* *
Danes je 18 okt 2019, 22:24

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Foto knjige
OdgovorObjavljeno: 24 okt 2011, 20:54 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

ja problem je v tem da ti pobere na sredi sliko zaradi vezave, ce je v knjigi dosti listov potem ti zaradi "zvijanja strani" pobere se vec... sam sem to tako reseval, da sem sliko razdelil na 2 dela, oz sliki ki sta se na sredi delno prekrivali oz ponavljali ter dal vsako nasvojo stran, kolikor se spomnem je bil rezultat zadovoljiv. Poskusi poklicati Digifot, meni ponavadi prek telefona pomagajo ce mi kaj ni jasno. Ce bos delal trdno vezavo, predvidevam da bodo podobni problemi povsod.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 okt 2011, 07:49 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: na relaciji med Dovjem, Ljubljano in Pekingom
glede Digifota... pred kakim mesecem sem naredil knjigo za darilo. Vir je bil kompakt, vstavljal sem pač obdelane fotke največje možne kvalitete... Upload je pa potem, kljub cirka 100 fotkam, bil hiter... (nimam pa prav hitre linije, ne verjamem da je bilo za upload cirka 300 Mb kot so bile velike originalne fotke). Imam občutek, da program avtomatično zmanjša fotke, oz. poslabša kvaliteto. Prejemnica darila je bila menda zelo zadovoljna, sam pa malo manj...

Zanima me nekaj... glede na to, da očitno program sam zmanjša fotke (mogoče se motim?!?), kakšno resolucijo se priporoča za celostranske (A4) fotke v foto knjigi? Ker male fotke so zgledale OK in ostre, velike pa... khm... ne ravno (isto fotko sem tudi dal razviti "klasično" pa je zgledala super in bolje kot v knjigi)

Moram probati še enkrat eno knjigo s fotkami iz dSLR... če je kaka razlika...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 okt 2011, 09:50 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

ja digifot program ti sam skompresira na slabso kvaliteto, da so fajli manjsi, da se hitreje prenese, da manj placa nas erverju zavzame,.. ce zelis boljso kompresijo fotk itd moras narediti kje drugje (ala Indesign) in si v pdf konverterju nastimat zeljeno stopnjo, kvaliteto kompresije, potem se z njimi zmenis in jim pdf vrzes na server, fotke za A4 pa po moje pac cca 3600 pix (300 dpi), po daljsi stranici

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 okt 2011, 12:48 
Odsoten
Pristopni član

mihaaa je napisal/-a:
ja problem je v tem da ti pobere na sredi sliko zaradi vezave, ce je v knjigi dosti listov potem ti zaradi "zvijanja strani" pobere se vec... sam sem to tako reseval, da sem sliko razdelil na 2 dela, oz sliki ki sta se na sredi delno prekrivali oz ponavljali ter dal vsako nasvojo stran, kolikor se spomnem je bil rezultat zadovoljiv. Poskusi poklicati Digifot, meni ponavadi prek telefona pomagajo ce mi kaj ni jasno. Ce bos delal trdno vezavo, predvidevam da bodo podobni problemi povsod.

Hvala, tole mi ni prišlo na misel, bom tako pripravil in jim poslal, itak sem se zmenil za indesing in preko ftpja, tako da upam fotografije bodo zgledale OK.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 okt 2011, 18:23 
Odsoten
Pristopni član

Macek je napisal/-a:
mihaaa je napisal/-a:

Hvala, tole mi ni prišlo na misel, bom tako pripravil in jim poslal, itak sem se zmenil za indesing in preko ftpja, tako da upam fotografije bodo zgledale OK.

Tole sem malo premišljeval, v kakšen smislu si ti razdelil fotografijo na dva dela, a ni to isti šmorn če je razdeljena na dva dela, al pa razpotgnjena čez dve A4 strani, tko in tko jo bo pobralo na sredini, edino če bi jih zamikal da nekako kompenziraš sam to je tud nekaj na uč vse skupaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 okt 2011, 19:53 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Ja na njihovi strani si lahko snames template z ze vrisanimi merami itd za njihove knjige in vezavo, na sredi imas tudi 2 crti oz robova ki naj bi bila manj vidna in tam (oz malo manj) sem jaz dal isti kos slike, torej da se je prekrivala oz da sem fotko dal na malo vec kot 2 dela (sredinski pas pa je bil enak) sem pa to naredil bolj po obcutku. (saj bi ti narisal samo pisem s telefona). Ce jih poklices in vprasas koliko oni svetujejo da se tukaj pusti (oz prekriva) glede na vezavo, papir in st listov tu bojo po moje na hitro znali svetovat. Kaj vec bo pa kaksen strucko povedal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 dec 2011, 15:30 
Odsoten
Pristopni član

Sem pozabil napisati feedback, knjigo sem dobil in je kvaliteta OK, bi si pa želel da bi bile fotografije bolj ostre in na njih bolj intezivne barve, prav tako so strani močno občutljive na drgnenje, je en sodelavc malo potegnil z nohtom po strani s fotografijo in je šla barva kar dol.

Želel bi si da bi v Sloveniji obstaja kakšna alternativa, kjer si sam izbereš kvaliteto materiala, ter možnost zares kvalitetnega tiska fotografij (npr. izpis na pixmi od canona je idealen, ampak verjetno so to mokre sanje), bi bil pripravljen plačati kolikor bi bilo potrebno za temu primerno kakovost.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 dec 2011, 21:23 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Ima morda kdo pri roki Digifotovo A4 knjigo z mehkimi platnicami? Rabil bi eno 2nd hand mnenje/podatek. ;)

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 dec 2011, 20:42 
Odsoten
Pristopni član

lament je napisal/-a:
Ima morda kdo pri roki Digifotovo A4 knjigo z mehkimi platnicami? Rabil bi eno 2nd hand mnenje/podatek. ;)

LP

Ja jaz, izkušnje so pa opisane zgoraj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jun 2012, 11:53 
Odsoten
Pristopni član

Macek je napisal/-a:
Macek je napisal/-a:
mihaaa je napisal/-a:
ja problem je v tem da ti pobere na sredi sliko zaradi vezave, ce je v knjigi dosti listov potem ti zaradi "zvijanja strani" pobere se vec... sam sem to tako reseval, da sem sliko razdelil na 2 dela, oz sliki ki sta se na sredi delno prekrivali oz ponavljali ter dal vsako nasvojo stran, kolikor se spomnem je bil rezultat zadovoljiv. Poskusi poklicati Digi foto knjiga, meni ponavadi prek telefona pomagajo ce mi kaj ni jasno. Ce bos delal trdno vezavo, predvidevam da bodo podobni problemi povsod.

Tole sem malo premišljeval, v kakšen smislu si ti razdelil fotografijo na dva dela, a ni to isti šmorn če je razdeljena na dva dela, al pa razpotgnjena čez dve A4 strani, tko in tko jo bo pobralo na sredini, edino če bi jih zamikal da nekako kompenziraš sam to je tud nekaj na uč vse skupaj.

Ma ne more bit drugač kokr da umes sliko razdeliš na dva dela. Če pa je ne razdeliš, pa ne nardiš nič druzga kot samo, da tisti del slike razdeliš. Je pa možnost tud, da je cela fotoknjiga zato večja, torej velikosti na primer A3

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jun 2012, 12:01 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Macek je napisal/-a:
Macek je napisal/-a:
mihaaa je napisal/-a:
ja problem je v tem da ti pobere na sredi sliko zaradi vezave, ce je v knjigi dosti listov potem ti zaradi "zvijanja strani" pobere se vec... sam sem to tako reseval, da sem sliko razdelil na 2 dela, oz sliki ki sta se na sredi delno prekrivali oz ponavljali ter dal vsako nasvojo stran, kolikor se spomnem je bil rezultat zadovoljiv. Poskusi poklicati Digi foto knjiga, meni ponavadi prek telefona pomagajo ce mi kaj ni jasno. Ce bos delal trdno vezavo, predvidevam da bodo podobni problemi povsod.

jaz sem ponavadi tako naredil da sem tisti sredinski del ki je bil v hrbtiscu podvojil, torej ce na pamet recem leva stran je imela 55% fotke z leve, desna 55% fotk z desne,.. torej je bilo 10% fotke na sredi podvojene, ampak ker je v hrbtiscu je ravno prav izpadlo... da ne bo pomote, ti % so samo na pamet govorjeni, to se moras sam malo poigrat ker je odvisno tudi o debeline knjige, vezave, debeline papirja in bohvedi cesa se :D

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 okt 2012, 08:33 
Odsoten
vstopil v forum

mihaaa je napisal/-a:
jaz sem ponavadi tako naredil da sem tisti sredinski del ki je bil v hrbtiscu podvojil, torej ce na pamet recem leva stran je imela 55% fotke z leve, desna 55% fotk z desne,.. torej je bilo 10% fotke na sredi podvojene, ampak ker je v hrbtiscu je ravno prav izpadlo... da ne bo pomote, ti % so samo na pamet govorjeni, to se moras sam malo poigrat ker je odvisno tudi o debeline knjige, vezave, debeline papirja in bohvedi cesa se :D

lp

Jaz bi tukaj samo nekaj dodal, če naročate CEWE FOTOKNJIGO (DM, Muller, XXLfoto.si, Big Bang,...), ki je tiskana na FOTOPAPIR (to je pomembno) potem si ne puščajte te rezerve, ker je vezava taka, da se tam nič fotke ne izgubi. Če ste slikali panorame in bi jih radi imeli v fotoknjigi, potem je to najboljša izbira. Format ni pomemben, pomembno pa je da je na fotopapirju, ker je tam drug tip vezave.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 avg 2013, 18:22 
Odsoten
Pristopni član

Ali potem Digifot ne uporablja pravega fotopapirja. Izdelal sem že "pravo fotoknjigo" kot jo imenujejo pri Hoferju katera je bila dobre kvalitete, žal oni ne omogočajo izdelave v indesign ali katerem drugem programu zato bi zdaj rad poskusil pri Digifot in me zanima kakšen način tiska oni uporabljajo?

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 avg 2013, 07:18 
Odsoten
vstopil v forum

Mislim, da pri vseh cewe partnerjih dobiš knjigo na pravem fotopapirju (mat), pri cewe . si pa tudi na sijajnem fotopapirju. Dejansko gre za mokri postopek, kjer se slike razvijejo in potem zlepijo skupaj v foto knjigo.

Glede indesigna pa dvomim, da sploh kdo podpira "native" format, lahko pa da se motim. Indesign lahko vseeno uporabiš. Določiš velikost strani glede na knjigo, ki jo boš naročil in nastaviš 300 dpi, shraniš kot .jpg, pa je. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 avg 2017, 12:24 
Odsoten
Pristopni član

Rad bi izdelal foto knjigo za darilo. Mama praznuje 60 let in bi ji podarili knjigo. Katerega izmed ponudnikov priporočate? Npr Muller, dm, Cewe? Prosim za kakšne predloge ali uporabne povezave. Hvala za odgovore

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: