* *
Danes je 17 nov 2019, 11:52

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Ali kdo potrebuje drugega fotografa, post produkcijo?
OdgovorObjavljeno: 08 okt 2013, 17:37 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Lej, jaz ti bom tako rekel: če se ti dela za đabe, pač delaj. To je čisto tvoja stvar.

Kar se oglaševanja tiče, pa čeprav za zastonjsko delo, enostavno pokliči na kako inšpekcijo (tržno po moje najbolje, se ne rabiš predstavit) razložiš in povprašaš, kako je s tem. Edino, kar je tu važno je, ne to, kako je zakon napisan, temveč, kako se ga v praksi tolmači in uporablja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 okt 2013, 18:20 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

No, to kar je uros napisal, sem ze jaz, pa nisi razumel. Sicer pa si v priblizno takem polozaju kot npr. t.i. volonterji (sicer bolj zaradi tega, ker nimajo druge možnosti v svojem poklicu) in prostovoljci, ki delajo kaj drugega. Nekoliko manj mazohistična možnost bi bila mogoče sodelovanje v kakšnem socialnem podjetju. Dobronamerne nasvete pač upoštevaj, čeprav so kritični, ostale pa ignoriraj - fotografi s(m)o tako ali tako znani po percepciji lastnega fotografskega dela kot zelo nadpovprečno zahtevnega in pomembnega. No, če gre za stvar preživetja, so take kritike o kakor nelojalni konkurenci do neke mere razumljive.
Heh, lahko je meni pisat, ko fotografiram za hobi.
Urosevo opozorilo je na mestu, inspekcija je živčna tudi v takem primeru, če bi dobil kaj več kot malico, sicer mislim, da nimajo kaj.
Ne nazadnje, za postprodukcijo uporabljaj legalno kupljen sw ali prost, to je mimogrede tudi dobra iztočnica za odgovor kakemu kritiku s fb (nisem bral)
No, zdaj pa kritiki gnilega kapitalizma, še po meni,
Ampak se raje z zmikijem zmenite :-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 okt 2013, 09:07 
Odsoten
vstopil v forum

Meni dol visi ce fotkas zastonj, a zavedaj se da zivis v nekem sistemu( pa ce hoces ali ne), zato si bos nakopal jezo tistih, ki od tega zivijo. Enostavno- zbijas jim( in sebi) ceno. Ce bi vsi ziveli kot Hare Krisna, bi bilo to cisto normalno, v sistemu nebeskega Cocacolizma pa to ni normalno. Jaz bi ti svetoval, da ce ze imas napade zastonj dela, pojdi ven in fotkaj, karkoli pticke, kamne, babice, poroke, zato ti ni treba tega prav po Cocacolisticno oglasevat na spletu. Pac fotkaj in bodi Hare Krisna
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 okt 2013, 09:14 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
:daumen:

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 okt 2013, 21:15 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Post je glih tolk tumpast, kot da bi ga inšpektor himself spisal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 okt 2013, 06:37 
Odsoten
vstopil v forum

sammy je napisal/-a:
Meni dol visi ce fotkas zastonj, a zavedaj se da zivis v nekem sistemu( pa ce hoces ali ne), zato si bos nakopal jezo tistih, ki od tega zivijo. Enostavno- zbijas jim( in sebi) ceno. Ce bi vsi ziveli kot Hare Krisna, bi bilo to cisto normalno, v sistemu nebeskega Cocacolizma pa to ni normalno. Jaz bi ti svetoval, da ce ze imas napade zastonj dela, pojdi ven in fotkaj, karkoli pticke, kamne, babice, poroke, zato ti ni treba tega prav po Cocacolisticno oglasevat na spletu. Pac fotkaj in bodi Hare Krisna
Lp

Če tisti ki od tega živijo, niso sposobni prenesti konkurence, potem naj si raje najdejo drugo delo. Ali pa naj ponudijo nekaj, zaradi česar bo nekdo izbral prav njih.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 okt 2013, 17:44 
Odsoten
Pristopni član

skorpijoncek66 je napisal/-a:
sammy je napisal/-a:
Lp

Če tisti ki od tega živijo, niso sposobni prenesti konkurence, potem naj si raje najdejo drugo delo. Ali pa naj ponudijo nekaj, zaradi česar bo nekdo izbral prav njih.

Taka "konkurenca" je nelojalna in neenakopravna....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 okt 2013, 08:01 
Odsoten
vstopil v forum

timo je napisal/-a:
sammy je napisal/-a:
Lp

Taka "konkurenca" je nelojalna in neenakopravna....

Ni pa prepovedana.

Danes je tako, da kdor ponudi nižjo ceno, dobi posel. Če bo kvaliteta dela slaba, ga bo pri isti stranki dobil samo enkrat.
Avtor teme pa je šel še dlje... storitve ponuja gratis. V nedogled seveda tako ne bo šlo, saj od nečesa mora živeti. Če bo svoje gratis delo opravil kvalitetno, bo dobil še dosti drugih strank, a tudi računati bo moral začeti.
Nevoščljivci pa ga pač prijavljajo na DURS, namesto da bi še sami poskrbeli za kakšno podobno oglaševanje. Ah ne, škoda je delati zastonj ali kaj vložiti v samopromocijo.
Brez marketinga pa danes težko preživiš.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 okt 2013, 09:24 
Odsoten
vstopil v forum

je prepovedana! Danes ne smeš več delat usluge sosedu! - meni sicer neumno ampak resnično

Tisti ki ponuja uslugo zastonj, živi od nekih prihodkov, ki jih mora nekje zaslužiti. Naj si predstavlja da bi konkurenca v tistem poslu ponujala vse zastonj potem ne bi imel več teh prihodkov, in ne bi imel več za zajtrk da se naje preden gre delat zastonj usluge.
Nauk - sem že prej povedal, če niso vsi hipiji ne gre skozi. V igri catch the cash vedno nekdo najebe ( neameri) in nekdo pobere vrh piramide ( ameri ).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 okt 2013, 10:54 
Odsoten
vstopil v forum

Sosedska pomoč je prepovedana, vendar samo v določenih primerih... malo si preberi zakone.
Avtor tega posta pa ni v takem prekršku.

Hja, če bi tudi konkurenca ponujala vse zastonj, tudi ona nebi imela več prihodkov, niti za zajtrk, se ti ne zdi? :wink:

Catch the cash (ter podobne verige) pa je itak odlična ideja posameznika ali posameznikov, kako nategniti naivneže in zaslužiti easy money.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 okt 2013, 13:59 
Odsoten
vstopil v forum

Sosedska pomoč je prepovedana, vendar samo v določenih primerih... malo si preberi zakone.
Avtor tega posta pa ni v takem prekršku.

Hja, če bi tudi konkurenca ponujala vse zastonj, tudi ona nebi imela več prihodkov, niti za zajtrk, se ti ne zdi? :wink:

Catch the cash (ter podobne verige) pa je itak odlična ideja posameznika ali posameznikov, kako nategniti naivneže in zaslužiti easy money.

Ne razumeš, če bi konkurenca njegovega posla ponujala vse zastonj, bi ostal brez zajtrka in potem bi se streznil zakaj se stvari ne dajejo zastonj, ker bi beračil za hrano, ne pa fotkal zastonj poroke. Lahko je govoriti, da daješ zastonj, dokler imaš mamino ali pa "joško" kogarkoli drugega,( ali pa dokler se v tvojem poslu nekdo ne ponuja zastonj, ker je na mamini joški) ko je nimaš razmišljaš drugače.

Na žalost je efekt bombardiranja z navideznimi mamljivimi ponudbami preko neta v stilu zastonjkarjev, pa raznih kuponkarjev... , zelo močan in vodi la v propad taistih in na žalost tudi ostalih v istem poslu.
Zniževanje cen storitev nikakor in nikoli ne vodi v konkurenco.

Jaz sem v svojem poslu storitev ( in to ni fotkanje) zelo iskan in me kupujejo po celem svetu, ker pa mi v okolici razni mladci( z dostopom do mamine joške) zbijajo ceno, ker je to trenutno trend v vseh storitvah, se dogaja ravno obratno. Vsem, ki me hočejo, enostavno dvignem še višjo ceno, da mi preplačajo za ves izgubljen zaslužek zaradi smrkavcev, ki se zastonj ponujajo v moji okolici.
Nekje pač moram kompenzirat.
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 okt 2013, 16:04 
Odsoten
vstopil v forum

Eh, zgleda pa da ti ne razumeš...
Avtor teme dela zastonj - ne zasluži NIČESAR. Konkurenca to izve, pa tudi začne vse ponujati zastonj. Tako tudi konkurenca ne zasluži NIČESAR. Za hrano pa bi ob zastonjskem ponujanju slej ali prej začeli beračiti oboji.

Ravno zniževanje cen vodi v konkurenco... seveda pa ne pretirano... Če nekdo enako delo naredi enako kvalitetno za nižjo ceno, komu boš dal nekaj narediti? Jaz vsekakor tistemu, ki bo naredil za nižjo ceno. Razmišljati moraš znati kot stranka.

Ti svojemu načinu praviš kompenzacija, jaz pa precenjeno delo. Saj ni malo takih, ki se ne morejo sprijazniti, da drugi enako storitev nudijo ceneje, pa ni treba da so priklopljeni na mamino joško. Enostavno vejo, kako je treba pridobiti stranko in so pač zadovoljni z malo manj denarja. Kamen na kamen - palača. Dosti pa jih bi rado obogatelo kar čez noč. A v današnjih časih to žal ne gre... razen če se spomniš kaj unikatnega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 okt 2013, 18:31 
Odsoten

Saj ni treba velik filozofije ... tudi najdražje kurbe so na koncu svoje kariere fu**** zastonj, če jih le je še kdo hotel met.
Pri fotografiji pa je karierna pot ravno obratna 8)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 okt 2013, 22:26 
Odsoten
vstopil v forum

Uf, tole je res nehala bit debata, skorpijoncek ne vem ce mas res kaj za povedat razen obracat besede.
Gelede kurb pa: tiste, ki dajejo zastonj pac niso vec kurbe ampak radodajke, cisto nekaj drugega.
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 okt 2013, 12:46 
Odsoten

Si nisi dobro prebral, kar sem napisal.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: