* *
Danes je 16 dec 2019, 05:54

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: grafična tablica
OdgovorObjavljeno: 28 apr 2011, 13:00 
Odsoten
vstopil v forum

Zanima me mnenje nekoga, ki uporablja grafične tablice, ali je tale tablica http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist ... sepen_i608 primerna za začetnika v designu in kakšna je njena kvaliteta. Je ločljivost dovolj dobra?

Za začetek potrebujem preprosto tablico za učenje designa in risanja, hkrati pa bi rada, da je tudi dovolj kvalitetna za budget 40eur.

lp

Na vrh

Naslov prispevka: Re: grafična tablica
OdgovorObjavljeno: 28 apr 2011, 13:13 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
MorganaLaFay je napisal/-a:
Zanima me mnenje nekoga, ki uporablja grafične tablice, ali je tale tablica http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist ... sepen_i608 primerna za začetnika v designu in kakšna je njena kvaliteta. Je ločljivost dovolj dobra?

Za začetek potrebujem preprosto tablico za učenje designa in risanja, hkrati pa bi rada, da je tudi dovolj kvalitetna za budget 40eur.

lp

Za 40€ se bolj težko dobi kvalitetno grafično tablico. Jaz bi na tvojem mestu pogledal za kakšno Wacom Bamboo serijo, pri Nizozemcih se dobijo za okrog 52€. Sigurno je kvalitetnejša od Geniusove :wink: ima 4gumbe, in pisala so dosti bolj natančna kot od drugih firm (mislim da dobiš zraven še dodatne konice) :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 apr 2011, 13:59 
Odsoten
vstopil v forum

ok, hvala :) bom še malo počakala pa povečala budget

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 apr 2011, 14:59 
Odsoten
Pristopni član

Eno ponudbo imaš na ZS.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 apr 2011, 10:15 
Odsoten
Pristopni član

na Wacom EuShop strani imaš demo produkte po zelo ugodnih cenah, preverjeno:)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 apr 2011, 11:14 
Odsoten
Pristopni član

kolega ima tegale wacom in pravi da je super zadovoljen. Res je da je malo drazji od 40 eur, ampak je baje res super :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 apr 2011, 11:31 
Odsoten
Pristopni član

borutko je napisal/-a:
kolega ima tegale wacom in pravi da je super zadovoljen. Res je da je malo drazji od 40 eur, ampak je baje res super :)

Tale link je na Genius grafično tablico. Jaz imam obe - tole Genius, na katero je link in Wacom Bamboo Wacoom Bamboo, tako da dam lahko mnenje le za ti dve.

Wacom je precej dražja, toda če vzameš manjšo je cena kar OK (jaz imam M, vzameš lahko S velikost). Glede na izkušnje bi se sama definitivno odločila za Wacom, saj je v primerjavi z Genius precej boljša: odzivnost je boljša, svinčnik je bolj natančen in občutljiv. Wacom svinčnik ne potrebuje baterije, od tele Genius tablice pa dela samo na baterijo, kar je meni moteče - po nekaj urah dela je kar težek za držat. Wacomova tablica ima 4 zelo uporabne gumbe, marsikaj pa lahko hitro narediš z dotikom prstov. Govorim seveda o Bamboo Fun M Pen & Touch tablici.
Plus pri Genius tablici pa je vrteči gumb, ki mu po potrebi določiš funkcijo (vklopiš enega izmed gumbov za glasnost, premikanje, zoom...). Genius ima še 26 gumbov za bližnjice - na primer jim določiš kateri program naj se odpre. Meni je to bolj moteče kot ne, saj kadar delam bolj na robu, se hitro s svinčnikom dotakneš gumba in potem imaš kup programov odprtih za brezveze. :)

Če lahko, pobrskaj za Wacoom tablicami. Imaš na netu tudi filme s predstavitvijo kako deluje.

LP,
Petra

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 apr 2011, 11:52 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
MorganaLaFay je napisal/-a:
ok, hvala :) bom še malo počakala pa povečala budget

Če se ti ne mudi hudo, raje počakaj in si kupi Wacom Intuos4...vrhunska tablica, top of the top, Small dobiš pri Nizozemcih za 195€, mogoče kje še ceneje. Nastavljaš si lahko polje do katerega delaš, v podstavku za svinčnik imaš konice različnih oblik in debelin, super odzivna, itd... http://www.wacom.eu/index2.asp?pid=245&lang=en

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 apr 2011, 18:22 
Odsoten
vstopil v forum

kaj pa Trust? TB-7300. Všeč mi je da je A4 format. Reviewi pa pravijo da se konice zelo hitro obrabijo. Cena - 150eur.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 apr 2011, 18:33 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Dvomim, da (razen za kake zelo specifične potrebe) A4 tablica da kako dodano vrednost. Kvečemu obratno, saj je treba delati veliko večje premike za isto razdaljo, kot pri manjši tablici. Saj tudi miške ne premikaš po podlagi, ki je enako velika, kot računalniški zaslon, ane?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 apr 2011, 18:58 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Priznam, da nimam praktično nobenih izkušenj s tablicami. Ampak po drugi strani pa ne poznam nikogar, ki ne bi na koncu pristal na Wacomu, si želel Wacoma ali pa pač ugotovil, da tablice ne rabi.
Zato sem za 243 EUR naročil Intuos4 Wireless iz njihove štacune z rabljeno robo :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 apr 2011, 09:41 
Odsoten
vstopil v forum

Intuos 4 me je prepričala :) predvsem zato, ker lahko dokupiš tudi airbrush svinčnik, pa različne debeline itd. :)

zdej pa šparat :)

hvala vsem za pomoč!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 maj 2019, 04:47 
Odsoten
Pristopni član

Sam imam XP-Pen Deco 01 Graphic Tablet ki ima sicer razmeroma velik površino ( Aktivna površina 10"x6.25") ter ne prikazuje slike. 8192 občutljivost pisala,ločljivost 5080 lpi .

Osebno sem zelo zadovoljen ter jo kar nekaj ubporabljamv photoshopi ter priložen programu(kjer se pozna razlika v risanu med močnim pritiskom in rahlim pritiskom) .

https://www.xp-pen.com/product/84.html

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: