* *
Danes je 18 okt 2019, 23:15

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: seznanjenje z objektivi
OdgovorObjavljeno: 12 dec 2017, 17:00 
Odsoten
Pristopni član

Trenutno nimam več "pravega" fotoaparata in za fotografiranje uporabljam mobitel. Do pred 2 let pa sem lahko še uporabljal OLYMPUS C 2100 UZ, ki mi je vsa dolga leta dobro služil. Dolga leta uporabe so opravila svoje in moral je oditi v zaslužen pokoj. Za bližnjo bodočnost razmišljam o nakupu novega aparata. Za katerega se bom odločil je še prezgodaj razmišljati. V tem času do nakupa novega fotoaparata pa bi se rad malo podrobneje seznanil in spoznal s tehnologijo objektivov in ostalih karakteristikah, ki te objektive spremljajo. Kot že sam moj username pove, sem na tem področju popolni amater, zato vas prosim, da mi priporočite tako literaturo ali internetno povezavo, ki mi bo lahko dala tisto najbolj osnovo spoznavanja s to tematiko (v slovenščini). :55a: .

Na vrh

Naslov prispevka: Re: seznanjenje z objektivi
OdgovorObjavljeno: 15 dec 2017, 19:35 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Če ti je 2100 služil dolga leta (slava mu), potem ti priporočam, da ostaneš na kompaktih. Če želiš konkreten korak naprej, priporočam kaj z 1" tipalom, če želiš malo več zuma, potem Panasonic FZ1000, morda Sony RX10, Canon G3X ali kaj podobnega. Z vsemi tremi boš dobil bistveno več, obenem pa boš ohranil domačnost prejšnega fotoaparata.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: seznanjenje z objektivi
OdgovorObjavljeno: 17 dec 2017, 09:54 
Odsoten
Pristopni član

Zahvaljujem se Ti za Tvoj odziv in nasvet. Tvoj predlog bom vsekakor podrobneje pregledal in se na podlagi tega tudi odločil. Ker sem fotoaparat uporabljal predvsem za ljubiteljske namene menim, da me bo Tvoja sugestija povsem zadovoljiva. Trenutno za slikanje uporabljam kar mobilni telefon LG 3 H815. No, kljub temu pa bi se vseeno želel vsaj malo bolj podrobno spoznati tudi z objektivi, če že ne zaradi same uporabe, pa iz radovednosti. Upam, da mi boš lahko svetoval kako. Prosil bi Te, če se lahko tudi v prihodnje, občasno, obrnem na Tebe, če bi potreboval kakšen dodaten nasvet ali pomoč. :55a:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 16 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: