* *
Danes je 15 nov 2019, 08:58

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Prodajanje na eBay
OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 19:32 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Sami koristni odgovori hvala :).

Ps. A po opravljeni transakciji je oddaja feedbacka obvezna?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 19:37 
Odsoten
napreduje v forumu

če si zadovoljen, potem se zares spodobi da daš pozitiven feedback - s tem si zagotoviš tudi kasnejši pozitiven feedback kot kupec ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 20:47 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Se strinjam da mu das feedback tudi ce ni obvezno, spraseval sem bolj zaradi sistema.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 22:04 
Odsoten
napreduje v forumu

hja, se zgodi da kak feedback pozabiš oddat, te sistem spomni ;)

je pa priporočljivo da če pride do potrebe negativnega feedbacka, prvo kontaktiraš prodajalca v primeru težave
marsikaj se da rešiti z kontaktom

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 22:08 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
DoctorDJ je napisal/-a:
ni tako
na bolhi so cene pretirane, ljudje bi radi preveč zaslužili,
na eBayu pa so dokaj normalne, z poštnino te ponavadi pride manj kot pa v Sloveniji
pa še reševanje težav je tam boljše ker se vsi ozirajo na feedback

skratka, eBay je dosti boljša rešitev za prodajo, ampak tam je pač pogoj da veš za poštnino že vnaprej

pa še to da je preko eBaya kupna moč večja, več ljudi kaj rabi, kupuje ,......

Pogledaš eBay in ponudiš ceno, tako vsaj jaz počnem. In velikokrat uspe. Je pa res, da so velikokrat ponudbe žaljive. Kaže da taki smo Slovenci.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2013, 22:34 
Odsoten
napreduje v forumu

s tem se strinjam, ampak malokdo sploh ve zakaj je internet, čeprav objavlja svoje oglase na Bolhi
zase govorim, dosti spremljam trg analogne fotografije, kaj vse ne doživiš ob pregledu Bolhe, katastrofa kaj eni pričakujejo da bodo dobili....
ne rečem da se tu in tam ne prikaže kaka realna ponudba, ampak to je že redkost
tudi jaz prodajam aparate, opremo s prejšnim pogledom na eBay in seveda na cene za katere so se stvari PRODALE in ne za kakšne cene se prodajajo - tudi tam se najdejo optimisti
sam prodajam po najnižji ceni pri nas :) , pač je treba osveževat zbirko na tak ali drugačen način :)

eBay je za moje pojme zelo dobra tržnica - feedback je orodje/orožje katerega se lahko poslužimo - seveda v neki normalni meri (namerno dajanje negativnega feedbacka se lahko maščuje, obrne proti tebi - izbris in podobno )

sam zaenkrat še ne prodajam na eBayu - je res potrebno dobro preučiti cene pošiljk v tujino

drugače pa priporočam ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 avg 2013, 13:34 
Odsoten
vstopil v forum

Na kater ebay pa daš oglas če si iz slovenije ki nima ebay si?
ebay com, ebay de, ebay uk? ali to sam izbereš ali avtomatsko nekam vrže?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 avg 2013, 13:36 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Najbolj primerno je da se registriraš na ebay.de ali ebay.at

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 avg 2013, 07:06 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Cene pri nas na Bolhi so res obupne. Pa to še ni vse, prodajalci ponavadi ne odstopajo niti za ped, tudi če jim pokažeš povprečno ceno na eBayu s ceno pošiljanja vred. Pa te prepričujejo, da bodo raje na eBayu prodali :). Tudi prav, tam bodo kot slovenski prodajalci dobili še malo manj in še eBay jim bo vzel lep kos zase.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 avg 2013, 09:54 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

hja tukaj se pa ne bi cisto strinjal,... ker na ebay je malo vecji faktor tveganja (pa rating gor ali dol) saj robo z bolhe (sploh ce gre za vrednejse stvari) navadno lahko probas oz v zivo pogledas, tak oda ebay in bolhe jaz cisto ne bi enacil

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 avg 2013, 11:24 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: Gorenjska
Na bolhi sem kupil že veliko stvari,m ki so bile občutno cenejše kot na ebayu. Zadnji nakup je bil Nikkor 1.4/85 AiS s protisončno zaslonko, brezhiben za 200€. Sem pa tudi kar nekaj prodal za visoko ceno. Vse je stvar ponudbe, povpraševanja in neukosti kupcev oziroma prodajalcev.
Zgodi se mi tudi to, da včasih kakšno reč prodajam zelo ugodno, pa bi kupci še kar nižali ceno. Tudi njih razumem...
Pri ebayu je treba vedeti, da kupec plača za izdelek bistveno več kot dobi prodajalec. Ebay mislim da vzame 10% in še nekaj fiksnih stroškov glede na oglas, PayPal še nekaj procentov, kupec pa plača še poštnino. Pri bolhi je pa veliko prevzemov osebnih.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 avg 2013, 14:25 
Odsoten
vstopil v forum

Se strinjam z napisanim mojih predhodnikov, ki ne šimfajo bolhe vse vprek.

Ebay ima prednost pri prodaji nišnih stvari - zbirateljski primerek fotoaparata bo šel za boljšo ceno na bolhi, kjer ga lahko vidi ves svet, dovolj pa sta dva človeka, ki si ga res želita.

Pretirane cene na bolhi pač ignoriraš, prav tako smešno nizke ponudbe. Če pa kdo prodaja po nizki osnovni ceni, kupi, in bodi vesel :)

Me pa malo skrbi varnost prodaje preko ebaya - kupci so namreč bistveno bolj zaščiteni kot prodajalci, se mi zdi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 sep 2013, 12:18 
Odsoten
Pristopni član

DoctorDJ je napisal/-a:
hja, se zgodi da kak feedback pozabiš oddat, te sistem spomni ;)

je pa priporočljivo da če pride do potrebe negativnega feedbacka, prvo kontaktiraš prodajalca v primeru težave
marsikaj se da rešiti z kontaktom

te opozori. ampak kolikor vem je zgornja meja 45 dni za oddajo feedbacka. recimo jaz enemu nisem mogel dati negativnega feedbacka po nekje 60 dneh ker je že bilo mimo. negativnega pa zato ker sem naročil neko stvar, kontaktiram po nekje 30 dneh in je rekel da bo poslal ponovno. ponovno en mesec in še vedno ni bilo, odgovoril sploh ni več, niti feedbacka ni bilo možno dati - seveda tudi za refund prepozno.

pa še ta refund je tak-tak. tu se mora prodajalec strinjat drugače ne gre.

Firbec je napisal/-a:
Najbolj primerno je da se registriraš na ebay.de ali ebay.at

registriraš se lahko na katerega koli. tvoje up.ime prime na vseh, ne glede na domeno. kako pa je s prodajo pa ne vem. meni de ali at odpadeta ker ne razumem angleško.

pa glede tega da je novi uporabnik. pa kaj? tudi sam sem kupil nekaj od enega prodajalca ki je imel samo 10 feedbackov (vsi od prodaje in sai pozitivni). predstavljaj si registracijo firme... a boš kupoval za ne vem koliko feedbackov prej da boš lahko lepo prodajal?

pa še opozorilo. če boš kupil kakšen izdelek in ga dal med kupljene in ga ne boš plačal bo ebay prodajalcu vseeno vzel tiste % provizije zato imajo nekateri blokado če imaš več kot 2 takšna "nakupa" ne moreš kupiti od njega. ne vem kako gre glede tega da ti ebay to odstrani iz nakupov ampak nekaj vem da jih moraš kontaktirati in tako vedo da ti ne boš kupil zato tudi tebi ne zaračunajo provizijo. (enako velja s stališča če si ti prodajalec pa tvoj kupec to naredi)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 sep 2013, 12:27 
Odsoten
Pristopni član

darkside je napisal/-a:

pa še ta refund je tak-tak. tu se mora prodajalec strinjat drugače ne gre.

Če bi to bilo res, potem ne bi skoraj nikoli dobil denarja nazaj, v kolikor stvari ne bi dobil ...
Če na ebayu zadeve ne dobiš (in če plačaš s Paypalom), moraš za to sprožiti pritožbo na ebayu najkasneje v 45 dneh od plačila s Paypalom. Če kupec ne more dokazati, da je zadevo poslal (na ebayu imajo kot dokazilo najraje kar tracking number, iz katere se vidi, da je bila pošiljka dostavljena ali ne) ti bo Ebay/Paypal vrnil denar, seveda brez da bi se prodajalec moral o tem strinjati ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 sep 2013, 13:30 
Odsoten
Pristopni član

zakaj pa se potem dobi mail da bodo kontaktirali prodajalca da bodo videli kaj on pravi ali nekaj v tem smislu?

enkrat sem od nekoga zahteval preko refunda pa denarja nisem dobil ker mi je paypal poslal mail da jim ne odgovori.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: