* *
Danes je 27 nov 2020, 15:37

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 154 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Pomanjkanje komentatorjev - predlog
OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 11:04 
Odsoten
Pristopni član

Zadnje čase opažam priliv novih fotografov in dostikrat tudi odprem njihove statistike, da vidim ali samo objavljajo ali tudi kaj sodelujejo in komentirajo. No saj veste, da je ponavadi na komentarjih 0 ali pa zelo nizka številka.
Opažam tudi, da nekateri fotografi, ki so že dalj časa na tej strani komentirajo le pod svojo sliko.

Na drugi strani pa je vse preveč fotografij, ki imajo 0 komentarjev, ali pa ful dobrih fotografij, ki imajo samo kak komentar, ker verjetno niso dovolj "VAU", da bi se kdo potrudil in vseeno napisal nekaj besed.

Moj predlog za ustvarjalce galerije je, da poleg edine omejitve (72 ur med objavami) dodajo še eno omejitev in sicer, če ne oddaš vsaj - recimo 3 kometarje, potem tudi ne moreš objaviti nove fotografije.

Lp, Elena

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Pomanjkanje komentatorjev - predlog
OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 11:51 
Odsoten
Pristopni član

S tem tvojim predlogom se ne bi mogel bolj strinjati =D= Tudi sam sem opazil ta problem in mislim, da bi bila rešitev, ki jo predlagaš odlična, vendar ne verjamem, da bo šla ta zadeva skozi... Je bil že pred časom en predlog, kjer bi bilo potrebno spremeniti nekaj malega kode, pa ni bilo nič iz tega...

Vsekakor pa podpiram idejo! [-o<

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 12:42 
Odsoten
Pristopni član

Nekaj bi bilo vsekakor potrebno ukrenti. Trenutno je zadeva taka, da se tvorijo manjse skupine, ki eden drugemu komentirajo fotografije. Poseldica tega je, da pride v atelje en kup povprecnih fotografij, medtem ko nekatere dobre fotografije predvsem novih uporabnikov ostanejo popolnoma spregledane. Komentarji pa so vsekakor vzpodbudni za nadaljnje objave. LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 13:09 
Odsoten
vstopil v forum

Predlog ima pluse in minuse. Prisila bo samo rodila komentarje fajsbuk tipa v stilu "Kul fotka" "všeč mi je" in podobno, ne bo pa prinesla konstruktivnosti. Glede skupin ne vem kako jih vidite ostali. Sam pač komentiram vsako fotografijo, ki me "dregne" pa ne glede na to čigava je. Če nekomu komentiram več to v mojih očeh pomeni, da pač dela boljše, oz. bolje, meni ljubše kreacije. Se ne klaniram, vsaj ne zavestno. Komentarjev, da nekatere dobre fotografije "neuveljavljenih" avtorjev ne pridejo v atelje pa povsem zavračam. Upam trditi, da dobre stvari vedno najdejo pot v atelje, je pa res, da pogosto tja pridejo tudi, z mojega vidika, slabše zadeve. Ampak to je pač življenje. Suck on it and move on.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 13:29 
Odsoten
Pristopni član

Sama sem že enkrat začela temo "Ne upam, komentirati slik" viewtopic.php?f=15&t=32330
Ampak, ko so me spodbudili, da naj vseeno komentiram, tudi če še nisem sposobna napisati konstruktivne kritike, sem se tega z veseljem lotila, ker se me je veliko fotografij dotaknilo, pa čeprav v facebook stilu: "Vau, ful je dobra!"

Avtorji pravijo, da komentarji godijo in spodbujajo. Zato bi več slik lahko imelo vsaj po en komentar, tko za spodbudo. Ampak tudi ta oseba lahko potem koga spodbudi, ne pa samo čaka na komentarje pod svojo fotografijo.

Sama večkrat komentiram novoprišlekom, ampak če se po nekem času ne vklučijo v komentatorski krog (ne glede na to komu komentirajo, samo da imajo več komentarjev, kot objav) jih spustim, razen, če so fotke tako dobre, da ne morem mimo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 13:41 
Odsoten
vstopil v forum

No ja, godijo in spodbujajo pozitivni komentarji. Težava nastopi pri negativnih. Zato se jaz negativnih ogibam in raje preskočim fotografijo, ki bi ji namenil (zgolj) slabo kritiko.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 14:03 
Odsoten
Pristopni član

Jaz tudi :)

Je pa res, da dobra konstruktivna kritika ni negativna, ampak izpostavi najprej dobre točke, potem pa se nežno! loti stvari, ki bi lahko bile boljše. Ker ni pomembna samo fotka, ampak tudi človek, ki stoji za njo. Fotka bi marsikaj prenesla, ljudje smo pa kar hitro užaljeni ali pa potem izgubimo veselje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 14:56 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Ruj je napisal/-a:
Jaz tudi :)

Je pa res, da dobra konstruktivna kritika ni negativna, ampak izpostavi najprej dobre točke, potem pa se nežno! loti stvari, ki bi lahko bile boljše. Ker ni pomembna samo fotka, ampak tudi človek, ki stoji za njo. Fotka bi marsikaj prenesla, ljudje smo pa kar hitro užaljeni ali pa potem izgubimo veselje.

No, ne. Če avtor hoče všečke, naj jo da na FB, če hoče samo božanje, naj označi, da je začetnik, drugače pa naj se nauči sprejemati kritiko kot človek, ne kot dete iz waldorfske šole.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 15:05 
Odsoten
Pristopni član

Ni zastonj napisano "Poštena kritika me ne ubije". Osebno bi si vsekakor želel trdo in konstruktivno kritiko. Od takšne kritike največ odneseš.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 16:33 
Odsoten
Pristopni član

"Poštena kritika me ne ubije", ampak če je res poštena, ne pa izživljanje nad začetniki v smislu kritike brez smernic.

Sicer pa je "kaj je konstruktivna kritika" tema za novo temo.

Tukaj bi samo rada zbrala podporo, da se moj prvotni predlog uvede, tako, da bi prosila da se vsi, ki ste za, pofočkate (pač kaj napišete) :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 17:12 
Odsoten
Pristopni član

Če pa so vse slike ful hude. Jst svojih niti gor ne dam, ker mam bolj kot ne samo družinske motive :oops:
Konstruktivna kritika drugače sploh ni problem, prej dobrodošla. Kot je Ruj napisala konstruktivna kritika bo prej dobrodošla, kot samo "Kr ok slika" ...

Zadnjič spremenil GBor, dne 04 jan 2013, 18:25, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 18:13 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Ideje so vedno dobrodošle. Še toliko bolj če so napisane in ne samo na hitro povedane.

Galerijo ustvarjate sodelujoči sami in verjemite, nobene prisile ne more biti. Vsak ima kakšno idejo, pa je lahko od koga drugega hitro kritizirana.
Vedno bo tako, da za vse udeležence ne more biti OK. Všečkov ne bom dal, več kot to, da moraš v komentarju vsaj nekaj besed spisati tudi ne gre. Pa je marsikdo raje nehal komentirat, a kaj ko samo dobra, odlična, slaba deluje kot všeček.
Komentarji tudi so kakršni so, saj jih dajete vsi sodelujoči iz svojega znanja, izražanja in pogleda na fotko ali celo avtorja.
Jaz še nisem videl skupine, ki si tala komentarje, ker pogledam fotko, ki mi je všeč in več. Niti se ne razburjam, če se kdo med sabo hvali, si daje ocene, saj tudi to kaže vse o samem komentatorju.

Si pa želim narediti nekaj sprememb, upam, da bo uspelo, predvsem želim nagraditi tiste, ki sodelujejo.

Letos zopet začnemo tudi s fotograf leta. Bomo hitro videli koliko bo sodelujočih.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 18:33 
Odsoten
Pristopni član

Hvala Matjaž za odgovor.

Mogoče bi morala začeti z zahvalo, saj sem zelo zadovoljna z galerijo in že določenimi pravili. Vse skupaj je dobro zastavljeno in zato se držim te strani in ne hodim na konkurenčne.

S predlogom pa sem želela pomagati takim, kot sem bila sama eno leto nazaj, ko sem se brez kakršnega koli fotografskega znanja pridružila vaši galeriji in sem rabila smernice. Je pa res, da sem sama za pomoč tudi prosila in verjetno kdor objavlja z namenom da bi se kaj naučil, lahko to obrazloži v komentarju pod svojo fotografijo.
Lp, Elena

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 19:28 
Odsoten
Pristopni član

Da se pofočkam.
Z vzpodbudo k rasti števila komentarjev bi se seveda strinjal, ne verjamem pa, da bi taka, prisilna, delovala. Torej da ne moreš objavit nove fotke, doker ne napišeš tolk in tolk komentarjev. Rezultat bi bil manj objav, manj članov. Raje se potrudit in razmislit o neki pozitivni vzpodbudi, da bi se potencialnim komentatorjem samim svobodno zahotelo več komentirat. Ali bolje komentirat. Na bolj redkih tujih portalih sodelujem, zato ne poznam razmer, na fineart-portugal recimo pa za komentatorsko aktivnost (oz. število komentarjev v mesecu dni) dobivaš točke, kot še za kaj drugega, ki potem avtorja rangirajo višje, in če se človeku tega zahoče, se bo potrudil za te točke. Nobene prisile, a vidim, da se mnogi odzivajo in vzdržujejo visoko št. komentarjev. No, za e-galerijo pa si kaj drugega zmislit, kake druge "nagrade" ali nagrade. Tu je seveda problem, da potem kvantiteta izpodriva kvaliteto... razen če ni nagrajevana kvaliteta, potem je obratno... a čisto vsega človek valjda ne more imet :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2013, 19:54 
Odsoten
Pristopni član

Namesto palce korenček. Seveda, zakaj se tega nisem spomnila :)

Je pa res, da več glav več ve in predlog vsekakor dobiva lepšo podobo. Jaz sem za :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 154 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: