* *
Danes je 17 avg 2019, 13:37

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 217 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Koncerti
OdgovorObjavljeno: 09 okt 2008, 12:14 
Odsoten
Pristopni član

Zivjo, sem nova tu ;) Na iskalniku sem iskala temo, a nisem nasla taksne.
Mene predvsem zanima mnenje Vas, ki se bolj spoznate na to, zato sem se tudi registrirala tukaj.
Torej, fotografiranje koncertov.

Ker sem cista zacetnica, se mi ne smejati na morebitnem neznanju. [-o< :lol:
Ali je zelo odvisno, kaksen fotoaparat imas, ozi. (kaj predvsem) mi priporocate, ko kupujem nov fotoparat za koncerte ? Koncerti so ponavadi v zaprtih prostorih, luc je le osredotocena na oder, kar je za moj Canon A530 bil prevelik zalogaj ko sem sla na enega izmed koncertov, in so nastale taksne slike: (pa ceprav sem stala le na razdalji 2,3m od odra) :
brez bliskavice je izgledalo tako :
http://shrani.si/f/2d/5R/1BYN7iQO/1/img5747.jpg
in z bliskavico tako :
http://shrani.si/f/2Q/5r/3caTfEGI/1/img5766.jpg

Medtem ko je bil tam tudi fotograf z bolj vrhunsko opremo (Marko Pigac) in je stal tudi v VIP lozi kot jaz (le na drugi strani odra, ki je bil oblikovan kot modna pista) in so pri njemu nastale taksne fotografije;
http://shrani.si/f/2r/h1/47WcHsha/cecav ... gac044.jpg
http://shrani.si/f/2t/Ek/3rNeMjMT/1/ceca-raznatovic.jpg

Pri drugi mi je ze bolj jasno, da je bila dodatno izostrena v programu, toda z kaksnim fotoaparatom, torej - na kaj moram biti pozorna pri fotoaparatih, da dosezem taksno svetlost in cistost fotografije, kot jo je on ?
Za zdaj imam sele prej omenjeni Canon, ki je seveda "navadni digitalc". Rada pa bi kupila kaj vecjega, za koncerte, ker vidim da jim navadni digitalec ni kos...
Malo nejasno sem napisala celotno sporocilo, upam da boste razbrali poanto. #-o :lol:

Lep pozdrav !

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Koncerti
OdgovorObjavljeno: 09 okt 2008, 12:48 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Kompakti za to niso primerni.
Torej DSLR, čim manj šuma pri visokih nastavitvah ISO in objektivi z možnostjo čimbolj odprte zaslonke (priporočljivo 2.8 ali manj, 4 je večkrat premalo). Stabilizacija slike tudi prav pride.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 okt 2008, 14:19 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Lj-Polje
Kakor so meni opisali tale objektiv so mi rekli da je primeren tudi za KONCERTE.. Sigma 50mm F 2.8 EX DG za Canon

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 okt 2008, 14:45 
Odsoten
napreduje v forumu

Jaz mam 50mm F/1.4 in se da z njim v slabi svetlobi lepo slikat. Pa še relativno poceni je bil. Je pa res, da koncertov ne slikam...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 okt 2008, 18:28 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
50 mm je za koncerte čudovito neprimeren, ker se ponavadi ne moreš ravno tako svobodno premikati, pol pa je s kadriranjem problem.

Za večje koncerte prideš tudi s kakim kit objektivom skozi, ker je svetlobe relativno veliko. Tako da omisli si kaj v stilu E-520 dvojni kit ali pa Pentax K200D dvojni kit, če kaj takega obstaja. Za večje koncerte bo dost dobro, ker je svetlobe veliko, za kaj manjšega pa bogsigavedi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 okt 2008, 07:28 
Odsoten
urednik e-Fotografija.hr

Kraj: Zagreb
Slikano s KonicaMinolta 5D, sigma 18-200, blic sony hvl56. Koncert Prljavog Kazališta, nova godina 06/07 na Trgu Bana Jelačića, ZG.

Pa procjeni sama da li ti je taj nivo dovoljan.

Slika

Slika

Slika

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 okt 2008, 07:48 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

pa ni vse v objektivu.. bistveno bolj pride do izraza (pravilna!) uporaba bliskavice, s katero dosvetljuješ prizore motive..

recimo na www.zigaintihar.com je dosti tovrstnega materiala..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 okt 2008, 09:54 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Žiga dela klubsko fotografijo, to je precej druga reč.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 okt 2008, 16:28 
Odsoten
Pristopni član

No prvo najlepsa hvala vsem za odgovore.
@Klukec, najlepsa hvala za svetovanje. ;)
@zacetnik_Urbi, ta objektiv pristaja samo na tiste bolj profesionalne fotoparate, ane? Za mojega Canona pomoje to ni, saj pravim sem cisti zacetnik in se ne razumem v opremo najbolje.. :oops:
@Miran Amon, koliko si ti dal za svoj objektiv ?
@juze, ponavadi sem na vecjih koncertih kot je bil ta, velike dvorane, jaz pa relativno 2,3m stran od pevca/pevke..
@zbozic - odlicne fotografije, nivo je prekrasan, upravo ono što ja tražim, znaći u mom slučaju sigurno trebam novi fotoaparat, jelda? ovaj je previše običan za nešta takvo..
@špilferderber - hvala, hvala :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 okt 2008, 16:50 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Škofja Loka
sam uporabljam objektive "canon 70-200 L U 2.8", "tamron 17-50 2.8", "canon 50 1.8".
torej na Canon 40d uporabljam tam od 800-1600 ISO
sicer je stvar okusa, ali uporabljaš fleš ali ne, ampak jaz običajno slikam brez fleša, ker se mi zdijo slike bolj pristne in je zajeta realna svetloba.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 okt 2008, 17:26 
Odsoten
Pristopni član

to bo smesno vprasanje za vas, a za mene nevednika je to velika rec; :lol:
a objektivi se lahko namestijo pac na boljse digitalce, torej kaj sploh lahko dogradim na mojega Canona, ce sploh kaj lahko? Ker je pac tak navadni digtalc.
Slika

ali se sploh da kaj z njim delati, ali je najboljse da razmislim o nakupu boljsega ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 okt 2008, 18:25 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kaj, če bi se najprej vključila v kak seminar, tudi e-fotografija jih prireja? Mislim, da ti manjka precej teorije, ki ti bo pomagala k boljšim fotkam. Sicer bi znala biti razočarana po nakupu dragega aparata, ker fotke še vedno ne bodo takšne, kot želiš. Aparat je namreč treba znat uporabljat...

Aja, odgovor na tvoje vprašanje: na tvoj aparat ne moreš dograditi nič takšnega, kar bi ti pomagalo k boljšim koncertnim fotkam. On je namenjen za družinsko rabo v dobrih svetlobnih razmerah - tam se odlično obnese, za kaj drugega pa ni.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 okt 2008, 19:23 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Tako kot je Fantocci napisal.
Priporočam vstopni DSLR s kit objektivom (to bo že veliko boljše za koncerte kot tale reč, ki jo imaš) ~ 600€.
Potem pa najprej en širokokotni zum objektiv (pribl. 18-50) z zaslonko 2.8 ~ 400€ in objektiv z nespremenljivo gorišnico 50 ali 85mm (ti so relativno poceni).
Za tele območje (pribl 50-200mm) bo pa treba več odšteti, od Tamrona 70-200/2.8 na Pentaxu ali Sonyju do 70-200/2.8 L IS oz VR na Canonu ali Nikonu (seveda tudi za Olympus obstajajo ustrezne možnosti).
Če pa misliš uporabljati bliskavico (ponekod te znajo grdo gledati zaradi tega), naj ti pa napišejo kaj tisti, ki se na to razumejo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 okt 2008, 08:45 
Odsoten
napreduje v forumu

LFS je napisal/-a:
@Miran Amon, koliko si ti dal za svoj objektiv ?

Približno 220€ v Ameriki (pri nas je 380€).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 okt 2008, 13:59 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: Gorenjska
juze je napisal/-a:
50 mm je za koncerte čudovito neprimeren, ker se ponavadi ne moreš ravno tako svobodno premikati, pol pa je s kadriranjem problem.

50mm je za koncerte čudovito primeren, kot tudi drugi fiksni objektivi.
Tole je vse fotkano s tremi fiksnimi, zelo veliko od tega s 50mm:
http://www.janez-pelko.com/hn/nrock.htm
Zoomi so včasih bolj nadležni kot ne, sploh pri hitrem dogajanju, ko z zoomanjem kadriraš, medtem pa zamujaš fajn trenutke.

juze je napisal/-a:
Za večje koncerte prideš tudi s kakim kit objektivom skozi, ker je svetlobe relativno veliko.

Ja, dokler fotkaš Joan Baez ali pa kako drugo nepokretno legendo. Če je pa akcija, pa pod 1/250 ne prideš skozi in pri blendi 4 si hitro na 1600 ISO, še raje na 3200 ISO, govorim seveda o velikih koncertih. Been there, done that.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 217 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: