* *
Danes je 23 okt 2019, 11:15

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Android za prenos fotografij iz fotkiča
OdgovorObjavljeno: 08 jan 2012, 11:46 
Odsoten
vstopil v forum

To je vse res, če bi mi šlo samo za arhiv. Ampak žal sem malce geeka po duši in si želim tud tableta :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jan 2012, 13:04 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
netbook zna bit boljša opcija...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 maj 2012, 21:54 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Brezice
Sicer res obujam staro temo, ampak pred kratkim sem 7" tablico nabavil in je tolk lahka, da jo brez tezav na stativ spravim. Odlicno za interior fotkanje, cemur sem to namenil. Vse se dela preko tablice, tko da je fency :-)

Uporabil sem pa kar univerzalni nosilec za v avto, ki sem ga minimalno modificiral.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 maj 2012, 22:37 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

=D= Ker imam hardware in malo pomanjkanja časa za brainware, te prosim za manual, kako tole izvesti :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 maj 2012, 22:43 
Odsoten
vstopil v forum

En keč je tu USB OTG (On-The-Go) podpora, ki jo zmorejo nekateri android telefoni/tablice, ne pa vsi. Tj da zna bit telefon/tablica USB "gostitelj", ne le da ima običajen USB priključek s katerim se lohk poveže na PC, tako kot tudi fotoaparati. SGS2 tudi zna, preizkusil s flash ključkom, rabiš poseben USB-OTG kabel oz. konektor.

Pa smisel tega je lahko v pregledovanju na večjem ekranu ali dodatnem backupu - sicer se bolj obnese kupit dodatno CF kartico. Mogoče bi lahko preko telefona preložil slike na drugo obliko flash medija (ključek, SD...), če imaš tega v izobilju, CF kartice pa nočeš kupovat nove ker bolj izumira... Na prenosni USB vrteči se disk ne vem če bi šlo, bi znal pokurit preveč elektrike.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 maj 2012, 04:19 
Odsoten
Uporabniški avatar

Smisel tega je upravljanje kamere in live view na odličnem ekranu 7.7" tablice :wink: Bekap je druga zgodba.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 maj 2012, 13:07 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Brezice
Rabis OTG kabel. Na bolho so po 10eur in nek nosilec za tablico. Jaz sem ga pred casom kupil v mobitelovi trgovini za 18eur . Odstranil sem prisesek za na steklo, tko da ostane vijak na nosilcu. Potem sem pa vse skupaj privijacil na en star nosilec za fles. Ubistvu je samo roka, ki ima navoj za aparat in stativ, vmes pa ima luknjo, kamor je direkt pasal vijak od nosilca.

Ker ti OTG da zenski usb, sem dal vmes adapter, ki da naprej mini usb. Gre pa isto s kablom iz usb na mini usb.

Programska oprema je pa tale
https://play.google.com/store/apps/deta ... ller&hl=en

Zadeva super deluje. Faj je, ker lahko se vedno preko aparat delas. Je pa program se v beta fazi, ampak mi je dosedaj samo enkrat zmrznil, tko da ni neka huda rec. Predvsem mi je uporabno, ker lahko delam bracketing na vec kot 3 slike, oz.lahko sam izbreres koliko slik in kaj naj spreminja, cas, zaslonko ali iso.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 maj 2012, 17:43 
Odsoten
Uporabniški avatar

Hvala. Bom poizkusil, ko bom naslednjič moral kaj v šotorčku narediti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 avg 2012, 22:03 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Dolenjska
Ker je v tej temi nekaj govora o wi-fi spominskih karticah bom še jaz nekaj vprašal. Imam Nikon D90 in novi iPad 3G. Kupil bi tole Eye-fi kartico, pa bi prosil koga, ki to ima, za informacijo. Ali je dovolj samo povezava fotoaparat-tablica, glede na to, da je ipad že dostopna točka(hot spot). Koliko časa rabi, da prenese fotko jpg na tablico?
Hvala!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 avg 2012, 12:49 
Odsoten
napreduje v forumu

lux je napisal/-a:
Ker je v tej temi nekaj govora o wi-fi spominskih karticah bom še jaz nekaj vprašal. Imam Nikon D90 in novi iPad 3G. Kupil bi tole Eye-fi kartico, pa bi prosil koga, ki to ima, za informacijo. Ali je dovolj samo povezava fotoaparat-tablica, glede na to, da je ipad že dostopna točka(hot spot). Koliko časa rabi, da prenese fotko jpg na tablico?
Hvala!

Fotkič (ki podpira eye-fi), eye-fi kartica, inu neka naprava ki podpira Eye-fi software (android, iOS, windows). Prenos fotografij je nekje med 3-8 sekund, odvisno od velikosti JPEG fotk v fotkiču. (Opcija je tudi prenos RAW fajlov, ampek ne priporočam). Osebno imam tablico v torbi im vmes ko fotkam se mi prenašajo fotke na tablico. Ko neham fotkat, se lahko u miru usedem nekam na kavo in pogledam kaj sem pofotkal :) je pa fajn zadeva za pregledat recimo če je kader ok postavljan oz ostrina pri kakšnih scenah, kjer imaš fotkič pod čudnim kotom in težko dobro vidiš na zaslon oz skozi okular.

W.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 avg 2012, 11:17 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Dolenjska
Ali lahko poveš katero kartico imaš, Eye-fi ali Sandisc? Pa tablico, je wi fi ali wi fi +cellular? Zanima me način, kako se povezujeta fotič(kartica) in tablica. Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 avg 2012, 06:20 
Odsoten
Pristopni član

A je mogoče že gdo zasledil sistem za upravljanje preko wi-fija? Nekako mi ne paše nakup originalnega canonovega gripa. Iščem namreč nekaj podobnega, kot je dal sedaj ven Nikon na d3200.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 avg 2012, 07:31 
Odsoten
napreduje v forumu

lux je napisal/-a:
Ali lahko poveš katero kartico imaš, Eye-fi ali Sandisc? Pa tablico, je wi fi ali wi fi +cellular? Zanima me način, kako se povezujeta fotič(kartica) in tablica. Lp

Original Eye-fi 8 GB + Galaxy Tab 10.1 wlan + 3G.

Imaš 2 možnosti povezovanja. Pri eni se napravi direktno povežeta med sabo, pri drugi opciji pa imaš recimo ti samo Eye-fi kartico, prideš do nekega recimo brezplačnega hot spota, kartica dobi dostop do interneta in prenese prek njega kartice na enega izmed serverjev (to lahko izbiraš v nastavitvah), potem pa naprej na tvoj komp, če je priklopljen na net. Mislim da obstajajo tudi opcije da se naložijo fotke na flickr. Zanimiva je tudi opcija potem prenosa fotografij naprej. Imam našptimano da ne nucam baterije v fotkiču, da se fotografije prenesene na tablico potem avtomatično updejtajo naprej na notebook, enkrat ko je tablica v bližini notebooka (da se povežeta prek wlana).

W.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: