* *
Danes je 26 nov 2020, 21:26

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fail fotoalbumi in fotookvirji
OdgovorObjavljeno: 09 nov 2013, 20:16 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Za uporabnico digitalnega kompaktnega fotoaparata, sem vedno dajal natisnit fotografije dimenzij 11x15 cm. To je klasični format 3/4, ki ga imajo kompaktni fotoaparati, ki so na tržišču v zelo veliki večini. Sedaj se je nabralo kar nekaj fotografij in sem želel kupiti fotoalbum, v katerega bo vse te fotografije lepo zložila. A glej ga zlomka. V vsaki trgovini, v kateri sem bil, so imeli cele stene založene s fotoalbumi vseh oblik in velikosti in vsi so imeli žepke za vstavljanje fotografij v velikosti 10x15 cm ali 13x19 cm. Se pravi, v formatu 2/3, tako da ne ustrezajo.
Po drugi strani pa sem danes kot uporabnik DSLR-ja iskal fotookvir za fotografijo velikosti 30x45 cm. To je klasični “filmski“ format 2/3, ki ga imajo DSLR-ji in nekateri napredni kompakti. Iskal sem okvir velikosti 35x50 cm, kakršne sem pred leti že kupil in mi visijo po hiši. Tako bi bil okoli celotne fotografije enakomeren rob. In NE. Nisem ga dobil! Povsod so imeli samo okvirje velikosti 40x50 cm. To je dimenzija za fotografije prej omenjenih kompaktnih fotoaparatov in 40x60 cm. V zadnji trgovini sem obupal in kupil fotookvir velikosti 40x60 cm. Pa kaj potem? Saj obdarovanka ne bo videla (vsaj upam), da sta robova levo in desno širša kot spodaj in zgoraj.

Sedaj pa vprašanje. Ali so proizvajalci teh dveh dobrin res taki tepci, da ne vidijo, kje so tržne niše in kaj si uporabniki želijo? Predvidevam, da ima marsikdo med vami doma na kupe fotografij teh dimenzij.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Fail fotoalbumi in fotookvirji
OdgovorObjavljeno: 09 nov 2013, 23:03 
Odsoten
vstopil v forum

Priznam, da ponudbe albumov ne poznam, ampak, če si privoščim malo heca in špekulacije : v analognih časih je večina fotografij ( govorim o drugi polovici 20. stoletja, ko je bila fotografija v potrošniški družbi že široko dostopna.. ) končala v škatlah za čevlje in le najlepše in najpomembnejše v albumih ; v digitalnih časih večina fotografij ostane na diskih in v oblakih, najpomembnejše živijo na družabnih omrežjih, če želimo najlepše valjati po rokah, damo izdelat foto-knjigo...in še en izvod za mamo...
Svoboda pri velikosti, formatu in razporeditvi posameznih fotk ni primerljiva, cenovno pa je foto-knjiga ( na pamet ) vsaj konkurenčna. Si mislim, da proizvajalci klasičnih albumov prodajo vedno manj robe in še tisto pretežno potrošnikom, ki so obtičali v analogni dobi ;)
Sicer pa so včasih, ko so fotografije še živele na papirju, v različnih velikostih in formatih, obstajali albumi s praznimi kartonastimi listi kamor si fotke lepil s posebnimi samolepljivimi vogalčki. Bogve, a se to še dobi ? V vsakem primeru zamudna metoda, posebej, če so vse fotografije enake velikosti.
Morda pa najdeš vložne liste s primernimi okenci v programu kakega arhivskega sistema s patentnimi mapami in različnimi vložnimi srajčkami ?

Glede okvirjev pa mislim, da ponudba tistih enostavnih stekel brez okvirja ( že v kaki večji art/ikea/bauhaus trgovini, kaj šele na internetu ) kaže, da proizvajalci precej dobro pokrivajo razne formate, z robom ali brez. In gre šlamparijo najbrž prej pripisati trgovcem...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 nov 2013, 11:29 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Saj imam fotografije v oblaku, na spletni strani, pa na nekaj zunanjih diskih. Naredil sem tudi že pet fotoknjig in omaro imam polno fotografij velikih povečav.
A je res tako težko med goro raznoraznih fotoalbumov vtakniti tudi kakšnega z žepki 11x15 cm? Sedaj ima ženska fotografije spravljene v škatlicah in kuvertah a tako rada bi imela preprost album, s katerim bi se lepo zleknila na kavč in s partnerjem podoživljala skupne trenutke s potepanj.

ps
Danes sem končno v eni trgovini naletel na majhen fotoalbumček z žepki 11x15 cm, a kaj ko je bil po obliki bolj primeren za fotografije malčkov...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 dec 2013, 19:05 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Rešeno!
Na trgu so se pojavili fotoalbumi z žepki 11 x 16 cm.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: