* *
Danes je 24 nov 2020, 16:40

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: eBay prodaja - vrnjena pošiljka
OdgovorObjavljeno: 26 nov 2013, 21:23 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Dobil nazaj pošiljko iz Amerike, ker je USPS ni uspel dostaviti naslovniku. Ta je seveda vmes sprožil spor, sem mu naložil vse fotke od potrdila o oddaji in sedaj še od pošiljke. Ima kdo kakšno izkušnjo, kako gredo te zadeve naprej? Če grem nazaj na Pošto, jo bodo še enkrat poslali ali zopet zahtevali plačilo poštnine (ja, vem, pozabil vprašat ...), kako je z vrnitvijo denarja, ker kolikor sem bral, mi vsaj poštnina ostane ... skratka ...kakšna ideja ali preprosto čakat?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: eBay prodaja - vrnjena pošiljka
OdgovorObjavljeno: 26 nov 2013, 21:58 
Odsoten
napreduje v forumu

Ales_borlak je napisal/-a:
Dobil nazaj pošiljko iz Amerike, ker je USPS ni uspel dostaviti naslovniku. Ta je seveda vmes sprožil spor, sem mu naložil vse fotke od potrdila o oddaji in sedaj še od pošiljke. Ima kdo kakšno izkušnjo, kako gredo te zadeve naprej? Če grem nazaj na Pošto, jo bodo še enkrat poslali ali zopet zahtevali plačilo poštnine (ja, vem, pozabil vprašat ...), kako je z vrnitvijo denarja, ker kolikor sem bral, mi vsaj poštnina ostane ... skratka ...kakšna ideja ali preprosto čakat?

Glede na dokazila je zafrknil prejemnik/lokalna pošta. S prejemnikom se zmeni, da najprej kontaktira lokalni poštni servis, da dorečejo kje in kdaj bo 100% dosegljiv za prevzem, nato pa naj ponovno plača poštnino. Vztrajaj pri tem, če veš da nisi pri naslovu nič zafrknil. Pa jasno povej, da se ne misliš iti tega več kot dvakrat :)

W.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 nov 2013, 22:50 
Odsoten
Pristopni član

Naša Pošta sigurno ne bo še enkrat poslala za džabe, kot ti je svetoval predhodnik, če si naslov napisal pravilno, se naj kupec na podlagi tvojih dokazil pritoži na lokalni pošti in naj mu oni krijejo škodo (ponovno pošiljanje paketa) ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 dec 2013, 08:34 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Poslal še enkrat, prav tako priporočeno, s povratnico, zadeva se je najprej dober teden svaljkala na Brniku, potem pa v dveh dneh prišla do naslovnika. Prijazen možakar na drugi strani, sprejel opravičilo in oba zadovoljna :). Nauk zgodbe - ne pošiljaj več v Ameriko :lol:. Resno, le priporočeno, po možnosti z vrednostjo, če gre. Za vse dražje zadeve od 500€ pa bolje investirati v eno od logističnih služb. BTW, katera je pri nas najugodnejša? DHL je drag, sem pa enkrat našel eno iz Rudnika, ampak pozabil, ti so imeli po EU za manj kot 30€ do 2kg.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 88 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: