* *
Danes je 05 dec 2020, 13:32

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Big Bang + servis Beseničar težave
OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 17:28 
Odsoten
Pristopni član

Zadeva je sledeča,

V Big Bangu kupim Nikon + objektiv in že ob prvi uporabi se pri zoomiranju objektiv rahlo zatika.
Ker sem še bolj začetnik se mi to rahlo zatikanje ni zdelo tako zelo pomembno, da bi objektiv nesel takoj nazaj. Po 14 dneh uporabe se objektiv popolnoma zakatne in ne gre več zavrteti v nobeno smer. Odnesem ga nazaj v trgovino kjer ga pošljejo na servis Beseničar (tako piše na listu) in seveda 14 dni ni odgovora od nobenega. 15. dan se odločim in sam pokličem Big Bang kjer mi povedo, da je serviser zavrnil garancijo, ker naj bi sam povzročil zvitje enega od sestavnih delov objektiva. Sedaj kljub temu, da je bil aparata star 14 dni, da je v popolni garanciji in da nikjer ni sledu fizične poškodbe zahtevajo, da sam poravnam stroške servisa.
Seveda sem globoko šokorin in razočaran saj sam pri sebi vem kako pazljivo sem ravnal z objektivom... Kako je sploh mogoče, da se kar samo od sebe nekaj zvije v objektivu ?

Ima kdo podobne izkušnje ? Jaz sem namreč tik pred tem, da tako trgovino kot servis prijavim Tržnemu inšpektoratu, ker vem, da se mi je v tem primeru zgodila krivica...

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Big Bang + servis Beseničar težave
OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 17:30 
Odsoten
žigolo
Uporabniški avatar

Kraj: Rusty
antares je napisal/-a:
Prijavim Tržnemu inšpektoratu, ker vem, da se mi je v tem primeru zgodila krivica...

=D=

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 18:02 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

antares je napisal/-a:
... in že ob prvi uporabi se pri zoomiranju objektiv rahlo zatika.

#-o Tržna inšpekcija - obvezno. Pa ti z Beseničarjem nimaš nič. Pritiskaj na BB. Je pa to dober nauk, da če že kupiš pri nas aparat testiraš v trgovini, saj je to osnovna prednost pred cenejšimi nakupi iz tujine. Če je objektvi kdo poškodoval še v trgovini boš težko dokazal, da nisi bil ti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 18:28 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Obala
Glede na izkušnje v raznih BB-jih ni izključeno, da je objektiv poškodoval kakšen od zaposlenih "strokovnjakov"...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 18:38 
Odsoten
napreduje v forumu

Kriza, a to je pač Beseničar. Me sploh ne preseneča.

Je kolega pred letom (ali dvema) poslal k Beseničarju Canon 300D. Oni ga "popravijo" (popravilo okrog 90 EUR), a fotoaparat dela po tem POPOLNOMA enako - po nekaj posnetkih zašteka, pomaga le izklop in ponovni vklop za nekaj posnetkov. Pošlje nazaj in kličejo, da pride popravilo okrog 200 EUR - če naj glede na malo trenutno vrednost fotoaparata sploh popravijo. On lepo pove, da je to njihova stvar, ker je popravilo že plačal (očitno niso naredili nič in kasirali 90 EUR, ali pa "zamenjavali" nekaj, kar je verjetno itak delalo...) in pričakuje tokrat popravljen fotoaparat - oni seveda o tem nočejo nič čuti - tokrat je menda krivo nekaj drugega, a simtomi so POPOLNOMA enaki =D= . Po tednu dni prerekanj, ko mu je vse skupaj dop*** jim je samo javil, naj mu pošljejo nepopravljen fotoaparat nazaj. Toliko o Beseničarju.

Upam, da boš stvar ugodno rešil. Mimogrede - če se spomniš - a je bil fotoaparat original zapakiran? Ker BB velikokrat prodaja razstavne eksponate kot nove...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 18:49 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: Zemlja (začasno)
Servis Beseničar je šit bil in šit bo ostal. :thumbdown:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 18:52 
Odsoten
Pristopni član

Ni bil original zapakiran... Če se prav spomnim je vzel aparat in objektiv iz regala in ga samo zapakiral v originalno embalažo... Ampak o tem takrat nisem razmišljal, sedaj pa je to težko dokazovat...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 19:05 
Odsoten

Tebi ni potrebno nic dokazovat, bo ze trzna inspekcija opravila svoje.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 20:06 
Odsoten

fantje pri beseničarju se zelo trudijo da bi poskrali kar se da veliko znanja od skoraj da sosedov.

kar jaz tam poznam so serviserji čist ok sploh kar je nikon slo. pri nas so stvari bolj pod kontrolo kot pa so bile nekaj let nazaj.

jaz imam dobre izkušnje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 21:40 
Odsoten
napreduje v forumu

antares je napisal/-a:
Ni bil original zapakiran... Če se prav spomnim je vzel aparat in objektiv iz regala in ga samo zapakiral v originalno embalažo... Ampak o tem takrat nisem razmišljal, sedaj pa je to težko dokazovat...

Potem je bil ta tudi testni za stranke in je čisto možno, da ga je res že prej kdo prisilil. Zato se le zmeni v BB, da ti to porihtajo. Mojega filmskega Canona EOS-a je (že daleč nazaj) en "mojster" zrihtal v enem popoldnevu in mi objektiv (AF) ni več nikoli prav delal...

Jaz sem v BB vrnil objektiv, ki je bil očitno neoster. Po ca 5 tednih dobim iz servisa nazaj in pravijo, da je vse OK in ni napake in mi ga v BB tišijo nazaj. Nisem vzel, sem sam klical servis (oz. zastopnika) v LJ in se zmenil, da dam zraven še drugi, enak objektiv, ki je bil "normalno oster" da primerjajo (imel sem 2 enaka kit objektiva - od starega in novega fotoaparata). Zraven sem dal testne slike ful drobnega teksta, kjer se je res zelo dobro videla razlika med fotkami z enim in drugim objektivom - in tako je bilo na vseh goriščnicah. Potem so objektiv brez problema popravili (nastavili) in to tako, da je zdaj novi bolj oster od starega (ki je bil za kit že itak čisto OK).

Hočem rečt, da je treba malo gnjavit včasih, drugače te žejnega čez vodo peljejo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 22:33 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Beseničar je car da se mu ni že snel k mu folk skoz nos opremo kupljeno v UK, DE, AU itd....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 23:18 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Trzin
si pa naiven da misliš da si s tem minus dela 8)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 jan 2009, 23:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Težit BB do nezavesti. Seveda imaš dve priči, ki sta s tabo kupovala aparat in vsi se točno spomnite, da je bil razstavni eksponat. To je ponavadi v BB vsaj -3%. Klicat poslovodjo, pa Nikon Slovenija, pisno reklamirat na oba naslova s povratnico in nikoli več kupovat v BB.
Ali pa šparat živce. Lepo odnesti v kakšen drug servis, plačati popravilo in BBju j*** m****.
Stvar osebne odločitve. Je pa tako, da tečne stranke ponavadi uspejo, "kulturne" pa naj*****.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 avg 2009, 11:40 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljen,

Jaz ti svetujem če si "žilca",da greš do konca pa magari na evropsko sodišče.Jaz sem tudi imel probleme z servisom BESEDIČAR vendar nisem take sorte človek,ki se mu da skakati po raznih sodiščih itd. pa tudi aparat je koštal bornih 100 evrov tako ,da...Moj problem je natančneje opisan pod postom "Težave Nikon Coolpix L18,servis itd."
Stvar je v temu,kot sem opazil,da najverjetneje aparata niso niti odprli ,ko sem ga poslal v reklamacijo,ker je imel "mehanske poškodbe".
Uraden odgovor je bil ,da se je zaradi nepravilne uporabe zamaknila elektonika oz. optika in ,da se ga ne splača več popravljati!!!??? - neki brezvezen odgovor za rajo... Ker nisem padel s cimbrja po domače rečeno sem aparat odpru jaz in kaj ugotovim: Da je razneslo tranzistor v aparatu,vendar na žalost ta tranzistor nima nekih oznak,da bi ga lahko zamenjal. Toliko mimogrede o strokovnosti servisa BESEDIČAR.Podobno kokr pri avto servisih kjer "nategujejo" največkrat ženske...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 okt 2012, 13:00 
Odsoten
Pristopni član

Dne 27.09.2012 sem oddal moj fotoaparat Nikon D7000 na čiščenje in v poravilo v foto servis Beseničar v Ljubljani. Na fotoaparatu sem mi je tokrat že drugič v poldrugem letu pokvaril večnamenski izbirnik (ne dela gumb na desni strani, za ogled posnetkov), občasno pa mi je nagajal gumb za vklop oz. izklop fotparata. Na prejetem potrdilu je navedeno, da bo čiščenje in popravilo fotoaparata izgotovljeno do 04.10.2012. Pred tem je bilo v istem servisu opravljeno popravilo enake napake še v času garancije pred približno enim letom. Po približno enem tednu sem prejel SMS sporočilo, da bodo stroški čiščenje in popravila znašali 130 EUR. S popravilom sem se strinjal. Povedano mi je bilo, da bo fotoaparat popravljen čez nekaj dni. Po približno 14. dneh sem poklical v servis. Odgovorjeno mi je bilo, da se bo popravilo zavleklo, zaradi odsotnosti delavca v servisu ter da naj pokličem prihodnji teden. Ponovno sem poklical v servis danes, 16.10.2012. Tudi tokrat sem prejel podoben odgovor in sicer da se bo delavec vrnil na delo v servis predvidoma naslednji teden (dne 22.10.2012 ali kasneje) ter da naj v servis pokličem naslednji teden. Pred nekaj leti je trajalo popravilo objetiva približno en mesec.

Zanima me, kaj bi bilo v tej situaciji storiti najbolje, in ali v Sloveniji obstaja še kakšen fotoservis za popravilo fotoaparatov Nikon.

LP.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 79 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: