* *
Danes je 17 nov 2019, 19:11

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 165 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 20:19 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
lial je napisal/-a:
In če prav razumem zadevo, bi bil izziv strela ob belem dnevu.

Z dovolj denarja niti ne. Obstajajo trigerji (tisto kar je Slowenien omenil), ki so zadosti hitri, da ti sprozijo in hkrati strelo ujamejo. Koliko stane sedajle na pamet ne vem, vem pa da ni ravno $10.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 20:33 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Dobra fora tole s 15 sekundami :idea: al kolker pač že ma največ. Pol pa čakaš, da pride.
Jaz butec :cry: se pa tega nisem spomnil, sem nastavil zaslonko in čas, pol izostril in sprožilec držal na polovici in čakal in čakal in čakal..., da udari. Ene 3 sem pa res ujel, sam so bolj boge, pa ene par osvetlitev neba.
Pa me še danes malo prst boli od čakanja na preži (držu sprožilec do polovice). :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 20:35 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Kamnik
Torej lahko samo še enkrat družno ugotovimo: hvala Bogu,da imamo tale forum ;-).
(Ups,... na zdej bo pa mislu da je boh tale naš maršal :lol: )

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 20:39 
Odsoten
Marsal

misfits je napisal/-a:
Dobra fora tole s 15 sekundami :idea: al kolker pač že ma največ. Pol pa čakaš, da pride.
Jaz butec :cry: se pa tega nisem spomnil, sem nastavil zaslonko in čas, pol izostril in sprožilec držal na polovici in čakal in čakal in čakal..., da udari. Ene 3 sem pa res ujel, sam so bolj boge, pa ene par osvetlitev neba.
Pa me še danes malo prst boli od čakanja na preži (držu sprožilec do polovice). :lol:

HEHE samo tri si pa ujel ane! :wink:

Drugič jih bo že 30. Še malo pa boš z našim wetherphotos al kak je že skupaj jih lovil.

Samo novim zmagam naprej, pa čeprav na hecen način. Pa kakšne fotke pokaži!

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 20:44 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 20:47 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Me tale sloweb zeza, enkrat je fotka drugič križec. Ni jo treba komentirat, ker s to mojo katastrofalno tehniko mi kaj boljšega ni ratal ( sem pritisnil, ko sem videl ).

Ne tega hecnega načina ne bo več :D , zdaj ko ste me razsvetlili :idea: .

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 21:04 
Odsoten
napreduje v forumu

uhjej, da se jst spomnim svojih zacetkov...noben mi ni znal povedat kaj je to bulb...dobil prvega SLR 500N in slikal na 30s, vse na film itk. In sam klikal...prides do studija in ti rece "zakaj imas cel film enakih, a primerjas ce je na celmu filmu enaka slika?" :lol: :lol:
pol en frend od fotra pravi...jao pa uporabis bulb in sprozilec in tegobe so resene. sedaj ni blema, sam nevihte naj me napadejo, pa jim dam kontra.

Vcer je blo tud noro; dez ulival jst in kolega pa pod deznikom in skljocanje 8)

misfits: lepa fotka, za cudno tehniko je celo odlicna!

ogabe: seveda, samo vecji uzitek je bit sred nevihte...in uspet slikat "na roke". saj ce pomislis...lahko bi uporabu kamero pa posnel, pol pa frejme ven zrezal pa je :roll:

LP :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 21:12 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
hehe se strinjam... vceraj sem jaz ene dve skoraj dobesedno ujel... potem sem pa na hitro v avto vse zmetal in odletel preden me je dokoncno ubilo (sem moral vm-ju dati priloznost za to danes :lol: ).
se ena stvar... multiple exposure (za vse, ki ste se na filmu). si nastavis na 10 in lahko vmes zapiras :) ko pa imas dovolj pa pokrovcek na objektiv pa ostale na hitro popokas pa je :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 21:51 
Odsoten
Borec za FILM
Uporabniški avatar

Kraj: Deutchland
Citiram:
Slowenien: kar se pa zaslonke tice, kolega v USA pravi da slika pri f/11. sem probal tud to, vendar fotke ne pridejo tako dobre kot pri zaslonki f/8 in nizje. Probaj 1x pa bos vidu, ni vse tako na easy kot zgleda Kar ti hocm rect je, da pri iso100 in tako zaprti zaslonki ne spravis cele strele, samo recimo glavno vejo pa kaj malega

No jaz ne poznam strel poznam no videl pa sem ze ko je folk zvezde fotkal nastavili so kamero na bulb blendo zaprli do amena in sli spat pol ker se zemla suce zarisejo zvezde na fotki take zanimive kroge kot bi ne bilo to zvezdno nebo kot v pravljici hehe

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 avg 2004, 07:38 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Podbrezje
A poj za dons tud dobr kaze? A zvečer a proti jutru? Jest sem včerej zvečer vse naštimov je 2 krat vmes usekal poj je blo pa konc :(

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 avg 2004, 07:43 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Švarcenberg ali fojba.
one je napisal/-a:
je 2 krat vmes usekal poj je blo pa konc :(

Sam da si živ ustal, naslednja strela že pride, gvišno ....

lp
Alex

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 avg 2004, 07:48 
Odsoten
Predsednik FK e-foto
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
kaksen je pa kaj vpliv "civilizacije" na fotke strel - mislim na mestne luci, kaksno osvetljeno cerkev, avtomobilske luci....
a se v mestnem okolju sploh kaj vidi, al je vse prezgano ?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 avg 2004, 09:12 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Dvorska vas
Civilizacije ni ravno veliko pa vseeno. Slikano v Novalji na Pagu, fotoaparat je bil postavljen na balkonsko ograjo, iso400, 30s, f5.6. Eden mojih prvih poskusov slikanja strel.

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 avg 2004, 09:14 
Odsoten
napreduje v forumu

one je napisal/-a:
A poj za dons tud dobr kaze? A zvečer a proti jutru? Jest sem včerej zvečer vse naštimov je 2 krat vmes usekal poj je blo pa konc :(

vceraj je blo obupno :evil:
za danes..bolj za zahodni ter jugozahodni del slovenije...se najvec moznosti popoldne (neuporabno), zvecer ter proti jutru najbrz manj sam nikol ne ves, ponoci je blo noro na jadranu in se je, mimo istre prot krku je slo...:wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 avg 2004, 11:27 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Bled
glede bulba..

zakaj majo digitalci ki podpirajo bulb funkcijo - max. cas bulba samo 30 s? :(
(vsaj vecina)

pa a je sploh kaksna razlika ce slikas s 30s odprtim zaklopom ali pa s 30s bulb funkcijo?

LP

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 165 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: