* *
Danes je 18 okt 2019, 21:48

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kamera za time lapse sončnega zahoda
OdgovorObjavljeno: 04 nov 2017, 10:05 
Odsoten
Pristopni član

Par mesecev se trudim z Samsung Galaxy S7 a to ni nič. Morda je bil tehnično še najboljši tale https://youtu.be/PvQ2No18Ndw najprej avtomatska expozicija, konec s fiksno, da dobiš občutek meačenja. App Framelapse Pro, ki sproti dela video.

Moja ideja je 14 bitni fotkič, ki spotoma v intervalu 1f/s zajema 14 bitne slike, jih pretvori v 8 bitni HDR in iz tega dela time lapse video. S tem se rešim vseh problemov.

Ali obstaja tak fotoaparat za pametno ceno. Sem predvsem tehnik, fascinirajo me naravni pojavi, posebej zahodi, do estetike mi verjetno preveč manjka.
Menda mehanski sprožilec ni dober, pa milijon akcij tudi zna biti problem. Pa ND filter bi verjetno rabil.

Poleg telefona imam Canon SX1 IS, na nem me moti nikakav senzor.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kamera za time lapse sončnega zahoda
OdgovorObjavljeno: 04 nov 2017, 22:31 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Gopro oz. Xiaomi YI.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 nov 2017, 01:08 
Odsoten
Pristopni član

Hvala
YI 2 in GoPro H4 imata oba enako velik in hiter 12 bitni Sonyjev senzor, kar je verjetno premalo. Vprašanje je še, kaj lahko nastavljaš, blokiraš.., od tega je odvisno, ali bi bila zadeva uporabna. Tule sem nekaj našel a ne, ali lahko blokiraš ekspozicijo, brez tega je zadeva neuporabna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 nov 2017, 08:20 
Odsoten
Pristopni član

1 ali dvojka, slabih 100 ali dobrih 200€
Tale video primerjava YI in YI 2 je res zelo poveden, zlasti glede dinamike oz.bitne globine. Izgleda, da tu ni razlike, je pa zelo opazen globji črni nivo in drastično bolj plavo nebo pri dvojki. Slika

Je pa še ful tega za preveriti, za zahod predvsem korekcija ribjega očesa, ali in kako dela na 4k ali pa bi bilo bolje kamero postaviti tako, da imaš horizont na sredini, nato pa v postprodukciji odrežeš spodnji del slike. Samo spet bo treba iskati editor, ki bo to naredil brez reenkodiranja.

Glede zahoda izgleda, da ima zelo zvezno prilagajanje expozicije, tako da ni opaziti skokov. Upam, da se da ISO fiksirati in da bo avtomatika expozicije še vedno tako dobra. S tem bi dobil optimalno (zgodnejše) mračenje brez šuma.

4K je velikokrat fajn, saj lahko v postprodukciji narediš zum, celo za androida se dobi takšen video editor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 nov 2017, 21:36 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Boš že stuhtal :).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 nov 2017, 00:02 
Odsoten
Pristopni član

YI 4K se da zamenjati objektiv, 155° je za zahod po moje preveč, razen če bi snemal v 4k in potem zumiral zanimivejši del.
Kaj pomeni Non fish-eye objektiv, gre res za optično korekcijo ali samo za večjo goriščno razdaljo.

https://youtu.be/jsUdFhvIGTo

Ma ne vem, za 200€ bi morda dubil kaj bolj univerzalnega, samo kaj ko noben iskalnik po kamerah med kriteriji iskanja nima niti bitne globine kaj šele nastavitve time lapsa. Zato sem obsojen na tavanje po spletu in odzivu forumašev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 nov 2017, 15:15 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Sony DSC-RX100 prve generacije (mk 1) dobi pa boš precej bolj zadovoljen kot pa od teh čungalunga gopro in njegovih klonov pričakovati čudeže, sploh za tako zahteven projekt brez ročnih nastavitev.

Na mimovrste je eden nov za 350€, pobrskaj pa če se kje prodaja kak rabljen - bo cena cerka tvojih 200€. Sam bi raje novega vzel, če bi že kupoval (ampak to je moje mnenje :dontknow: ).

Maš vse kar hočeš:

- precej večji 1 inčni senzor
- popolni ročni način (tudi avtofokus)
- delne programske načine
- svetlobno močan objektiv f 1.8-4.9 (tako boš uporabljal široki kot torej f1.8-2.8 -- )
- ogromno nastavitev
- .............................................................

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 nov 2017, 19:38 
Odsoten
Pristopni član

Saj 200€ ni nobena limita, če je nekaj res uporabno bom zlahka dal 500€.
Počasi se navajam, da se na Youtubu hitro najde odgovor na mnoga vprašanja, ki jih na Guglu zlepa ne najdeš.

Za Sony DSC-RX100 od M3 dalje obstaja app Time lapse z res vsem kar si lahko zaželiš.
https://youtu.be/PE6LVLw67oQ

Domača stran app https://www.playmemoriescameraapps.com/ ... _00-000003

Koliko bitni senzor ima Sony, nikjer ne najdem. Našel sem razpon 12.4Ev, kar pomeni dobrih 5000, kar je recimo 12 bitov (4096), če se to tako simpel računa. Pri spreminjajoči se expoziciji je to dovolj, seveda ob predpostavki, da ob time lapse zajema vseh 12 bitov in jih stlači v 8 bitni HDR jpg. Ali je to samoumevno, ali pa bi moral delati z RAW? Kaj pa direkt video?, valjda je HDR?

Če gledam razlike med verzijami bi skoraj rekel, da ostaneta IV in V, ne vem pa kaj so v tejle tabeli razlike med 4 in 5

Zadeva gre še na naslednje kamere: NEX-5R NEX-6 NEX-5T ILCE-7 ILCE-7R ILCE-5000 DSC-HX400V DSC-HX60V ILCE-6000 ILCE-7S ILCE-5100 ILCE-7M2 DSC-RX10M2-3 ILCE-7RM2 ILCE-7SM2 DSC-RX1RM2 ILCE-6300 ILCE-6500

Ali kdo med temi vidi še kaj s primerljivo ceno? Pri RX100 me moti zum samo do 70mm re 35mm, moj canon ima 560mm, kar velikokrat uporabljam

Kje kupujete takele zadevce?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 nov 2017, 02:04 
Odsoten
Pristopni član

Tehnicni je napisal/-a:
Moja ideja je 14 bitni fotkič, ki spotoma v intervalu 1f/s zajema 14 bitne slike, jih pretvori v 8 bitni HDR in iz tega dela time lapse video. S tem se rešim vseh problemov.

Sem na Youtubu našel primerjavo time-lapsa zahoda z A6300, narejenega iz RAW slik in video in je razlika tako velika, da video pride v poštev le na dopustu, ko nimaš možnosti RAW konverzije.
Čedno se mi zdi, da kamera nima nastavljivega RAW konverterja, saj to ne bi smelo biti nek problem. Bi pa rešilo problem kam shraniti vse te RAW slike., zlasti če uporabljaš 2 ali celo 1s/s in slikaš cel zahod, ki lahko traja 1 uro.
-4K resolucija 3600slik x 50MB = 180G.
-Ful 16:9 resolucija preko 400GB.

Zakaj ful, zato, ker je pogosto na sliki kaj, kar bi zahtevalo precejšen zum.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: