 20kg opreme in tudi ta veliki ta beli so zraven ne gre nikamor.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 13:19 
Odsoten
vstopil v forum

Kar se tiče Leice Digilux 2 le toliko:

http://www.dpreview.com/news/0312/03120 ... gilux2.asp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 dec 2003, 22:06 
Odsoten
vstopil v forum

Na spodnjem linku si lahko preberete modrovanja o novi Leici. Cena :^o je pa res denarnico parajoča - okoli 1800 Eurov :evil: (podatek za Nemčijo)
http://www.leica-camera.com/discus_e/me ... 1071692188

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kaj kupiti v razredu 10x zoom
OdgovorObjavljeno: 20 jul 2010, 15:07 
Odsoten
Pristopni član

Dober dan,

vidim, da je zadnji prispevek tukaj bil napisan leta 2003.
Kako pa je danes z večjimi zoomi in pa seveda cenami?
Se je v 7 letih kaj spremenilo?
gl, DD+

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kaj kupiti v razredu 10x zoom
OdgovorObjavljeno: 20 jul 2010, 16:00 
Odsoten
Pristopni član

Ogromno.

Danes žepni aparati dosegajo 15-kratni zum, ostali pa celo do 35-kratni.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: