* *
Danes je 15 dec 2019, 22:45

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Imena in super leče objektivov
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 00:27 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Ta zapis ni negativno nasprotovanje Obej-u, ki razmišlja na svoj način in je v rubriki kompaktne kamere zapisal,

Citiram:
Kodak je kar se tiče digitalne fotografije za en (cenzura)
Najboljš je še sony V-1 al pa kakšen canon, ker ima samo sony leče najboljšega proizvajlca leč torej Carla Zaissa ti priporočam tega!

http://www.e-fotografija.com/forum/view ... c&start=15

in njegov naslednji odgovor:
obej je napisal/-a:
mislš kok si pameten a?

ampak je namenjen vsem, da začnete o foto tehniki razmišljati celovito.

O pomembnosti mega pixlov smo že spregledali, počasi bo treba še o šumu tipal.
Hitro pa se bližajo DSLR kamere in različni kakovostni objektivi za različne uporabnike. Ni vse za vse. Za nekaterega je lahko tudi najcenejši objektiv brez super oznak najboljši. Spet drugi ima drugačno mnenje. Toda da bi samo ime na objektivu dalo garancijo za kakovost. V to verjamem samo pri objektivih LEITZ. Pa še to ne 100%.

Kamere V1, G5, C-5060, 5400 imajo podobne, cene in karakteristike. So v podobnem cenovnem in kakovostnem razredu. Vsaka ima svoje prednosti in slabosti, ki pritegnejo kupca.
Toda kdo bi kupil kamero na kateri bi bil res dober objektiv in s tem kamera krepko višje cene. Moraš imeti kult pri bogatih kupcih kot ga imata LEICA in CONTAX, ki pa sta tudi nekaj več ponudila. Pri zgoraj navedenih kamerah in povprečnih tipalih in ostali tehniki, bodo v kamere vstavljali super leče? Samo poglejte danes Leico Digilux 2. Njen objektiv LEICA DC VARIO - SUMMICRON 1:2,0 - 2,4/7 - 22,5 mm ASPH. In verjamem da je dober objektiv. Pravi LEICA. In zakaj, zato ker je v kameri tipalo kar 4/3 inča s 5MP. Torej tipalo, ki je mogoče enako oziroma podobno kot ga ima Olympus E-1. Tudi cena in kakovost te kamere bo temu primerna.
http://www.leica-camera.com/digitalekam ... index.html

Dam en primer s preizkusom, ki sem ga opravil za revijo MOJ HOBI pred leti.
Imamo Yashico T5 s 35mm f/2,8 Carl Zeiss Tessar objektivom. Cena sitnica, cca 40.000 sit.

In imamo drugo kamero Contax T2 prav tako s objektivom Carl Zeiss Sonnar 38mm, f/2,8. Cena, za ta bogate sitnica 170.000 SIT.

In so za Yashico prav tako vsi nerazmišljujoči pisali "orlovo oko". Seveda piše Zeiss. Ma važno, da se piše in privabi kupca. In ta pameten Matjaž naredi preizkus in sem lepo Yashico pod preprogo dal in o tem superlativu samo malo kritike napisal.

Contax in njegov objektiv, pa je tako risal, da ga noben moj EF Canon, razen mogoče 85mm 1,8, 100mm 2,8 makro niso dohajali. Pa še to sta že rahlo tele objektiva in ne širokokotna. (Kdor ima CD moje knjige, gor je tudi članek Contax T2 in si oglejte rezultate). zraven pa je tudi test LEICA Minilux kompakta s ta pravim LEICA objektivom in ne takim, ki je danes na primer na panasonicu, četudi tam piše LEICA.

In sedaj se zopet najdejo še bolj pametni, seveda smo v digitalni dobi, in načenja se znova tema o superlativih imen in raznih asferičnih, fluritnih, ED, itd. super lečah v kompaktnih kamerah. Ko bo na trgu res ena taka kompaktna kamera s ta pravim objektivom, že omenjena Leica, bom bil prvi ki bom dvignil roko za njen preizkus in napisal članek s primerjalnimi fotografijami.

Pa nisem jaz pameten. Samo malo moraš poznati filozofijo podjetij, cene, namen kamere in veš kaj kateri pritiče in za katerega kupca je narejena.

In OBEJ to ni kritika na tvoj zapis. Pač bereš, razmišljaš in verjameš zapisom, ki jih je danes na netu mnogo. Prvo preizkusi v praksi, razmisli kje je tržna logika in se lahko pogovarjamo. Lahko da je ta objektiv na V1 boljši od konkurenčnih, tega se ne da preizkusiti, toda da bi bil boljši samo zato ker gor piše ZEISS. Tu mene na svojo stran ne boš dobil.

In zakaj ta moj zapis. Ne proti Obej-u, ampak zato, da začnete razmišljati.

Matjaž

obej je napisal/-a:
mislš kok si pameten a?

Pameten ali ne takih odgovorov si na tem forumu, ki še vedno deluje močno pozitivno ne želim. Argumentov, pa četudi kritični na moj račun vedno. In če nimam prav, znam tudi priznati, saj nisem tolk pameten. In tudi za drugačna mnenja, če so podpisana je odprta revija kot spletne strani e-fotografija.

Na vrh

Naslov prispevka: mk
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 10:55 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Tole je pa odličen članek.
Jaz kupujem DSLR, pa čeprav imam kar nekaj opreme za SLR Nikon, in če me ne bo prepričal drugo leto, sem pripravljen dati tudi kakšen tolar več za konkurenco, ki bo pokazala več.

lp, mk

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 11:03 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Mislim, da je Nikon ujel ritem, oziroma, da so njegovi uporabniki že pripravljeni na preskok v digital. Z večimi kupci, pa seveda padejo tudi cene.

Do marca bo že precej jasno, kako bo šel Nikon naprej.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka: mk
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 11:17 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Sliši se odlično.
Marec pa bo tudi hitro tu.

lp, mk

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 dec 2003, 18:16 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Kp, spol: Moški
Citiram:
Ma važno, da se piše in privabi kupca.

Tako je.
Čedalje več je kvazifotopodijetij, ki zlorabljajo zveneča imena za privabit nepoučene kupce.
Pa to se ne dogaja samo v fotoindustriji.

LP, Breskvica

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: