* *
Danes je 18 okt 2019, 22:30

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Printer in RIP profil
OdgovorObjavljeno: 18 maj 2017, 15:49 
Odsoten
Pristopni član

Kupil sem rabljen Epson Stylus Color R3000 in se prvič srečal z RIP profili.
ICC profile sem prenesel iz Tecco Paper in jih shranil v Windows/system32/driver/color. Zdaj pa ne vem kako vidim če mi je uspelo oz. če moram še kaj narediti. Pogledal sem v nastavitve printanja pod *Media Type* ampak ne vidim novih ICC profilov.
Imam program Gimp kar pa verjetno nima veze dokler v nastavitvah ne vidim novih profilov kajne?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Printer in RIP profil
OdgovorObjavljeno: 19 maj 2017, 08:59 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Maribor
Kolikor vem je mesto, kjer si shranil profil, namenjeno za nastavitev profila monitorja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 maj 2017, 11:49 
Odsoten
Pristopni član

1. Verjetno je kar za oboje ker v navodilih za inštaliranje ICC profila tiskalnika je bila omenjen Windows/system32/driver/color.
Saj potem mi je nekako uspelo usposobit ICC profile.

Ostalo mi je še eno vprašanje in ena težava #-o

2. Printer ima dve črni kartuši in se jih preklaplja glede na vrsto papirja.
Jaz ne poznam točno logike preklapljanja ker sem tiskalnik šele kupil-iz tujine.
Zanima me ali na ustrezno črno kartušo preklopi tiskalnik avtomatsko sam po tistem ko jaz določim printanje na računalniku, ali moram jaz na tiskalniku ročno preklopit?
Bojim se da bi napačno izbrana kartuša (na printerju ena, na računalniku druga) povzročila to da bi tiskalnik printal brez barve na suho in s tem uničil glavo. Ali pa je moja skrb odveč in tiskalnik v vsakem primeru jemlje barvo iz ane ali pa druge kartuše.

Vem da imata razen Epsona Stylus Photo R3000, ta način delovanja tudi modela Photo 3880 in P600. Je med nami kdo ki si lasti katerega izmed teh printerjev in mi lahko to razloži?

3. Zdaj pa še težava:
Ugotovil sem da sem kupil nekoliko pokvarjen printer, ali pa je samo kaj zamašeno.
Ne printa mi tiste najbolj črne barve oziroma dela mi črte. Namesto črne se pojavlja celo zelena. Ko gledam po internetu bi rekel da je zamašen damper, cevka ali pa pokvarjen ta sistem ki preklaplja črno barvo.
Ko na printerju preklopim iz črne na drugo črno, se sliši mehanizem v tiskalniku. Če je normalen pa ne vem ker sem printer kupil pred kratkim rabljen. Proces preklopa (uglavnem se sliši ponavljajoč zvok *udarjanja* ) iz mat na foto črno traja, 2 minute 40 sekund, obratno pa 1 minuta 20 sekund.
Dal sem na nozzle in na črni barvi jih ni bilo Ko sem printer dobil sem preskusil in so bili vsi nozzli brezhibni. Zdaj sem z večkratnim čiščenjem glave dobil vse nozzle spet nazaj. Z glavo torej na srečo ni nič narobe.
Včeraj sem se nekaj igral in ko sem šel še enkrat pogledat nozzle jih spet polovica manjkala.
Ali se da dumper očistiti? Pri nas ga namreč za ta printer ni za dobiti.

Najprej pa bi moral vedet ali menjalni sistem kartuš dobro opravlja svojo nalogo. Na kak način to vidim?

Imamo na forumu koga, ki si se spozna na tovrstne zadeve?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 maj 2017, 12:01 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Pokliči na Tavijo, Vito je mojster za Epsone.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: