* *
Danes je 08 dec 2019, 11:01

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 403 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Pozitivna tabla
OdgovorObjavljeno: 22 sep 2010, 15:34 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Da ne bo samo črna tabla, saj je mnogo pozitivnega in lepega tudi v Galeriji. Le pohvala nam gre v večini primerov težje od rok kot kritika. :helper:

No da posvetim pozitivno. Oskar je začel s komentiranjem fotografij, ki so žal od večine spregledane. To so fotke začetnih fotografov in tistih, ki šele začenjajo v Galeriji, pa rabijo uporabne nasvete. :photo:

Kot drugo. Oskar bo izbral vsak mesec enega ali dva naj komentatorja (nagrada, vikend uporaba canon pro opreme) in tudi komentiral zakaj. :daumen:

No pa še vi kaj pozitivnega dodajte iz Galerije, da ne bo samo ČRNA tabla v oči bodla. :P:

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Pozitivna tabla
OdgovorObjavljeno: 24 sep 2010, 10:45 
Odsoten
vstopil v forum

Jaz bi pohvalil Ivano in Strogozaupnega. Všeč mi je, da komentirata iz drugačnega pogleda, zlivata svoje občutke z besedami in tako pripomoreta drugačni kvaliteti komentarjev. Ta razumni preobrat mi je všeč. Zelo lepo je, če veš, da fotografija, ki jo objaviš v ljudeh pričara občutke, kar je njen bistven namen. Z malo sreče se bo ta trend nadaljeval. Tako se bo nabralo nekaj "tehničarjev" in nekaj "mislecev" - dobra kombinacija.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 sep 2010, 11:02 
Odsoten
vstopil v forum

Rad bi pohvalil dobre (tudi odlične) fotografe, ki jim ocena ne pomeni vsega, čeprav se zavedajo, da bodo z onemogočanjem ocenjevanja kdaj manj komentirani, manjkrat prišli v galerijo itd. Vedo, zakaj ne bodo plačevali cene za tak uspeh.
Ocena ima svoj smisel, a ne edinega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 sep 2010, 12:47 
Odsoten
vstopil v forum

Pohvala Matjažu.
Vidim, da kot pedagog vidiš smisel Pozitivne table v tem, da družbeno kritična in ostala znanja podajamo skozi fotografijo ali komentar na pozitiven način.

Imam pa še eno sugestijo.
e-fotografija naj bi na nek način dala prostor tudi mladim. Iz "prve roke" lahko povem, da mi je veliko talentiranih mladih fotografov reklo, da so poskušali, vendar so obupali. Zavedajmo se, da to so nove e generacije, ki želijo uspeh zdaj in tukaj. In mi se jim moramo približati. Jaz se od njih veliko naučim.

Nonsoul, hvala za pohvalo. Sem presenečena. Iz tvoje utemeljitve sklepam, da fotografijo gledaš z modernega zornega kota.

Ivana

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 sep 2010, 12:50 
Odsoten
Marsal

ivana je napisal/-a:
Imam pa še eno sugestijo.
e-fotografija naj bi na nek način dala prostor tudi mladim. Iz "prve roke" lahko povem, da mi je veliko talentiranih mladih fotografov reklo, da so poskušali, vendar so obupali. Zavedajmo se, da to so nove e generacije, ki želijo uspeh zdaj in tukaj. In mi se jim moramo približati. Jaz se od njih veliko naučim.

Prav s temami in nagrado naj komentator, s prošnjo Oskarju, da komentira tudi manj uspešne fotke, želim pristopiti k temu, da se vsi nekako začenjamo zavedati, da so med nami tudi fotografi začetniki.
Glede mladih. Za naslednje leto odprem natečaj za mlade fotografe.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 sep 2010, 14:39 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

ivana je napisal/-a:
želijo uspeh zdaj in tukaj.

heh, saj to :?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 sep 2010, 17:20 
Odsoten
Pristopni član

Čeprav sem dokaj "zelen" tukaj, bi vseeno pohvalil delo Spelchike ( itak vidimo vsi njen napredek, ali pa so to aduti, ki jih vleče iz rokava), ki na svoj način obvlada posebno tehniko obdelave ( vsaj jaz to tako razumem ). Mogoče se motim, ampak punca je v kratkem času začela razturat .... =D=
Opazil sem tudi razliko v komentiranju Strogozaupnega - postal je bolj "pesniški", skoraj nekako v Ivaninem stilu :wink: V začetku ( priznam ) mi je deloval ... hmm - moteče (mogoče ni pravi izraz), zdaj pa vidim v njemu pozitivca in rad preberem njegov komentar ( ha, ha, kot da prej nisem ...) Tudi njemu : =D=

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 sep 2010, 18:45 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Lost in Iceland
Strogozaupni je za na obe tabli ...

Bela: komentira dosti, pozitivno, spodbudno, analitično (čeprav ga večkrat odnese mimo bistva), nekako drži nek "muving" na Galeriji :wink:

Črna: Kar prevečkrat ga zanese v nekakšno "vseprisotnost" - tzv. "fejsbukseln" sindrom :twisted: in ga tipkovnica prehiteva - ma se popravlja zadnje čase :D

Suma sumarum: en pa pol palec gor ... ko pa ne bo več brisal lastnih "prehitrih" komentarjev pa oba :twisted: :twisted:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 sep 2010, 19:22 
Odsoten
vstopil v forum

Klukec, ne vem koliko si star. Ampak, generacija rojena tam okrog 6oh let v obdobju baby boom, smo med drugim zaznamovani kot tisti, ki smo zasedli dobro pozicije z veliko družbeno močjo, ugledom in statusom. Nekateri se jih še danes držijo, kot da se jim je "ta zadnja" prilimala gor.

X sarjem, rojeni tam okrog v85tih let, pa jim je bilo vse k "riti" prinešeno.

Y lonovci, ki so zdaj stari tam okrog 20 let, pa imajo čisto drugačen stil življenja, ker jih je zaznamovala informacijska tehnologija. Oni imajo to že v "genih".

Pomeni, da imamo vsi pluse in minuse. Dejstvo pa je, da bi radi vsi lepo in dolgo živeli, lepe fotke imeli, veliko komentarjev , komlimentov, nekateri pa še visoke ocene, če sem malo cinična.
Ivana

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 sep 2010, 19:48 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Lost in Iceland
Klukec je napisal/-a:
ivana je napisal/-a:
želijo uspeh zdaj in tukaj.

heh, saj to :?

za takšne je Mastercard :D - a kaj ko ne "potegne" v Galeriji - na srečo :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 sep 2010, 20:01 
Odsoten
Uporabniški avatar

???????

Jaz to tablo razumem v popolnoma drugem smislu, kot pa jo berem zgoraj . :?

Kolikor vem, je Matjaš odpru eno drugo temo, kjer se lahko izpostavijo "osebnosti " avtorja glede sodelovanja na galeriji.

Ma najbrž se motim :wink:

Jaz bi dodal, da sem vesel, da se je e-galerija premaknila iz neke čudne " vakum zone" , ki je trajala tja od Maja meseca.

Krešejo se bolj močni konstrukti komentarjev in počasi ni več brati same 8-9-10 in klišejske "ohhh kako lepo in sploh" .
Ta preskok, je v enem mesecu za moj pogled izboljšal nivo fotografij in kar velik % boljših komentarjev.

Žal nikoli ne bo vse "tanajboljš" , ampak je že zdaj bolj prijetno in včasih kar agresivno pestro.

Čez 3 dni bom obrnil 6 leto druženja z vami in lahko se samo zahvalim tudi trdim konstruktom nesebičnih avtorjev , da je prišlo do rahle izboljšave mojega foto znanja :lol:

Matjaž je zadnje cajte dobro zagrabil in zdaj ga ne smemo izpustiti , ter ga je treba samo matrat....le tako bo galerija še boljša :wink:

Fajn in vsem
lp Jang

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 sep 2010, 11:06 
Odsoten
vstopil v forum

žal ne morem veliko komentirati (trenutno).Ah,ta čas kar beži...Sem bil pa prijetno presenečen ob utripajočih kljukicah in hvala Matjažu in Oskarju za noviteto pri komentiranju.Zelo pohvalno,poživljajoče za galerijo in še več takšnih zadevic. =D= =D= =D=
Imam pa strašno željo,da bi nam še mojster Yurko kdaj podal kakšen komentar,ker ima subtilen smisel za analitični pogled na fotografijo.Še vedno mi ne gre njegovo odlično predavanje,ki ga je imel v KOŽ-u.Lepo bi bilo,če bi ga kdaj prelil v pisano besedo.Držimo pesti ! :super:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 sep 2010, 14:36 
Odsoten
Marsal

agubic je napisal/-a:
Imam pa strašno željo,da bi nam še mojster Yurko kdaj podal kakšen komentar,ker ima subtilen smisel za analitični pogled na fotografijo.

Žal je yurko funkcionalno nepismen skozi tipkovnico. Zato bom njega raje uporabil na naših druženjih, da v živo komentira. :wink:

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 sep 2010, 22:15 
Odsoten
Uporabniški avatar

=D= :thumbup: Bravo Oskar !!!

Saj vsi vemo, da zna kritično oceniti in pokomentirati fotografijo. Toda danes je pri meni postal zlato-rdeč.

Že dopoldan sem večkrat odprl fotko, ki me je dodobra zintrigirala. Po eni strani tehnično šibka, barvno kričeča, s sledmi kloniranj, za katere sem v prvem trenutku pomislil, da je uporaba tilt objektiva. Po drugi strani pa tako čudežno privlačna, da sem se večkrat vrnil na njo. Na koncu sem obupal in si jo pustil za zvečer. Da malo sede, da uredim vtise.

Pridem domov, prižgem računalnik, odprem e-galerijo in na vrhu strani, med novostmi v ateljeju prav ta fotka. Jo letim odpirat in... Oskarjeva kljukica, ocena 6 in komentar.
In kaj me je pri tem tako zelo navdušilo? Pristop. Demonstracija sinergije pisanega komentarja s številčno oceno in napredovanjem v atelje. Ne verjamem, da je stari maček spregledal tehnične pomankljivosti. Prav tako je takoj znal izluščiti tisto magično privlačnost fotografije, ki me je dopoldan begala. V besedilu ni izpostavljal slabosti, za katere je jasno, da jih avtor ne more več odpraviti, je pa zato s številčno oceno umestil fotografijo na njeno mesto.

Res odličen zgled vsem ostalim komentatorjem, ki jim občasno uidejo besede "ne dajem manj kot 8", "trojka je pljunek v fotografijo" in podobni ocvirki, ki degradirajo vse ocene nižje od 8. Kapo dol.

Aja - fotografija: http://www.e-fotografija.com/galerija/gallery_bigpic.php?id=109992

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 sep 2010, 23:05 
Odsoten
Pristopni član

hvala Mirov in bravo Oskar...zj vem kaj je ta rdeča :)
lp :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 403 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: