* *
Danes je 09 dec 2019, 13:18

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Prosim za pomoč pri izbiri
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2014, 19:33 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni!

Prosili so me za nasvet glede nabave brezzrcalnega oziroma kompaktnega fotoaparata, ki pa ga sam žal ne znam dati, zato bi vas prosil, če mi lahko daste vsaj začetne smernice. Razvoju kompaktnih fotoaparatov že precej let ne sledim, brezzrcalnih pa že od samega začetka ne poznam dobro. (ok, Sony A7R vem kaj je in ta odpade že v štartu :) )

Kar se tiče cene se gre za rang okrog 300-400E. Kar se tiče same velikosti fotoaparata pa nekako podobno temu: https://www.mimovrste.com/brezzrcalni-f ... m?v=645439

Seveda, želje so čim boljša kvaliteta slike v slab(š)i svetlobi - kolikor je pač to za ta denar mogoče. In pa želja je tudi narediti kako sliko subjekta v gibanju (npr. kolesar).

Kakršenkoli nasvet bi bil zelo dobrodošel!

Hvala

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Prosim za pomoč pri izbiri
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2014, 19:51 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

nekako najbolj ugodno se da dobiti paket Olympus EP-M2 in Fuji X-M1 z dvema ali tremi objektivi ...
ta pa oba dobra izbira

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 okt 2014, 05:40 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Kras
Za fotko kolesarja v gibanju bo treba v omenjenem cenovnem rangu izpiliti predvsem svojo tehniko. No, morda boš kakega kolesarja s prepuščano gumo lahko ulovil tudi z AF. Sicer pa to s tehniko velja za praktično vse range fotoaparatov, mogoče so res aparati ranga Nikon d3-4 ali Canon 1d tu res boljši a ti seveda niso za 300eur.
Pri Samsungu je razmeroma dober aparat NX300, ki ima hibridni AF, a kakega Contadorja pri 50km/h na uro seveda ne bo ulovil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 okt 2014, 06:01 
Odsoten
Pristopni član

Hvala obema.

Gujo, tale omemba D3/4 oz. 1D je bila nekoliko neumesna ampak tudi prav. Kot sem že rekel, se ne gre za mene. Sam že imam takega, ki je tudi kontadorja sposoben ujet.

Ja, tega NX300 sem tudi opazil. Zanima me še, kaj ponujajo drugi v tem cenovnem rangu (Sony, Panasonic,...)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 okt 2014, 21:35 
Odsoten
vstopil v forum

Vem, da je "malo" nad tvojim pogojem, ampak predlagam Sony a5100. Hiter autofokus, zelo dober v slabi svetlobi in manjši od zgoraj predlaganega samsunga :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 okt 2014, 22:32 
Odsoten
Pristopni član

Hvala. Bom pogledal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 okt 2014, 07:31 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Zdaj imaš v akciji Fujifilm X-A1 z dvema objektivoma za 400€.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 okt 2014, 08:52 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ales_borlak je napisal/-a:
Zdaj imaš v akciji Fujifilm X-A1 z dvema objektivoma za 400€.

Ali z enim za 300. Ampak samo do 6.10. oziroma razprodaje zalog. Je pa samo v modri barvi :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 okt 2014, 10:17 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Se splača vzet z obema, rabljene 50-230 prodajajo za 150€ in navzgor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 okt 2014, 15:22 
Odsoten

to je podobno kot z Oly 40-150 :-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 jan 2015, 23:18 
Odsoten
Pristopni član

Da ne bom odpiral nove, bom izkoristil kar to temo.

Namen imam nabaviti svoj prvi sistemski fotoaparat.
Iščem nekaj kar je boljše od kompaktnih fotoaparatov, da dela lepe slike tudi v slabših svetlobnih pogojih, da ima hiter AF in je hitro pripravljen za fotografiranje. Uporabljal bi ga predvsem za družinsko fotografiranje, otroci, fotografiranje vremenskih pojavov, oblakov, Time lapse vremena... Nisem neki znalec na področju fotografije, ampak kvaliteta slik kompaktnih fotoaparatov mi enostavni ni več dovolj, zato sem se odločil za vmesno varianto med kompaktom in dslr, saj so boljši napredni kompakti tudi zelo dragi in niti nimajo vseh funkcij in lastnosti, ki bi jih želel imeti.

Trenutno imam ogledanega Olympusa E-PL7 z ED-M1442 1:3.5-5.6 EZ pancake objektivom v kitu, za 550€ v Enaa.
Pri tem fotoaparatu mi je najbolj všeč to, da ima od funkcij vse kar sem hotel, da bi naj fotoaparat imel (Time lapse, tilt screen, touch focus, hiter AF, prenos slik in upravljanje aparata preko wifi, ni prevelik, ni pretirano drag...).
Imam pa po prebranih testih na netu, bolj mešane občutke glede same kvalitete slik in videa. Mislim pa, oziroma upam, da kakšne posebne razlike v kvaliteti slik in videov v tem cenovnem razredu ne bi opazil?

Domnevam, da vas je tu gor več, ki imate dolgoletne izkušnje z fotoaparati, (seveda, saj je fotografski forum #-o ), zato bi vas prosil za mnenje o tem sistemcu. Morda pa ga mogoče že kdo ima, oziroma ga je že kdo sprobal?

Vnaprej hvala za kakršnokoli pomoč.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 jan 2015, 07:40 
Odsoten
Pristopni član

@clancy

Vidim, da si se osredotočil izključno na Olympus.
Tudi, ko sem si vzel malo časa in pobrskal po podatkih, nekako nisem bil navdušen nad slikami, ki so jih prikazali pri predstavitvah omenjenega aparata.
Je pa res, da to zna bit zavajajoče ... najbolje je, če imajo v trgovini posluh, da si zraven vzameš svoj notesnik, narediš v trgovini par slik, jih pogledaš in se potem odločiš.

A si pogledal morda za kakšnimi v seriji NIKON 1? Samo nekaj detajlov iz opisov aparata Nikon 1 S2:

Citiram:
Nikon 1 S2 je hiter sistemski fotoaparat, ki je izjemno preprost za uporabo, obenem pa ustvarja čudovite fotografije in HD videoposnetke. Primeren je tudi, če želite na fotografije ujeti ostre in jasne nočne prizore, ali če potrebujete hitrost, da zamrznete dogajanje, ko le-to postane zanimivo.

Tanko ohišje fotoaparata skupaj z Nikkor objektivom omogoča svobodno lovljenje zabavnih trenutkov, s tipalom CMOS s 14,2 milijona slikovnih točk in s hitrim sistemom samodejnega ostrenja pa boste vedno ujeli pravi delček sekunde ter posneli čarobne trenutke z osupljivo natančnostjo.

Prenosni sistem Nikon 1 omogoča fotografiranje z izjemno hitrostjo, poleg tega omogoča povsem preprosto menjavo objektivov. Je majhen, hiter in ima popolno obliko.

Odlikuje ga neprekinjeno AF fotografiranje, ki omogoča, da ujamete popolne fotografije hitro premikajočih se motivov s hitrostjo 20 posnetkov na sekundo. S tem je Nikon 1 S2 hitrejši od fotoaparata D-SLR in omogoča neverjetno hitre ter natančno izostrene motive.

Fotoaparat Nikon 1 S2 zagotavlja napredne rezultate brez posebnega napora, s preprostim dotikom gumba pa lahko posnamete prekrasne slike z vsemi podrobnostmi in brezhibne HD-videoposnetke.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 jan 2015, 17:45 
Odsoten
Pristopni član

Ne, nisem osredotočen zgolj na Olympus. Olympusa sem celo vzel čisto nazadnje pod drobnogled.
Prej sem gledal tudi Fujifilm, Panasonic in Sony.
Tale Nikon pa me na žalost, sploh ne prepriča. Že kot prvo, ima manjši senzor, nima tilting screena, time lapse funkcije in še kaj bi se našlo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 jan 2015, 18:04 
Odsoten
Pristopni član

No, saj nisem mislil točno S2, temveč na splošno serijo Nikon 1 aparatov. Verjetno bi se našlo kaj po tvojih kriterijih ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 jan 2015, 22:34 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Med brezzrcalci s zelo hitrim ostrenjem (otroci) je sonyjev ilce-6000 (oz. A6000). Kupiš komplet s 16-50 ter 55-210 in imaš vse kar rabiš.
Tilt screean (zaradi evfja se ne more obrniti navzgor za selfije), 11 fotk/s, izbirne fokusne točke čez 90 % senzorja, stabilizacija v objektivih, vse nastavitve speminjaš in ti jih takoj pokaže na ekrančku/evf-ju, možnost določanja min in max stopnje isa (sam imam zgornjo mejo na 6400, pa je po obdelavi v ps-u še zmeraj ogromno podrobnosti), preko fn tipke hitri dostop do 12 nastavitev + 2 hitri tipki - praktično vsem tipkam se da v meniju spremenit namembnost po osebnih potrebah.
Če daš gor objektiv druge znanke ne deluje af, vendar imaš ti. peaking level, kje ti v ročnem ostrenju kaže polja ki so v fokusu, ko fokusiraš imaš možnost tudi mf asista (fotografijo na ekranu/evfju poveča na 1:1 za natančnejšo ročno ostrenje - prikazano točko lahko poljubno premikaš po polju fokusnih točk).
Možnost samodejnega zajema fotografije pri vključeni možnosti nasmeška (tri stopnje nasmeha), samodejno ostrenje obrazov (obraze lahko tudi registiraš in potem sledi samo tistemu/tistim, druge pa ignorira), LOCK-ON AF sledi izbanemu objektu znotraj izbranih fokusnih točk (še najbolje da je izbrano wide), v kombinaciji s registriranimi obrazi pa sledi še učinkoviteje .......................
Senzor je APS-C, 24 miljonov pik (oz. 20 miljonov v 16:9 formatu), iso gre do 25.600 ............

Wifi in NFC one-toch tehnologija povezave s pametnimi telefoni preko katerega potem sprožiš zajem fotografije, nekaj osnovnih sprememb se da tudi preko telefona spreminjati (svetlobo, fokusna goriščnica).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: