* *
Danes je 22 nov 2019, 08:15

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 130 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Simple poroka - koliko računat? ... ž-njtič odprta tema :)
OdgovorObjavljeno: 04 jan 2012, 14:07 
Odsoten
Pristopni član

Pakul je napisal/-a:
Davka ne plačam ker nisem zavezanec (razen od dobička) :wink:

Misliš rečt DDVja ne plačam, plačujem pa davek od dobička (in/ali dohodnine in prispevkov, odvisno od oblike poslovnega subjekta in načina izplačila v ozadju).

In če "ne plačuješ DDVja" pač tudi ne nabavljaš brez... Torej ga plačaš v naprej... :roll:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Simple poroka - koliko računat? ... ž-njtič odprta tema :)
OdgovorObjavljeno: 04 jan 2012, 14:08 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Mengeš - Ljubljana
Zato sem pa v oklepaju napisal, da razen od dobička. In ja ne nabavljam brez davka, kljub temu pa poslujem uradno in transparentno, kje je problem, da je potrebno zavijati z očmi?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2012, 14:18 
Odsoten
Pristopni član

Pakul je napisal/-a:
Zato sem pa v oklepaju napisal, da razen od dobička. In ja ne nabavljam brez davka, kljub temu pa poslujem uradno in transparentno

Lepo, jaz tudi

Pakul je napisal/-a:
kje je problem, da je potrebno zavijati z očmi?

Ker ogromno ljudi ne razume koncepta DDV in mislijo, da če niso zavezanci, ga pa ne plačujejo. Pa je zgodba ravno obratna - zavezanci za DDV so edini, ki ga ne plačujejo, ga zgolj pobirajo v imenu države... :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2012, 14:25 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Pakulj, kako si pa rešil problem uničenega CF ležišča?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2012, 14:38 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Ga še nisem. Zadeva je na servisu, sem pa izvedel, da v primeru, da je potrebna zamenjava, cena zanj 120€. Očitno sem imel kakšen manjši kamenček na kartici ali kaj podobnega, ker sem jo pač skušal vstavti in ni šlo. Pogledam vložišče in je bil nekje na sredini en konektor skrivljen, tako da se je že dotikal drugega. Sem konektor poravnal, tako da sem kartico brez težav dobil noter ampak mi nobene kartice ne prebere. Očitno se je glede na to, da je skoz pod napetostjo kaj skurilo (čeprav je verjetno prenizka napetost) zaradi konektorjev ali kaj podobnega. Ne vem, pač ne bere več kartic :| Starost aparata, eno leto in 6 dni (čeprav gre itak za mehansko poškodbo) :roll:

xyzq..ja v bistvu imaš prav. Sam sem se le po "preprosto" izrazil. Pač pri izstavljanju računov ne odvajam DDVja, ga pa normalno plačam ob nakupu opreme recimo (tako kot fizične osebe).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2012, 15:13 
Odsoten
Predsednik FK e-foto
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Pakul je napisal/-a:
Za striktno samo civilni del + nekaj malega shootinga jaz računam 350€. Fizična prisotnost na terenu je v takih primerih tam nekje do 2 uri. Za obdelavo pa seveda kar nekaj več. Fotke na DVDju, z računom. Davka ne plačam ker nisem zavezanec (razen od dobička) :wink:
Če je karkoli več, torej malce priprav, pa še cerkvena, pa daljši shooting pa tako naprej pa seveda cena temu primerno raste. Pa kot zanimivost, sem poročno sezono lansko leto (2011 :mrgreen: ) zaključil 28.12., naslednji dan pa mi je "crknil" glavni body (očitno skurjeno vložišče za CF kartico na d700 #-o )

Če bi bil še kdo od ostalih "profesionalcev" tako odkrit in pošten kot Luka..... 8)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2012, 16:36 
Odsoten
vstopil v forum

Te cene so tok valovite, da se brezveze obremenjuješ.. postavi kolikor se ti zdi pravično, neboš falil.
Prijatelj fotografira poroke za 500€. Fotka malo priprav in uradni del, zabave pa ne. Od sebe da ene 150 fotk, fotoknjigo in video s slikami in glasbo. Vsake toliko je kaj malo retuširano.. Je hobi fotograf, ampak ni slab. Če mene uprašaš, računa dost poceni..
Pol maš pa še take varjante: en mesec po tem, ko sem dobil prvi dslr, se je soseda poročila. Zadevo sem pofotkal. Bil je pa tam (samo na uradnem delu) še en najet "fotograf". Meu je enga monster canona..ki je stalno počival pod pazduho. V drugi roki je pa imel enega onih večjih olympusovih trotelziher aparatov, s katerim je naredil vse fotke. En mesec kasneje se je pojavil z fotkami na CDju in zahteval 600€. Po ogledu fotk (ki so bile mende poden) je možakar letel iz hiše. Soseda pravi da ji moje fotke zadostujejo in so tko al tko za klaso boljše. In takrat sem bil.. recimo, da sem imel 5% današnjega znanja.
Tko da veš kakšni se preživljajo tam zunaj..

Zadnjič spremenil NoWii, dne 04 jan 2012, 17:57, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jan 2012, 17:37 
Odsoten

Hvala banda, ste mi v pomoč. Kar se tiče profesionalcev je pač tako, da je zame profi tisti, ki se s fotkanjem preživlja, pa saj to je jasno. Tudi sam občasno izdam račun preko firme, s katero sodelujem, če fotkam kaj takšnega, da je račun smiselno izdat, pa itak nisem profi. In ker nas to večina ni, je težko postavit ceno. Jasno, da ta ne more biti identična ceni, ki jo postavi foto studio, ne dvomim pa, da nas kar precej fotka s profi opremo in pri tem vloži svoj maksimum v fotkanje in kasneje tudi v obdelavo fotk, zato pač včasih dvom - a fotkat "zastonj" al pa sploh ne. Zadnje čase potem raje sploh ne, ker se imam vedno raje :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 jan 2012, 15:26 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
saxy je napisal/-a:
Torej, simple poroka, mladoporočenca, priče, magistrat, reporterski stil + nekaj poziranja in spakovanja na koncu uradnega dela ... fotke na CD-ju, spedenane in retuširane seveda ... koliko? :?:

Cena za to je med 100 in 150€ z albumom in okvirjeno sliko MP! :cross: Kar dobiš več je plus!

vašega dela nihče več ne ceni, sprijaznte se!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 jan 2012, 15:37 
Odsoten

zmiki, ob tvojem vzdevku piše "svetovalec v resnih temah" :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 jan 2012, 23:47 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
saxy je napisal/-a:

saj me recem da se ne da dobit vec ampak taksna je tarifa zadnje cajte.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 06:43 
Odsoten
Pristopni član

zmiki je napisal/-a:
saxy je napisal/-a:

Pa saj, to je pa ja nekje normalno.
Ne moreš za dve uri dela in kaka urca postprodukcije (to, če nekdo cmari potem še en teden fotografije v photoshopu do nerazpoznavnosti ni ravno delo in tega ne more računat), materiala skoraj nič, zaračunat pa praktično celo plačo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 08:22 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

#-o ](*,)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 09:39 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

.. ja no za 150 ali nekaj 100 slik pa po mojem mnenju ni samo nekaj uric postprodukcije, pa ne govorim o retusi ranga za naslovnico ampak osnovna recimo v LR

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 09:42 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
fotogram je napisal/-a:
zmiki je napisal/-a:
saxy je napisal/-a:

Pa saj, to je pa ja nekje normalno.
Ne moreš za dve uri dela in kaka urca postprodukcije (to, če nekdo cmari potem še en teden fotografije v photoshopu do nerazpoznavnosti ni ravno delo in tega ne more računat), materiala skoraj nič, zaračunat pa praktično celo plačo.

Se popolnoma strinjam, ker:
1. je foto oprema itak zastonj
2. ker se software kupi sam
3. ker imamo pri nas morje brezplačnih izobraževanj
4. ker je bencin poceni
5. ker mi prispevke in stroške firme tako ali tako plača mama
6. ker vrhunske fotoknjige tiskajo v šparu brezplačno za imetnike špar plus kartice
7. ker bi morje ur, ki jih investiraš v marketing & postprodukcijo, itak zabil na kompu
8. zihr sm še kej pozabu :lol:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 130 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: