* *
Danes je 20 sep 2019, 12:41

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 60 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 jan 2008, 20:34 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
matjaz je napisal/-a:
misfits je napisal/-a:
1 leto prej še ni bilo take krize, ker sem jaz šele prestopil k Canonu...potem pa se je začelo odkrivati same napake Canona :lol:

Na servisu je že tvoja slika. Pa ne WANTED, ampak BAN. :lol:

:lol:

matjaz je napisal/-a:
P.S.
Kaj so zrihtali s 100-400?

mi bojo zamenjali objektiv

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 jan 2008, 20:36 
Odsoten
Marsal

Upaj, da bo ta OK. Če bi prebrali moj članek, bi ga že kontrola izbrala. :lol:

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 jan 2008, 20:40 
Odsoten
napreduje v forumu

Ah kakšna jeza neki dej no dej kar se mene tiče brez jeze.
Ampak dejansko žal je to tudi neka druga perspektiva s katere se bere ta članek. Dejstvo je, da ti tega skoraj nihče na tej strani ne bo odkrito povedal.
Pač so na e-foto vzpostavljena takšan interna razmerja. Svet izven e-fotgrafije pa zaznava tudi kaj drugega. In samo na to sem hotel opozoriti.
In popolnoma nesmislno se mi zdi vse skupaj spravljati na neke osebne nivoje. Forumi naj bi le bili mesta, kjer si udeleženci izmenjujejo izkušnje in se iz tega nekaj naučijo. Tko da če se kdaj srečamo z moje strani nobene užaljenosti... častim pivo.

l.p.
Bojan

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 jan 2008, 20:45 
Odsoten
Marsal

Ja pa zakaj ti ne poveš drug pogled. Ne vem komu sem že roko odgriznil za drugo mnenje. Vsakemu sem še rekel, da lahko drugačen pogled objavi celo v reviji.
In prav rad odgovorim na drugačen pogled, saj povsem lahko, da je kje kaj nerazumljivega. In kaj lažjega kot pojasniti moj pogled.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 jan 2008, 21:18 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Maribor
Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2008, 11:52 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Brdo pri Ihanu
@ Maršal: :roll:

LP a.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2008, 12:55 
Odsoten
Marsal

anze je napisal/-a:
@ Maršal: :roll:

LP a.

Kaj pa izzivaš. :roll:

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2008, 13:52 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
matjaz je napisal/-a:
Kaj pa izzivaš. :roll:
Matjaž

Jaz bi tudi izzival, jaz bi tudi...

Podobne pomisleke, kot so v članku, je veliko forumašev izražalo že leta 2003 (verjetno pa tudi prej), ko je canon dal ven 300d in predstavil revolucijo v nategovanju strank i.e. famozno softwarsko zaklepanje obstoječih funkcij pa so bili ti dvomljivci v rdečega boga večinoma tarča posmeha s strani hard core rdečih fanov. Tisti, ki smo na takšne stvari občutljivi in imamo to srečo, da nam ni treba kupovati canona smo šli pač drugam, drugi so stisnili zobe, tretji pa v stilu angleških navijačev branili okope.

Da se ne ponavljam z ovcami, zakaj misliš, da je prav zdaj primeren trenutek, da canonu naliješ čistega vina? Ker se jim je sesul flagship model ne pa samo nek consumer srebrenko?

Zadnjič spremenil zmiki, dne 18 jan 2008, 14:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2008, 14:04 
Odsoten
napreduje v forumu

Ja Zimki ... pa ne pozabimo še na že legendarno nezanesljiv AF sistema pri 10D...
ko se res dolgo časa ni govorilo o back in front focusih...
Celo objavljeni so bili članki na temo kako dobro se obnese v profesionalnem okloju.... in podobno.... no komaj čez nekaj časa so se oglasili tisti ki so imeli svoje canone na servisih.... nekaj ne štima... na e foto takrt vse ok.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2008, 15:06 
Odsoten
Marsal

Zmiki, flagship je bil zunaj že leta 2001. Ampak takrat je lahko konkurenca samo molila za boljšimi časi. Zdaj pa bi bilo po moje dost heca s triki kot si jih omenil in bo treba kaj pokazat. Drugače bo japonski kartelni dogovor še bolj očiten. Se ve, ne v smislu napak te so neplarirane, ampak počasnega napredovanja, enkrat eden, enkrat drugi. Škoda, da so Nemci vrgli že pred desetletji puško v koruzo.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2008, 15:09 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Slava Contaxu!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2008, 15:36 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
matjaz je napisal/-a:
Zdaj pa bi bilo po moje dost heca s triki kot si jih omenil in bo treba kaj pokazat. Drugače bo japonski kartelni dogovor še bolj očiten. Se ve, ne v smislu napak te so neplarirane, ampak počasnega napredovanja, enkrat eden, enkrat drugi. Škoda, da so Nemci vrgli že pred desetletji puško v koruzo.
Matjaž

Čist tako špekuliraj zakaj misliš, da je ravno zdaj čas da nehajo s temi triki in ne pred 5 leti, ko se je canon zameril mnogim, ki ga ne častijo po božje.

Npr. Prav včeraj sem se pogovarjal s kolegico, ki bo služila (to pomeni, da ji fotkanje ni prva dejavnost potrebuje pa fotoaparat za svoje delo) s fotkami in kaj bo kupila... canon, čeprav imata v njenem rangu vsaj dve firmi povsem primerljiv če ne boljši sistem. Torej kaj je tisto kar naj bi jih prepričalo, da nehajo strižt ovce, ki stojijo v vrsti?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2008, 15:57 
Odsoten
napreduje v forumu

Ta zadnji EOS v srednjem razredu Canon 40D je visoko cenjeno orodje s strani vseh micro stock agencij... naprimer pri Istock agenciji... to je tista o kateri se je tudi e-fotografija obširno razpisala, ga uvrščajo v sam vrh po kvaliteti posnetkov in ga zelo zelo priporočajo za takšno vrsto fototografiranja, vem da to njihovo stališče ne izvira iz klanovske pripadnosti pač pa iz želje, da bi pridobili čimveč kvalitetnih fotografij kar se tehničnega aspekta tiče.
Kot vemo tisti ki smo to sprobali na lastni koži so vse micro stock agencije zelo občutojive na kvaliteto posnetkov in zaradi tega precej pikolovske pri izbiri materijala, za svojo stran.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2008, 16:12 
Odsoten
napreduje v forumu

Mehovka je napisal/-a:
Slava Contaxu!

Ostane še samo hibrid Panasonic Leica... tudi vprašanje časa.... al pa tud ne... upajmo da to zadnje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2008, 18:58 
Odsoten
Marsal

bofot je napisal/-a:
Kot vemo tisti ki smo to sprobali na lastni koži so vse micro stock agencije zelo občutojive na kvaliteto posnetkov in zaradi tega precej pikolovske pri izbiri materijala, za svojo stran.

Vidim da si res povsem napačno bral članek, če tole na njega naslavljaš. Kajti v članku ni govora o kakovosti slike niti ni namenjen posamezni kameri ampak pomanjkanju tehničnih novosti.

Matjaž

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 60 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: