* *
Danes je 26 nov 2020, 21:36

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Zaključni izdelek na maturi
OdgovorObjavljeno: 04 dec 2013, 19:40 
Odsoten
Pristopni član

Lep pozdrav! :)
Na maturi sem si za zaključni izdelek izbrala fotografijo.
Na določeno temo moramo narediti serijo fotografij. Ima kdo kakšno idejo za res dobro temo?
Hvala že za naprej :)

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Zaključni izdelek na maturi
OdgovorObjavljeno: 04 dec 2013, 21:05 
Odsoten
vstopil v forum

Dobra je tista fotografija, ki je od ideje do nastanka, last avtorja. To gledalec oz. mentor takoj opazi, začuti. Sebe vprašaj... ob kateri temi bi najbolj uživala, ko bi fotografija nastajala? Katero področje je tebi blizu? O čem največ razmišljaš,... znaš ali bi rada še več znala? Kako bi lahko ta izdelek ali temo nadgradila? Bi mogoče lahko iz tega izdelka kdaj v bodoče nastal posel? ITD To ti bo dalo motivacijo za delo in uspeh, ker boš iskala smisel tega početja. Izhajaj iz sebe!

Pa uspešno ti želim!
Ivana

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 dec 2013, 23:47 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Naredi serijo selfijev s telefonom. To bo primerno tvojemu načinu razmišljanja, pa še aktualno je.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 dec 2013, 21:42 
Odsoten
Pristopni član

Ivana hvala za nasvet :)

Firbec, sem upala na pametnejše odgovore, glede na to, da sem na forumu za fotografijo, kjer so, predvidevam, fotografi, ki bi mi lahko dali koristne nasvete, saj sama še nimam toliko izkušenj, se pa trudim

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 dec 2013, 01:52 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Katika1 je napisal/-a:
Firbec, sem upala na pametnejše odgovore, glede na to, da sem na forumu za fotografijo, kjer so, predvidevam, fotografi, ki bi mi lahko dali koristne nasvete, saj sama še nimam toliko izkušenj, se pa trudim

Iskanje tujih idej nima veze s fotografskim forumom. Pri takih zadev pač največ šteje prav ideja. Ko si boš nekaj zamislila, lahko tukaj povprašaš za nasvete kako to najbolje izvesti. Verjemi da bo odziv.

BTW: Moj predlog je čisto uporaben. Samo zapakiraj ga primerno. "Selfie" je beseda leta. Torej prekleto aktualna zadeva. Dodaj še "Brezidejnost mlade generacije, izgubljene v instantnem kibernetičnem svetu socialnih omrežij..." pa si zmagala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 dec 2013, 13:30 
Odsoten
vstopil v forum

Katika, da si se vključila s tem vprašanjem v debato na foto-forumu, prejmeš od mene =D=. Čutim, da si želiš uspeha in tako je prav.

Svetujem ti, da se izogibaš stereotipov, kot npr. "mladi so instant generacija". To je passe.

Če sem sedaj malček ironična, ti predlagam temo .. "Mladi prihajamo z novimi znanji, le izkušenj nam manjka. Prosimo odrasle foto-mačkone, da nam naredite malo prostora!" .... pa vzemi kot motiv to galerijo, hahahaha.

Mislim, da boš zadela glavico na žebljiček, al kako je že uni pregovor.
Ivana

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 dec 2013, 08:19 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: Gorenjska
ivana je napisal/-a:
Čutim, da si želiš uspeha in tako je prav.

Tudi jaz si želim na lotu zadeti milijone, pa se mi škoda zdi par evrčkov in deset minut časa za izpolnjevanje srečke.
Ne, to ni šala, niti ni cinizem, le zelo direktna primerjava.
Mladi avtorici svetujem, naj se ene lepe sobote usede na bicikel, s seboj naj pa ne vzame ničesar. Niti hrane, niti pijače, niti telefona ali denarja. Potem naj pa bicikel goni stran od doma na polno, ampak res do konca na polno toliko časa, da ne bo popolnoma brez moči. Do kolapsa. Aja, od tu je potem potrebno prikolesariti še domov. No, tukaj se pa začnejo dogajati čudeži. Ideje bodo nekontrolirano začele švigati, občutek razsvetljenja je nepozaben. Preverjeno. Večkrat.
No pain no gain oziroma brez muje se še čevelj ne obuje...
Ideje naj bi izvirale iz avtorjevega čutenja, si predstavljam. Za tehnično plat izvedbe pa smo seveda tu na forumu razni znalci in nakladači :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: