* *
Danes je 16 dec 2019, 00:28

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Globinska neostrina
OdgovorObjavljeno: 02 mar 2019, 10:35 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni.
Ta forum sem našel s pomočjo Googla in se v njega včlanil samo zaradi enega vprašanja in sicer, ali je mogoče in kako, oziroma s katerimi nastavitvami, doseči tako globinsko neostrino, kakršna je na zadnji fotografiji, katero sem poiskal na internetu. Meni večje globinske neostrine, kakršnja je na drugi fotografiji, ne uspe dosežti, ali je pa ne znam in upam, da jo bom za vašo pomočjo lahko dosegel. Mojo fotografijo sem pravkar naredil tako, da sem sliko izostril približno na oddaljenosti 5 cm od "lončka" in potem fotoaparat odmaknil toliko, da sem zajel "lonček" in ves kaktus. Hvala za nasvete že vnaprej.
Leo pzdrav, Robi

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Globinska neostrina
OdgovorObjavljeno: 02 mar 2019, 17:11 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
RobiRoberto je napisal/-a:
Mojo fotografijo sem pravkar naredil tako, da sem sliko izostril približno na oddaljenosti 5 cm od "lončka" in potem fotoaparat odmaknil toliko, da sem zajel "lonček" in ves kaktus.

To ni pravi način, ker če izostriš na neki razdalji in potem aparat premakneš, tisto kar je bilo izostreno, ni več optimalne ostrine. Izostriš na taki razdalji, kot potem slikaš.

Bolj zamegljeno ozadje se dobi pri čim več mm in čim nižji vrednosti zaslonke, torej pri tem aparatu max. zoom in f5,9.

Tako globinsko neostrino kot je pri zajcu, pa verjetno s tem aparatom ni možno doseči, ker ima aparat premajhen senzor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2019, 08:47 
Odsoten
Pristopni član

Hvala za odgovor, ker sedaj mi ne bo več treba "raziskovati" ali je to mogoče ali ni mogoče in se bom sprijaznil kar s tem, da z mojim canonom to pač ni mogoče.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 mar 2019, 10:38 
Odsoten
Pristopni član

Globinsko neostino fotografij je lahko doseči, le pravi fotoparat je treba imeti in uporabiti maksimalni zoomb(HVALA za nasvet). Novejši fotoaparati so vedno manjši, toda s svojim manjšanjem se manjšajo tudi njihove leče (?), zaradi česar nekaterih željenih fotografije z njim pač ni mogoče narediti. Moja Minolta je že preeecej stara, toda še vedno deluje in pravkar mi je omogočila to kar sem si želel. =D=

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten