* *
Danes je 17 nov 2019, 11:23

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 24.07.13 Dnevnik fotografa
OdgovorObjavljeno: 24 jul 2013, 10:48 
Odsoten
Pristopni član

Včerav v službi sma se z sodelovcem dogovorila, da se dobima zjutraj pred sončnim vzhodom na hribu nad Šoštanjom. Po foto seansi sma se odpravila na kafe v bližnji bar Ipon ter nato nadaljevala vsak svojo pot. Odločil sem se izkoristiti jutranjo nemoč sonca in obiskati z motorjem še par lokacij iz katerih pričakujem par lepih panoramskih slik. Ko sem se tako drugič ustavil ob cesti in stopil par metrov od motorja ter začel skljocati opazim, da se je v križišču za menoj ustavil avtomobil ter nekaj pipkal. Seveda se nisem posvetil komu pipka, zakaj pipka itd. Avtomobil je parkiral ob cesti ter iz njega je izstopil starejši možakar. Kot prvo sem pričakoval, da me bo voznik opozoril, da nimam kaj hodit po travniku. Sledilo je presenčenje, ko sem pospravljal opremo v kovček. Možakar me je vprašal kaj slikam in zakaj. Seveda sem mu odgovoril, da pokrajino ter ga povprašal kaj ni čudovit prizor. Nato pa možakar uleti z izjavo, da je inšpektor in, da tukaj nimam kaj slika???? LOL takoj sem se sam pri sebi nasmehnil ter pristopil do njega zahteval njegovo indentifikacisko kartico, ki je seveda ni imel ter ga nato poučil, da je kaznjivo dejanje predstavljati se za uradno osebo. Po tem, ko mi je razložil in omenjal neko gospo??? Nimam blage veze za kaj se gre in se mi neda niti ugibati sma se razšla z stiskom roke. Seveda sma se malo pogovorila ter ugotovilda, da sam ne predstavljam nikakeršnega agenta ali detektiva. Prav tako pa ne slikam ljudi, tablic ali objektov, ki jih je prepovedano objavljati itd. Ko sem možakarju vse to razložil se je še iskreno opravičil in to par krat. Poraja se vprašanje ali so ljudje tako zaščitniški do svoje okolice, oziroma v letih iščejo vsaj nekakšen verbalni kontakt z okolišem pa tudi, če je le ta konflikten. Gospod me je na koncu še povabil, da ga obiščem na njegovem posestvu ter dejal, da ima od tam tudi prekrasen razgled na samo Savinsko dolino. Seveda si bom en dan vzel čas in še od tam udejanil par fotografij.

Mogoče hočem z tem postom povedati, da fotografom ni potrebno biti aroganten in vzvišen v določenih trenutkih in pomaga, da se prijazno pohecaš in razložiš svoje pravice v tej državi.

L.P Archer

Na vrh

Naslov prispevka: Re: 24.07.13 Dnevnik fotografa
OdgovorObjavljeno: 24 jul 2013, 22:37 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

JSArcher je napisal/-a:

Mogoče hočem z tem postom povedati, da fotografom ni potrebno biti aroganten in vzvišen v določenih trenutkih in pomaga, da se prijazno pohecaš in razložiš svoje pravice v tej državi.

L.P Archer

Velja tudi za določene tvoje komentarje :wink:
lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi