* *
Danes je 09 dec 2019, 05:25

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Prodajanje na eBay
OdgovorObjavljeno: 23 jul 2013, 23:30 
Odsoten
vstopil v forum

Je kdo ze prodajal preko ebaya?
Nekej bi rd prodal, pa se ne bi rad zaradi enega artikla ukvarjal z vsem tistim postopkom..

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Prodajanje na eBay
OdgovorObjavljeno: 24 jul 2013, 08:36 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: na relaciji med Dovjem, Ljubljano in Pekingom
pozabi... nov, brez feedbackov in prodajaš artikel? pa poleg tega iz Slovenije? Predpogoj za uspešno prodajo je to, da imaš dovolj pozitivnih feedbackov.

artikel boš verjetno prodal, ampak cena bo zelo nizka... lahko da še vedno obstaja "minimalna" cena, ko sem se zanimal pred parimi leti si za to opcijo odštel kar nekaj EUR...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jul 2013, 15:40 
Odsoten
vstopil v forum

Preko ebaya sem doslej prodal 3 stvari.

- Pri fotografski opremi je oddaja oglasa mislim da brezplačna (pred enim mesecem je bila), tudi, če postaviš "buy it now" ceno - torej ne dražbe.
- Na zadnje sem lahko brezplačno objavil oglas, ki je imel tako "buy it now" ceno kot možnost draženja (hkrati).
- Pazljiv moraš biti na fotografije, da ti ne zaračunajo kaj več kot 0 :) Ampak ti itak ves čas piše, koliko ti bodo zaračunali za objavo.
- Pričakuj, da boš na koncu dobil cca 80-85% zneska, ki ga bo kupec plačal. Tu ti ne znam povedati točno, ampak jaz sem prodal zadevo za 10 USD skupaj s poštnino, na paypal sem dobil 9,31 USD, ebayu bom moral plačati še cca 1,1 USD.
- Čim natančneje napiši opis izdelka. Jaz sem, kot omenjeno, prodal 3 stvari. Dva pozitivna feedbacka, eden pa mi ga ni pustil. Torej zaenkrat vse v redu.

LPŽ

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jul 2013, 21:40 
Odsoten
Pristopni član

Po mojih izkušnjah so oglasi s pridržano ceno precej manj zanimivi in precej manj ljudi si jih ogleda in shrani v watch listo ... Najbolj realne cene lahko pričakuješ, če boč dal čim nižjo začetno ceno, najraje kar 1 EUR, tako si bo oglas ogledalo in shranilo veliko ljudi in imaš veliko več možnosti za dobro ali vsaj realno prodajo ... seveda pa si prvo priskrbi dober feedback in omogoči možnost plačila s Paypalom, brez tega boš kar nekaj čas prodajal krepko pod ceno ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 jul 2013, 08:33 
Odsoten
vstopil v forum

salko je napisal/-a:
Po mojih izkušnjah so oglasi s pridržano ceno precej manj zanimivi...

Kaj pa vem, ko jaz nekaj kupujem vedno sfiltriram vse oglase samo na "Buy now" in med prikazanimi izberem tiste z najboljšo ceno oz. najnižjimi stroški (gratis) pošiljanja. Enostavno se mi ne da čakati, da konča dražba in cene do takrat itak niso realne...

Drugače pa nisem še nič prodajal preko eBaya, samo kupoval. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 jul 2013, 08:49 
Odsoten
vstopil v forum

"Buy it now" ni isto kot pridržana cena.

Dražba s pridržano ceno pomeni, da potencialni kupci dražijo izdelek od npr. 1 EUR navzgor, ampak ti si ob oddaji oglasa določil, da če se izdelek ne bo dražil preko meje 100 EUR, ga nisi zavezan prodati. To je problematično, ker se pridržana cena ne vidi, ljudem pa se ne da dražiti izdelka, če obstaja velika možnost, da ga kljub zmagi na dražbi ne bodo dobili.

"Buy it now" je fiksna cena. Čim jo je kdo pripravljen plačat, je izdelek njegov.

Dražba z "buy it now" opcijo pa pomeni, da se izdelek lahko draži in ga dobi najvišji ponudnik ob koncu dražbe. Hkrati pa, če je kdo pripravljen plačati fiskno "buy it now" ceno, ga za ta znesek lahko kupi takoj in avtomatsko predćasno prekine dražbo. S tem si pač zasigura, da bo izdelek dobil, tvega pa, da ga "preplača".

Začetno ceno dražbe lahko postaviš na poljubnem znesku. Kako deluje psihologija, je pa drugo vprašanje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 jul 2013, 13:05 
Odsoten
Uporabniški avatar

Hja, na nemškem ebayu je treba plačevat vsako začetno ponudbo višjo kot 1 EUR oz. če imaš buy it now opcijo... Npr. za zadevo, ki stane 100 EUR te pride 3,2 EUR oglas - tudi če ne prodaš (če ne računaš dodatnih slik ali podobnega). Če prodaš ti vzamejo še 9 EUR (9 % od 100 EUR).

Za začetno ceno velja podobno. Nad 100 do 250 EUR je npr. 3,2 EUR, med 20-100 je 1,6 EUR in podobno... Če začneš brez minimalne cene (torej 1 EUR) je objava oglasa brezplačna. In seveda 9% ob prodaji blaga.

So pa cene po različnih ebayih (co.uk, de, it, com) različne.

Podobna kot na ebayu lahko prodaš stvari tudi na amazon marketplace.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 jul 2013, 20:39 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Neumno vprasanje ampak.... Kako lahko kaj pametnega prodas ce nimas pozitivnega feedbacka (ki ga dobis ce prav razumem sele ko prodas doloceno stevilo artiklov in je folk zadovoljen s tvojimi uslugami)?

A na Amazon marketplace lahko tudi kot Slovenec prodajas, sem mislil da je to. Bolj za US trgovine...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 jul 2013, 20:44 
Odsoten
Pristopni član

Pozitivne feedbacke najprej nabereš z nakupi, če ti ni prodajat stvari pod ceno ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 08:11 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

A, nisem vedel da je to varianta (ceprav realno gledano tudi bolj slaba, se pac odlocim da bom investiral nekaj kesa v pozitivni feedback potem pa nategujem folk dokler gre). Se kaksna ideja za lazje zacetke?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 08:24 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: Gorenjska
Lahko začneš s prodajo malenkosti, takih do 20€. Potem pa vedno dražje stvari.
In tudi s kupovanjem malenkosti. Kitajci pogosto ne zaračunajo poštnine, pa si kupi nekaj stvari po 10 ali 20€.
Dobro je imeti vsaj 20 transakcij. lahko se zmeniš tudi s kolegi, pa vsi kupujete / prodajate preko tvojega računa.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 10:19 
Odsoten
Uporabniški avatar

jest sem pred časom objektiv kupil pri tipu, ki je imel samo okoli 10 feedbackov in na koncu je bila cena za objektiv cirka 100-150 EUR nižja kot pri ostalih dražbah (je pa res, da so se cene za podobno rabljene vrtele okoli 1000 EUR). Sigurno ne bi biddal če ne bi vedel, da je tip iz avstrijske Koroške in sva se zmenila za osebni prevzem in plačilo.

mihaaa je napisal/-a:
A na Amazon marketplace lahko tudi kot Slovenec prodajas, sem mislil da je to. Bolj za US trgovine...

Imaš tudi "evropske" amazon marketplace... co.uk, de, fr, itd... mislim, da ni omejitev za slovence... ampak isto, tudi tam rabiš imeti kak feedback...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 10:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ne Ebay-u se prodaja samo tisto kar se v Slovenistanu nikakor ne da prodati. Za kolikor toliko ljudsko robo je bolje dati ugodno ceno na Bolho.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 14:31 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Ja, tako kot Firbec pravi. Če pri nas ne spraviš v promet, greš na eBay. Kjer pa potem dosežeš boljšo ceno, kot bi jo pri nas na Bolhi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 18:31 
Odsoten
napreduje v forumu

ni tako
na bolhi so cene pretirane, ljudje bi radi preveč zaslužili,
na eBayu pa so dokaj normalne, z poštnino te ponavadi pride manj kot pa v Sloveniji
pa še reševanje težav je tam boljše ker se vsi ozirajo na feedback

skratka, eBay je dosti boljša rešitev za prodajo, ampak tam je pač pogoj da veš za poštnino že vnaprej

pa še to da je preko eBaya kupna moč večja, več ljudi kaj rabi, kupuje ,......

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 25 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: