* *
Danes je 18 okt 2019, 22:44

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Foto knjige
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2010, 17:27 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
ogabči, kaj pa ti pri digifot glede kakovosti ni všeč?

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 avg 2010, 18:09 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
Predvsem to kar sem napisal... da je cca. 70% knjige izgledalo, kot da bi bila narejena iz 100x100pix thumbnailov. Ce bi takrat imel vec casa, bi jim vse skupaj vrnil in bi ponavljali, dokler jim ne bi uspelo normalno spacati tistih 40 strani. Ampak ker sem se spravil to poceti zadnji teden, casa ni bilo, meni je bilo pa na koncu malo hudo dati tak drek iz rok. Vendar pa je zenska, ki je to darilo dobila, na vse to gledala hudo emocionalno, saj je bil zanjo lep spomin na 4 leta v Sloveniji, in je se danes vsa navdusena nad tem, tako da je bil namen sicer dosezen. So pa hkrati tudi dosegli, da jih nikoli niti povoham ne vec.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 avg 2010, 18:37 
Odsoten
vstopil v forum

Po mojih izkusnjah, jim vse vlece v rdece, samo prvo leto(to je pa ze kar kakih 10 ali malo manj let) njihovega delovanja so imeli v redu fotke, takrat so mi trdili da si domisljam( takoj ko so sli na nove "boljse" stroje in papir, je slo vse na rdece). Seveda sem prenehal z njimi, nato sem po veliko letih zasledil test laboratorijev v nasi najvecji rac. reviji in "neverjetno", ugotovili so isto. Kako pa je danes, ne vem.
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 avg 2010, 07:14 
Odsoten
Marsal

madona je že čas, da si eno knjigo za test naredim.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 avg 2010, 07:21 
Odsoten
Pristopni član

Jaz sem pri digifot knjigi dobil občutek kot da barvo šparajo. Tam kjer bi morala biti polno zalita barva so kar bele pikice vmes.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 okt 2010, 17:37 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Ne samo kvaliteta, izgleda jim mašina močno peša.

Ker sem videla kvaliteto tiska, ki jo dobim pri knjigi izdelani preko njihovega programa (pike velikosti kot jih uporabljajo v čisto navadnih, cenejših revijah), sem se odločila, da se lotim indesign-a. Seveda najprej en testni print, hm ja, še danes vam ne morem povedat kakšen je, ker ga nimam. Poslano pa že v začetku oktobra. Že celi mesec jim hudo nagaja mašina. Kadar sem klicala, mašina ni delala, pa potem nisem še prišla na vrsto, pa spet ni delala in tako naprej...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 nov 2010, 09:20 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Selnica ob Dravi
A morda ve kdo kaj konkretnega kaj se dogaj pri DigiFotu, ker se namreč nikjer ne javljajo???
Ne verjamem, da je samo mašina kriva, da se bi tako obnašali do strank katere so ves čas
v redu servisirali! Ne vem kdo bi še v Sloveniji do nedavnega tako korektno izdeloval fotoknjige,
jaz sem bil zadovoljen z DigiFotom?! Ne vem zakaj ne objavijo, da je konec z njimi, če je temu tako??

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 nov 2010, 11:05 
Odsoten
Marsal

fotek je napisal/-a:
Ne vem zakaj ne objavijo, da je konec z njimi, če je temu tako??

:shock: , kot jaz vem temu ni tako.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 nov 2010, 11:40 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

...jah to je pa tudi mene presenetilo, bi bilo kar skoda,.. ceprav potem pa po drugi strani ne vem zakaj taksne zamude ipd...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 nov 2010, 11:40 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Meni so poleti eno knjigo naredili super, z eno drugo pa zdaj nekaj hudo mutijo in me malo skrbi, da ne bo potem končna stranka nezadovoljna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 nov 2010, 11:42 
Odsoten
Marsal

mihaaa je napisal/-a:
...jah to je pa tudi mene presenetilo, bi bilo kar skoda,.. ceprav potem pa po drugi strani ne vem zakaj taksne zamude ipd...

Že leta velja v tiskarstvu, da je november in december delovni alarm od jutra do sutra, brez pavze. Vsak bi prec, takoj, a količina dela te slej ko prej v teh mesecih zabaše. Mašina lahko toliko in toliko sproducira in nastanejo zamude.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 nov 2010, 12:05 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

@Matjaz: ja na to nisem pomislil,.. mene novo leto pozneje prime, oz ga zacutim :D ... no da ne bo pomote,.. skrbi me zato ker so mi do sedaj vedno lepo naredili (zadnjic delal poleti)

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 nov 2010, 12:17 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Selnica ob Dravi
Sem ravno govoril z DigiFotom in je pri njih vse OK. tako, da poslujejo nemoteno in se držijo ustaljenih rokov izdelave
svojih produktov! Sem zelo vesel, da ni kaj narobe z njimi!! =D= :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 nov 2010, 15:36 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Meni so prejšni teden rekli, da jim je v oktobru samo za en teden delala mašina. Če so jo zdaj uspeli poštimat, so verjetno zelo zadaj z naročili, pa kot pravi Matjaž še novo leto, tako da vprašanje kdaj prideš na vrsto. Jaz še nisem.

Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 nov 2010, 17:00 
Odsoten
Pristopni član

Uf, čas je da se oglasim. Da je z nami konec sem ravnokar izvedel. Upam, da to ni res... V oktobru smo imeli redni letni servis, ki je s testiranji vred trajal 4 delovne dni. To je vsakoletni protokol pred sezono. Top sezona je November December. V tem času "trpijo" samo knjige iz PRO serije (zlasti individualni projekti Indesign). Ta dva meseca sta podrejena koledarjem. Obseg dela pri foto knjigah se je glede na lansko leto potrojil, kar pomeni, da so se knjige "prijele". Dnevno prejmemo cca 150-200 informativnih telefonskih klicev, nimamo pa telefonista :( (mimogrede, ravno bomo zaposlili osebo za kontakte po telefonu). Če imate težavo s kontaktom tiskarne me pokličite na 02 578 2 870. Ravno tako vam lahko ponudim ostale informacije. Direktno ali pozneje preko maila. Čeprav ne delam direktno v tiskarni, lahko izvem in uredim skoraj vse. V končni fazi sem lastnik :) Če vas zanima zakaj "šparamo" barvo ter zakaj so knjige tiskane tako kot cenene revije v kioskih pa predlagam skupno srečanje v Ljubljani, kjer vam bom z veseljem pojasnil kako zadeva deluje. Kaj so slabosti in kje so prednosti. Naj kdo predlaga čas in kraj...
Lep pozdrav
Drago

Zadnjič spremenil karlo, dne 07 nov 2010, 19:35, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: