* *
Danes je 20 sep 2019, 09:07

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 165 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kako slikati strelo??
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 08:04 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Podbrezje
Imam Canon A60 in sem ze nekajkrat poiskusil slikati strelo. Nekaj slik sem dobil. Slikal sem sem z opcijo da foto naredi nekaj slik na sekundo...

Ali je slikanje strele samo loterija ali obstajajo kakšni načini, ki ti močno povečajo možnost slikanja strele.

Hvala..

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 08:11 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Kot prvo, strele se slika z daljšimi časi. Upam, pa da je naš "dvorni" fotograf strel weatherphotos prisoten in ti bo o tem kaj več povedal.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 08:51 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
No ravno vceraj je pri nas sekalo ko sus, tako da sem tudi jaz sel lovit strele. Nekaj sem jih ujel samo so se na diasih, ene dve sem pa ujel skoraj dobesedno :lol:
Vcerajsne so bile vsaj kar se mene tice dokaj cudne (neverjetno dolge (po casu) za strele), tako da se bi jo verjetno dalo slikati celo na roke brez kaksnega bulba (tega sicer nisem probaval, ker jaz to slikam tako, da stvar postavim na tripod, odprem in pustim odprto, dokler se mi ne nabere dovolj veliko stevilo strel).
Drugace pa se strele zares slika tako kot sem rekel... iso okoli 100, zaslonko okoli 5.6, cas das na bulb ter odpres. Ker se to dela vecinoma ponoci imas lahko odprto tudi 15minut pa se vedno ne bo presvetlo (no v srediscu mesta tega jaz tako ali tako ne bi delal). Ko se odlocis, da imas zadostno stevilo strel na sliki pa zapres. Ce ima A80 moznost takih nastavitev pa po pravici povedano ne vem.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 11:16 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kaj pa je to bulb? Pomoje tale moj A60 tega nima. To opcijo mi je nekdo ze probaval pa nisem vedel kako naj to izvedem z tem fotoaparatom.....

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 11:19 
Odsoten
Marsal

Najdaljši čas imaš 15 sekund. Z malo sreče tudi to povsem zadostuje. Sicer pa imaš digitalca. Če v prvih 15 sekundah ni nič, pa v nove posnetke.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 11:24 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

To pomeni da bi mi mogu v teh 15 sekundah naredit sliko vsakič ko useka strela, če prav zastopim? :oops:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 11:26 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Kamnik
Ne.
15 sekund je zaklop odprt.

Daš na stojalo.... nastaviš na 15" (če nimaš bulb-a).
Narediš fotko.
Potem spet škljoc.... traja 15"... pa je druga fotka.
... in tako naprej.

Na koncu pa lahko potem (če tako želiš) vse združiš v eno samo fotko (v PS)... pa imaš strel koker hočeš.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 11:34 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kaj pa je to bulb?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 11:37 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

lučka ... žarnica :lol:
gre pa za izraz, da je čas ekspozicije tako dolg, kot želiš.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 19:09 
Odsoten
napreduje v forumu

hehe, mislim da je ogabe ze vse povedal :wink:
vendar se ne strinjam z 15min osvetlitve, jaz ponavadi slikam z f5,6 iso100 ali iso200, cas pa max 2min. ce strele ni, prekini in zalaufaj na novo. bulb funkcija ni nujna, ce imas vsaj malo srece oz. znas dobro preracunaj intervale strel.
tako je moj kolega vcer... smo slikali do 6h zjutri, jebeni soncek nas za**bal :evil: ... je lovil strele brez stojala, nikon5400, ima sam 8s osvetlitve. je drzal digitalca v rokah, temno je itk blo in upal da v 8s useka mimo.
jaz poslikal 150slik, on pa vec kot 600 :lol:

evo eno za primer...od vceraj oz. danes ob 5:20am 8)

Slika

neslednje noci se dobro obetajo...

srecno in LP :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 19:14 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

In če prav razumem zadevo, bi bil izziv strela ob belem dnevu.

Imaš kaj takega weather?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 19:18 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

he,he weterprufs... al' kak' se že kličeš... a si včeraj gledo tist film, k' so ene specijalno hude strele švigale in sesuvale vse živo? So kar vodoravno letale pri belem dnevu... pa en mladi znalec je bil, k je skoz na računalniku spremljal tote strele frdamane, pa opozarjo, ampak ga niso resn jemal, dokler niso strele res podivjale in vse sesule... na konc so jih pa z eno orto eksplozijo pomiril... .strele namreč.

Tol'k sem mal škilu na TV, k sem se nate spomno sem si reko... a gleda al ne gleda... no tak je ta Slowenien stil nalezljiv, he,he :lol: čeprav vejce še kar nekak same not skačejo kaj pa vem tle nea morem nč :dontknow: :twisted:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 19:32 
Odsoten
Borec za FILM
Uporabniški avatar

Kraj: Deutchland
Citiram:
jaz ponavadi slikam z f5,6 iso100 ali iso200, cas pa max 2min. ce

Ja po tem takem pa lahko das na bulb blendo kolko pac gre 32 kaj pa vem pa gres spat iso najmanj pa zadeva resena al pa lightningtrgger bi meni prav prisel ko strela vdari vsaki mesec enkrat.

ps:sicer pa ce ces to dobro delat mores pomojem nekje na takem placu zivet pa malo tud o vremenu vedet spremlat nevihte itd......nevem predvidevam :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 19:47 
Odsoten
napreduje v forumu

lial: to bi lahko bil izziv ja, ob belem dnevu. problem je dovolj zatemnit, da dobis cas vsaj 0.5" in potem z kontinuiranimi fotkami upas da jo zadanes. Bi moral probat recimo z dvema polarizatorjema, ce bi zatemnil dovolj da tak cas dobis.

Bine: ej nism gledu, sm bil od 22h do 6h zuni :twisted: tist film pa je nerealen pomojem :wink: a ves mogoce naslov? bom pogledal 1x.

Slowenien: kar se pa zaslonke tice, kolega v USA pravi da slika pri f/11. sem probal tud to, vendar fotke ne pridejo tako dobre kot pri zaslonki f/8 in nizje. Probaj 1x pa bos vidu, ni vse tako na easy kot zgleda :wink: Kar ti hocm rect je, da pri iso100 in tako zaprti zaslonki ne spravis cele strele, samo recimo glavno vejo pa kaj malega zraven.
Kar si pa reku v "p.s." je pa nujno, spremljat vreme dosti steje (kot sm vcer preracunal da bo proti jutru nad nami...), mal se je treba tud na to spoznat.

LP!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 avg 2004, 19:55 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

kaj pa vem... bilo je na kanal A al' pa na pop tv mogoče.
sicer pa: kter film pa je sploh realen? ;-)
še tv dnevnik je nerealen :lol:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 165 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: