* *
Danes je 18 okt 2019, 23:20

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Izdelava logotipa
OdgovorObjavljeno: 31 jan 2011, 11:56 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Rad bi si izdelal dober logotip, in ker za logotipi stoji cela znanost, so kakrsnekoli informacije dobrodosle. Lotil sem se izdelave v vektorskem programu, kjer me do neke mere daje tudi tehnicno nepoznavanje programa (oz nivo znanja je kdaj malo prenizek).

Na kaksne stvari je po vasih informacijah priporocljivo paziti, se jim izogibati,... skratka izlijte vse (konstruktivno) znanje ki ga imate (brez gneva prosim :) ).

Hvala

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Izdelava logotipa
OdgovorObjavljeno: 31 jan 2011, 12:04 
Odsoten
vstopil v forum

Ena misel...

Če ti program, v kateremu želiš izdelati logotip, predstavlja dodatne ovire, potem ti predlagam, da ta korak prestaviš za na konec, ko boš imel idejo, kako naj bi zgledal, že izdelano na papirju. Ali pa če se najprej naučiš programa s pomočjo kakšnih video tutorialov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jan 2011, 12:30 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

mihaaa je napisal/-a:
Rad bi si izdelal dober logotip, in ker za logotipi stoji cela znanost, so kakrsnekoli informacije dobrodosle. Lotil sem se izdelave v vektorskem programu, kjer me do neke mere daje tudi tehnicno nepoznavanje programa (oz nivo znanja je kdaj malo prenizek).

Na kaksne stvari je po vasih informacijah priporocljivo paziti, se jim izogibati,... skratka izlijte vse (konstruktivno) znanje ki ga imate (brez gneva prosim :) ).

Hvala

Odvisno od namena uporabe.... Praviloma največ dve barvi, nobenih gradientov, odvisno od uporabe rabiš ČB in barvno verzijo. Doma imam celostno grafično podobo ene slovenske banke, za katero sem pred leti nekaj oblikoval kot zunanji izvajalec, tega je za en fascikel, lahko posodim.

Če misliš resno in dolgoročno (t.j. za poslovno uporabo), pa ti za nalogo priporočam profesionalca, ki je vešč takšnih nalog. Cena je odvisna od obsega izvedenih aplikacij.

Če si samouk in se ti ljubi v to investirati več časa, pa si nabavi kakšno knjigo: http://www.amazon.com/s/ref=azs_osd_dpf ... ogo+design

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jan 2011, 13:00 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

:D .. hja no,.. programa sem do neke mere vesc, ker pa z vektorskimi ne delam ravno veliko se seveda hitro pozna manjanje izkusenj,.. ampak potem sproti pokompenziram,.. nekaj sem se ze igral z raznimi demo (casovno omejeni) variantami za izdelavo logotipa, pa so em po pravici povedano bolj kot ne pustili hladnega, tako da sem se vrnil k prvotnemu programskemu orodju.
Idejo sem seveda najprej razdelal v glavi,.. predvsem zelim cim bolj enostavnega ter takega ki bi nekaj povedal in bil zanimiv,.. recimo precej kul logotipi so na spodnjem linku, zal pa moja ime in priimek nimata tako mozne izrazne vrednosti kot slogani ki jih spodnji logotipi predstavljajo

http://bluefaqs.com/2010/04/60-highly-clever-minimal-logo-designs/

naceloma bi zelel da je cim bolj enostaven pa se neuproabljen recimo nekaj ala mercedes znak (tukaj se zacnejo tezave), z npr mojimi inicialkami (m,č), za enkrat sem naredil 2 vsebinsko razlicni varianti, pa seveda kup podvariant,.. pra je seveda bedni poskus, druga mi je pa ze precej bolj vsec,.. naceloma sem se v osnovi ze tako mislil drzati crno bele variante,.. barve bom pa potem po potrebi dodajal,..

resno in dolgorocno mislim, ceprav od tega denarja se ne dobivam in ga verjetno tudi ne bom oz ce ze bore malo, tako da v to ravno vlagai financ nisem mislil, bi bilo pa to verjetno pametno, mogoce kdaj v prihodnosti

hvala obem za koristne informacije

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jan 2011, 13:09 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

čim imaš posla z imenom, ki naj bi bil najprepoznavnejši del logotipa, rabiš maherja z občutkom za tipografije (teh pa v Sloveniji po mojem ni več kot ducat), lahko ti dam naslov enega od treh najboljših, samo za znak in logotip ti po mojem ne bo računal bogastva, kakšne so trenutne cene, pa ne vem, sem že predolgo zunaj iz te scene

več na zs, če želiš

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 maj 2017, 13:05 
Odsoten
Pristopni član

... Ko dobiš v wordu narejen logo in te naročnik prosi za celostranski oglas =)

#RingsABell?

Več cvetk pa tukaj: http://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/ob ... aga-poslu/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 apr 2018, 18:24 
Odsoten
Pristopni član

Preveri pri teh: https://www.izdelavalogotipa.com
Jaz sem bil zadovoljen. Izdelava logotipa je bila izvedena v 2 dneh po ceni 69€

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ]