* *
Danes je 19 sep 2019, 09:14

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ocenjevanje
OdgovorObjavljeno: 13 dec 2018, 17:08 
Odsoten
Pristopni član

Tadex je napisal/-a:
Če nekdo fotografira z 210mm potem lahko pričakuje da čas 1/125 ne more prinest nekega uspeha razen na stojalu.

klik Pa imamo vse atribute, da vemo o čem se pogovarjamo.

Doživel sem kritiko na mojo oceno. Zavedam se, da je tako moja, kot tudi bilo katera druga ocena subjektivna. Mimo tega ne more nihče. Jaz sem še posebej mahnjen na ptiče zato je moja ocena še toliko bolj zagotovo subjektivna. Po drugi strani pa vem kako težko je narediti dobro fotko ptice glede na posamezno vrsto ptičev.

Me pa moti, da se o ocenjevanju govori tam, kjer to nebi bilo treba. Komentarji v galeriji so in naj bodo namenjeni fotografiji.

Mislim, da pri konkretni fotografiji nihče ne misli, da je narejena z roke. Tako fotografijo se ne naredi slučajno in spotoma. In če čakaš na to, da boš fotografijo naredil, se jasno na to prej pripraviš. Stojalo je torej nekaj samo umevnega.

Še o času. 1/125 je res na meji tega kar človek zmore. Ampak različni ljudje zmorejo marsikaj. Veliko lahko doprinese tudi trening :!: :?: Vprašali boste kakšen trening in česa ?
Bom kar povedal. Moje fotografije z roke pri dolgih časih, tudi 1/60 s, so v povprečju mnogo boljše kot fotogradije drugih. 12let sem aktivno vsak dan več kot 1 uro treniral streljanje z zračno pištolo. Zato povsem podzavestno zavzamem položaj, pri katerem je telo stabilno. Brez razmišljanja o tem, prilagodim dihanje. Vse skupaj je natrenirano do te mere, da o tem sploh ne razmišljam.

1/125 je lahko za fotografijo dolg čas, še posebej pri f=210, lahko pa v resnici ni nič posebnega, odvisno od tega kako zna tisti, ki je za škatlico izkoristiti svoje danosti.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Ocenjevanje
OdgovorObjavljeno: 15 dec 2018, 22:48 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Fotka je kar konkreten izrez in to moti večino ostalih. Kar se pa časov tiče, včasih lahko narediš tudi z 1/30s dober posnetek pri 300mm, včasih pa streseš z 50mm pri 1/1000s.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 dec 2018, 23:36 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

@ales: drži, izkušnje s koncertne fotografije pomagajo. če je otičurina pri miru, pomaga stabilizacija dandanes lahko do 4 zaslonke (cca 20krat daljši čas), rafalno slikanje pa
1-2 zaslonki. Strelski profiji najbrž 2-3. Kombinacija dveh od teh treh metod je tudi koristna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 dec 2018, 12:03 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Maribor
Vsem pravilom in pripomočkom za mirno sliko ob zahtevnem fotografiranju sem dodal še VR za osebno “stabilizacijo”: občasno pojem kocko sladkorja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 dec 2018, 10:59 
Odsoten
Pristopni član

telepilot je napisal/-a:
Vsem pravilom in pripomočkom za mirno sliko ob zahtevnem fotografiranju sem dodal še VR za osebno “stabilizacijo”: občasno pojem kocko sladkorja.
:) To je pa že doping. :mrgreen:
Ampak, ja, pomaga.
Pa ne samo kocka sladkorja. še marsikaj drugega. Namesto sladkorja še bolj pomaga čokolada.
Pa še kaj drugega tudi. Opazil sem recimo, da z roke zanesljivo ne stresem, tudi pri časih 1/5s, prvo uro po inzulinu. Ampak to je pa že res doping.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: