* *
Danes je 15 nov 2019, 13:50

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 165 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 avg 2004, 09:56 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
Pa koncno se ena moja:

Slika
Sicer ni cez dan je pa na diasu :) Stvar sploh ni tako nezanimiva, sploh ko zacne bolj blizu sekat. Bom jaz pocasi na kaj takega presaltal. Je bolj adrenalinsko kot sport :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 avg 2004, 14:22 
Odsoten
napreduje v forumu

lial: hvala :wink: imas mogoce se kak predlog, kaksen nov izziv zame? 8)
bila je moznost da ujamem bliznjo strelo, na par metrov, tolk so svigale mimo da ni res. vendar je baraba udarila za mano, namesto pred objektiv. pocilo pa je vseeno! :lol:

ja na tisti sliki ko je samo uni oblak, se res prou cuti da se vse premika. precej hitro se je "vrtelo" vse skup :eyepoping:

aja, nekoc se bom pojavil na srecanju v Katrci.. :wink:

Ogabe: a to je od vceraj? nice pic! in je adrenalinsko je, baje da so me ze slisali ko sm med bliznjimi strelami rekel: "to je boljs kot seks", jst se ne spomnm :rofl2: :lol:

LP :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 avg 2004, 15:32 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
A, seveda, Weather, seveda:

VODNA TROMBA (pijavica po dalmatinsko)

Potem bo skoraj vse.

Ja, skoraj, kajti na tvoji strani mi nekoliko manjkajo sončni VZHODI (našel sem le enega, če jih je več, me popravi)

Je pa mene zato že nekajkrat 'vrglo' da sem strašil zgodaj zjutraj naokrog :wink: :wink: :wink:

Recimo nekaj deset sekund po vzidu sonca:

Slika

Slikano koncem junija, lokacija Sv.Ana nad Podpečjo ob 5.33 F:8.0, 1/160, crop, USM + okvir, vse v PhotoPaint-u

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 avg 2004, 15:40 
Odsoten

:daumen: kakšna goriščnica pa je bila? Najširši kot?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 avg 2004, 15:43 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ja, 33 mm največ kar naredi HP brez predleče.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 avg 2004, 15:56 
Odsoten
napreduje v forumu

lial: Tocno, saj na to ze racunam zadnje tedne. moram se malce poucit o tem, da vidim kaksni pogoji so potrebni za nastanek vodne trombe, potem pa v akcijo ko je moznost 8) Upam samo, da je jesen dober pogoj. Pa tudi vceraj, ko sem tisto vrteco nevihto gledal, ce bi bila nad morjem (oz. mogoce je tudi bila, pa nisem videl) bi bilo mozno da nastane kaj.
Ves mogoce za kaksno uporabno povezavo v zvezi s tem?

Glede soncnih vzhodov imas prav, ker nimam dobre pozicije tukaj. Vendar sedaj ko sem videl tvojo sliko (ki je super!) se mi je porodila ideja; slikati soncni vzhod pozno jeseni, ko imas nad kotlino (recimo ljubljansko) precej megle in ko imas prve zarke po vrhu megle, tisto mora biti carobno :wink:

Mene tezko spravis, da se zbudim tako zgodaj, najbolje bo da kar ostanem do jutra in poslikam :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 avg 2004, 16:05 
Odsoten
Uporabniški avatar

Žal, za vodno trombo nimam nobenih povezav... vem le to, da smo jih večkrat opazovali iz Pirana, predvsem v teh - zgodnje jesenskih mesecih.

Bo pa mene kakšna prva jesenska meglica tudi našla zjutraj na Sv. Ani, ali pa na Krimu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 avg 2004, 16:18 
Odsoten
vstopil v forum

weatherphotos: Tule maš nekaj napisanega o tem:

http://www.kvarkadabra.net/article.php/2004042718192588

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 avg 2004, 02:23 
Odsoten
napreduje v forumu

tim: hvala za link :super:

lial je napisal/-a:
...veckrat smo opazovali v Piranu...
A torej si ga/jih ze videl? Se spomnis kaj podrobnosti? (verjemi da me zanima vse, maniak pac :twisted: ) Si zihr glede obdobja? Ker grem takoj v preucevanje tega in bo spet le se vprasanje casa kdaj bo slika tule 8)

hvala, LP :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 avg 2004, 05:19 
Odsoten
Uporabniški avatar

Heheh, če bi jaz malo prej vstal, ti pa šel malce kasneje spat, bi bila kar skupaj tle gor :wink: :wink: :wink:

Glede pijavic: obdobje je dejansko od julija do oktobra, vendar sem zadeve največkrat videl v sredini septembra. Pogoj je bil razvoj nevihte iz zahoda - severozahoda, ki se je 'skotila' nekje nad Lignanom ali Benetkami in se pomikala proti Umagu ali Novigradu. V takih primerih se prično pojavljati nekako v črti Piran- Savudrija, vendar večinoma za savudrijskim rtom (pred Zambratijo)
Tako formiranje sem opazoval vsaj desetkrat, vendar moram povedati, da je zadeva precej nepridvidljiva (vsaj jaz nisem našel našel nekega res zanesljivega vzorca)
Bolj simpatično srečanje pa sem imel v juliju leta 83 - jadranje preko Kvarnerskega zaliva - klasična 'garbinada' veter do 100 km/h - dež kot bi ga zlival - valovi ravno prav :wink: :wink: - takoj za prenehanjem dežja pa so pričeli oblaki ustvarjati lijake - naključno, enega tukaj, drugega tam... adrenalinsko, nepozabno.
O kakšnem fotkanju ni bilo govora, sem imel preveč dela s krmilom...
Je pa zanimivo, ko vidiš srk vode v oblake, takole recimo dva, tri metre v višino. (in zraven razmišljaš, kej bi bilo, če bi bilo... heheheh)

Če zaključim - toplo morje, nevihta hladne fronte, prehod fronte južno od Pirana in držiš 'palce'...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 avg 2004, 07:43 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Vremenko, za slikanje strel podnevi si nabavi ND, vsaj 8x, če ne celo 64x. Potem boš imel lahko zaslonko odprto tudi eno uro ...

A.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 avg 2004, 18:52 
Odsoten
napreduje v forumu

lial: jaz sem pa mislil, da si tudi ti nocni pticek kot jaz :D

Super, hvala za opis :daumen: Pozicijo vem, gradinte temperature in vetra bom pa ze poracunal, da lahko dobim tocne pogoje za nastanek. torej bo tale jesenski cas ugoden kot sem domneval. Spomnim se, da septembra vedno upam na nevihte od zahoda, vendar vse 'ugasnejo' nad obalo ko se bliza cez morje iz Italije. Na kopnem se ze ohladi prevec, morje pa ostaja toplo. Pa tudi smer zacne bolj od severo-zahoda jeseni, kot si omenil (poleti so bolj iz N-NW smeri).
Iscem cimvec podatkov o tem tule okoli pri starejsih, pa po netu iscem. Tole pa je izziv, adrenalin pa ze povecan 8)
Ce kaj dobim, prilepim, ce koga se zanima...
Tole mora biti res super (mene bi razgnalo :happy: ):
Slika
nekje na Jadranu slikano pred leti...

Ales: sem gledal tega ND8, vendar zaslonko moram imeti samo do f/11, vec ne, ker sem zadnjic opazil da ne dobim strele v celoti, ampak samo glavno vejo, ce je zaslonka bolj zaprta... :? Cas pa bi bil 5 do 8s cisto dovolj...(da mi buffer zmore eno za drugo filat, brez da izgubljam dragocene sekunde).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 avg 2004, 20:16 
Odsoten

Wau!!! :workship:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 avg 2004, 20:20 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Weatherphotos, a je tvoj nik weatherboy.
Če je, te Milena pozdravlja :D

lp, :baeh:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 avg 2004, 20:25 
Odsoten
napreduje v forumu

mk: ej ne me basat, a s tabo se je menila, hehe :D Mi je omenila zadnjic ja, da dela en e-foto pobic tam kjer ona dela, pa nism vedu s kom. Kr pozdravi jo nazaj drugic :wink:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 165 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 15 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: