* *
Danes je 15 okt 2019, 15:29

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 130 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Simple poroka - koliko računat? ... ž-njtič odprta tema :)
OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 13:53 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

fotogram je napisal/-a:
Pakul,očitno si pravi mojster :D , kapo dol. To da si izsilil še kakšno minuto po poročnem obredu, ni več uradni del - razen tistega trosenja riža, ki še praviloma spada zraven uradnega dela.
In če se odločijo za fotografiranje na prostem in ne v studio, že v naprej povem, da je potrebno, da si za to rezervirajo čas minimalno 1 uro - do dve, ampak kot sem rekel to ni uradni formalni del poročnega obreda :D ....sicer pa, kaj pa jaz vem...
(ti kar prisegaj na naravno svetlobo gradov z naravno ambiento svetlobo 30 watnih žarnic, ker ti tako nihče ne bo dovolil postavit kakšnega studijskega fleša, če bi ga že ravno imel in to želel :D )

Tistega s flešom ne razumem čisto, ampak meni se cena 300 evrov za uradni del poroke, nekaj before fotk in nekaj poziranaj po poroki zdi čisto sprejemljiva cena...če so seveda profesionalno narejene.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Simple poroka - koliko računat? ... ž-njtič odprta tema :)
OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 14:45 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
fotogram je napisal/-a:
Pakul, meni je vseeno kako boš ti računal in delal. Dejstvo je, da če imaš s.p. boš verjetno fotografiral kar nekaj porok zaporedoma in zgolj tisti uradni del, ki traja malo manj kot pol urce pač ne moreš računat 300eur, ker gre za popolnoma formalno in rutinsko delo, resnejše fotografije se potem posnamejo bodisi v studio ali na prostem, oziroma v ambientu gradu ali kaj podobnega, kjer se praviloma uporabi tudi studijska osvetlitev.
Če pa ti misliš, da je 20 minutno flokanje (običajno kar v tri dni nekaj sto posnetkov s hot fleškom pri tistih, ki mislite, da delate nekaj kar samo vi obvladate) vredno 300 in več evrov, potem kar izvoli. Ponujen izdelek pa je zgolj cd za nekaj centov z vsem mogočim neprebavljivim šmornom - sam in še marsikdo, ki bi mu za to računal 300eur in več, bi ti dal namesto denarja pošteno brco v rit, da bi lažje pogoltnil tisti cd :D .

Ti pa nisi resen oz. ne moreš bit resen, vsaj kar se fotkanja porok tiče.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 14:56 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Glede teh cen je zmeraj natepavanje v tri dni. Vsaj na teh straneh.

Eni morate vedet, da fotoknjiga stane fotografa tudi od 400 eur naprej. Tako knjigo se da naredit tudi samo za kratek obred.
Seveda je končni izdelek tisto kar se odda. Kakšne fotografije oz. stil je uporabljen je pomembno za končnega uporabnika in ne Miloša ali Mateja, ki jima slog od Franca nikakor ne sede.

Če eni računate 100 eur za kar drugi 1.000+ pa tukaj ne bomo nikdar rešili.

Kupec se z razlogom odloča za neko storitev pri določenih ljudeh. Niso vsi za vse kakor tudi ni vse za vse. Se pa zmeraj da naredit kompromis in tudi tisti ki računamo dosti lahko naredimo kaj za manj. Včasih se to pozna kasneje.

Če imaš vsaj malo smisla za posluh strank vidiš, ko nekdo začne razpravljat kaj želi, kam pes taco moli.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 15:44 
Odsoten
Pristopni član

Mislim, da je vseskozi govora o ceni amaterskega cd-ja kot končni izdelek zgolj uradnega dela poroke, brez vsakršnih fotografij, kaj šele knjige ali česa drugega. Torej, kot sem že povedal - 300 eur samo za cedejček 20 minutnega formalnega dela - brca v rit :D in to ti bo povedala vsaka stranka, razen morda tistih najrevnejših, ki so ponavadi tiho.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 16:23 
Odsoten
napreduje v forumu

Kraj: Kransterdam
S... je napisal/-a:
Se popolnoma strinjam, ker:
1. je foto oprema itak zastonj
2. ker se software kupi sam
3. ker imamo pri nas morje brezplačnih izobraževanj
4. ker je bencin poceni
5. ker mi prispevke in stroške firme tako ali tako plača mama
6. ker vrhunske fotoknjige tiskajo v šparu brezplačno za imetnike špar plus kartice
7. ker bi morje ur, ki jih investiraš v marketing & postprodukcijo, itak zabil na kompu
8. zihr sm še kej pozabu :lol:

=D=

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 16:25 
Odsoten
napreduje v forumu

Kraj: Kransterdam
Vsak svoj stil, vsak svojo ceno... A ne bi bilo dolgočasno, če bi bili vsi enaki? :roll:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 18:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
saxy je napisal/-a:
Torej, simple poroka, mladoporočenca, priče, magistrat, reporterski stil + nekaj poziranja in spakovanja na koncu uradnega dela ... fotke na CD-ju, spedenane in retuširane seveda ... koliko? :?:

se enkrat, brez pametovanja o svetlobi in ne se jezit ampak za tole zgoraj je tarifa 100€. fotkanja je 30 min, nekateri pa v ceno vkljucijo tudi printe, album in uokvirjeno sliko MP. Komur placajo vec je lahko vesel. jebiga taksna je 'ulicna cena'. a ste hotli kapitalizem al ne?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 20:03 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

:roll: dodaj dan dopusta zarad fotkanja, 150km vožnje v eno smer in prav toliko nazaj, "poziranje in spakovanje" na koncu uradnega dela pa pomeni izbiro primerne lokacije za postavitev "prenosnega studia" v obliki nekaj hotshoe bliskavic z softboxi in dežniki ter pw-ji, da bo vsaj nekaj dogajanja, ker pač ni "žura" na koncu. In mi povej, če si pripravljen to narediti za 100€ (z vsemi stroški vključenimi) - ti z veseljem odstopim delo. In ni mi jasno, kako lahko v 100€ stlačiš še fotoalbum, uokvirjeno sliko in printe. Ne jezim se, samo zdi se mi, da tako kot nekateri v eno, ti pretiravaš v drugo smer :wink: Če se motim v računici, potem se že vnaprej in za nazaj opravičujem. Fotogramu pa samo vprašanje, kje v mojem prvotnem postu je zasledil 300€?? Nikjer jih nisem omenjal, ker toliko pa resnično ni vredno.
lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 20:51 
Odsoten
Uporabniški avatar

na sreco mi mi treba bit porocni fotograf. lahko pa pisem s potrosniskega stalisca. ok spakovanje sem jaz razumel da jih postavis na stenge pred farovz skloc skloc in to je to. 150 km v eno smer? a sem kaj zamudil in je slovenija vmes izvedla kaksen anschluss? bencin??? najames lokalca.

vsekakor mislim da je s stalisca tistega ki dela 100€ premalo in ti zelim da dobis posteno placilo ampak saj si imel STM v soli, rezervna armada delovne sile pa take fore. vedno se najde nekdo ki je pripravljen it pod ceno. aparat ima ze vsak, z malo volje do ucenja bo naredil cist spodobne fotke, ce pa ima se trgovinico s foro opremo in se mu doma valjajo albumi, saj ves nihce vec ne printa fotk ( vprasaj matjaza) in kaksen okvir pa pridemo na omenjeno ulicno ceno. pismu vse bolj postajam podoben slowenienu. kaj evrov 100 mark je cist zadost. BZ

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 21:03 
Odsoten
napreduje v forumu

Tak ki dela za 100 evrov bo mogoče naredil 5 relativno dobrih porok, potem bo pa prišla ena, kjer bo šli narobe VSE po spisku. Na koncu si nakoplješ na glavo nevesto, ki je svoje celo življenje presanjala o popolni poroki, nato pa dobila fotografa za 100 evrov, ki mu po 15 minutah crkne body al pa kej podobnega :) kdor je kdaj v življenju preživel nekaj dni z nevesto ve, da so to smrtonosna bitja :)

W.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2012, 23:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kilometrina za 300km je točno 120 ojrov. Tri prav poceni mehankarse ure so 60. Tiste tri za kompom jim obračunaš v skladu z zakonom kot nočne. Torej s 50% popusta = 30. "Zavarovanje" opreme pa še dodatnih 50. Če te ne mislijo napit in nafutrat obračunaj še dnevnico za 6-8ur=7,45 ojra. Potem pa zaokrožiš na 200 do 300 po lastni presoji, glede na dodatne materialne stroške in simpatičnost neveste. :lol: Umetniški vtis se seveda obračuna ločeno po posebnem ceniku. :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 jan 2012, 00:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

eh dejte no, vsak profi porocni fotograf si prej zrihta sodno prepoved priblizevanja neveste na manj kot 200m, ki stopi v veljavo s trenutkom predaje materiala. zakaj pa mislite da vse to tolk stane?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 jan 2012, 09:26 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
zmiki je napisal/-a:
eh dejte no, vsak profi porocni fotograf si prej zrihta sodno prepoved priblizevanja neveste na manj kot 200m, ki stopi v veljavo s trenutkom predaje materiala. zakaj pa mislite da vse to tolk stane?

Prvi nasvet v tej temi ki ga velja vzet resno :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 jan 2012, 12:51 
Odsoten
Predsednik FK e-foto
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Sicer se bojim, da se mi bo posušila roka na tipkovnici :wink: ampak tokrat moram priznati, da se povsem strinjam z zmikijem. Seveda le v tej temi :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 jan 2012, 14:59 
Odsoten
vstopil v forum

Osnovni šum v komunikaciji. Saxy sprašuje koliko VI računate, dobil pa je na tone odgovorov koliko naj računa ON. Me prav zanima koliko sekund bi trajal pogovor s profičem, če bi ga klical, da potrebujem točno take usluge kot jih je navedel saxy in v istem stavku povedal, da sem pripravljen plačati 100 EUR. :twisted:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 130 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: