* *
Danes je 24 okt 2020, 01:48

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Big Bang + servis Beseničar težave
OdgovorObjavljeno: 16 okt 2012, 18:07 
Odsoten
vstopil v forum

Rok popravila za servis je 45 dni.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 okt 2012, 20:19 
Odsoten
napreduje v forumu

Kraj: Kransterdam
približno pol leta nazaj sem dal k bb na servis d7000 - problem z backfocusom. popravilo je trajalo in trajalo, ko pa sem aparat dobil nazaj je bila napaka samo malo odpravljena. če ga ne bi rabil bi ga takoj poslal nazaj... zdej se odločam, a naj ga dam na servis ali rajš ne, ker ga potrebujem za en projekt in ne morem biti več kot par tednov brez... prav tako sem imel probleme z menjavanjem zaklopa pri d60, popravilo je trajalo veliko več kot en mesec... kit objektiv - popravilo en mesec... ko se odločim, če se bom, za popravilo, jim bom vsak dan težil...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 okt 2012, 18:26 
Odsoten
vstopil v forum

Fotomehanika na Rudniku ... glede teh izgovorov pri B. imam pa tudi sama negativne izkušnje...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 okt 2012, 19:08 
Odsoten
vstopil v forum

janbo je napisal/-a:
Dne 27.09.2012 sem oddal moj fotoaparat Nikon D7000 na čiščenje in v poravilo v foto servis Beseničar v Ljubljani. Na fotoaparatu sem mi je tokrat že drugič v poldrugem letu pokvaril večnamenski izbirnik (ne dela gumb na desni strani, za ogled posnetkov), občasno pa mi je nagajal gumb za vklop oz. izklop fotparata. Na prejetem potrdilu je navedeno, da bo čiščenje in popravilo fotoaparata izgotovljeno do 04.10.2012. Pred tem je bilo v istem servisu opravljeno popravilo enake napake še v času garancije pred približno enim letom. Po približno enem tednu sem prejel SMS sporočilo, da bodo stroški čiščenje in popravila znašali 130 EUR. S popravilom sem se strinjal. Povedano mi je bilo, da bo fotoaparat popravljen čez nekaj dni. Po približno 14. dneh sem poklical v servis. Odgovorjeno mi je bilo, da se bo popravilo zavleklo, zaradi odsotnosti delavca v servisu ter da naj pokličem prihodnji teden. Ponovno sem poklical v servis danes, 16.10.2012. Tudi tokrat sem prejel podoben odgovor in sicer da se bo delavec vrnil na delo v servis predvidoma naslednji teden (dne 22.10.2012 ali kasneje) ter da naj v servis pokličem naslednji teden. Pred nekaj leti je trajalo popravilo objetiva približno en mesec.

Zanima me, kaj bi bilo v tej situaciji storiti najbolje, in ali v Sloveniji obstaja še kakšen fotoservis za popravilo fotoaparatov Nikon.

LP.

Beseničar ima samo enega delavca, ki zna zamenjat knof? Zalostno..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 okt 2012, 21:24 
Odsoten
napreduje v forumu

NoWii je napisal/-a:
janbo je napisal/-a:
Dne 27.09.2012 sem oddal moj fotoaparat Nikon D7000 na čiščenje in v poravilo v foto servis Beseničar v Ljubljani. Na fotoaparatu sem mi je tokrat že drugič v poldrugem letu pokvaril večnamenski izbirnik (ne dela gumb na desni strani, za ogled posnetkov), občasno pa mi je nagajal gumb za vklop oz. izklop fotparata. Na prejetem potrdilu je navedeno, da bo čiščenje in popravilo fotoaparata izgotovljeno do 04.10.2012. Pred tem je bilo v istem servisu opravljeno popravilo enake napake še v času garancije pred približno enim letom. Po približno enem tednu sem prejel SMS sporočilo, da bodo stroški čiščenje in popravila znašali 130 EUR. S popravilom sem se strinjal. Povedano mi je bilo, da bo fotoaparat popravljen čez nekaj dni. Po približno 14. dneh sem poklical v servis. Odgovorjeno mi je bilo, da se bo popravilo zavleklo, zaradi odsotnosti delavca v servisu ter da naj pokličem prihodnji teden. Ponovno sem poklical v servis danes, 16.10.2012. Tudi tokrat sem prejel podoben odgovor in sicer da se bo delavec vrnil na delo v servis predvidoma naslednji teden (dne 22.10.2012 ali kasneje) ter da naj v servis pokličem naslednji teden. Pred nekaj leti je trajalo popravilo objetiva približno en mesec.

Zanima me, kaj bi bilo v tej situaciji storiti najbolje, in ali v Sloveniji obstaja še kakšen fotoservis za popravilo fotoaparatov Nikon.

LP.

Beseničar ima samo enega delavca, ki zna zamenjat knof? Zalostno..

včasih bi imel občutek, da ima na sploh samo enega delavca...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 okt 2012, 21:48 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

:mrgreen: Vi pa res ne sledite državni doktrini: TREBA JE ŠPARAT!!! Ni važno koliko stane :?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 okt 2012, 14:56 
Odsoten
napreduje v forumu

Okej, pojavil se je problem (hm, čudno). Skratka v BB sem nesel body, da mi popravijo backfokus, ker ga nazadnje niso. Vse okej, oni odpošljejo k Beseničarju. Danes pa mi BB sporoči, da je njim Beseničar rekel, naj dostavim še (kit) objektiv - ki sem ga takoj po nakupu prodal. Kaj naj sedaj? Poiščem mojega kupca in poprosim, če mi da za nekaj časa nazaj objektiv in upam, da ga ni slučajno prodal naprej? Ali naj se skregam z BB in Beseničarjem, da čisto nič ne rabijo mojega objektiva, ker mora fotoaparat z 'vsemi' lečami delati enako dobro? Problem je tudi, ker je pri kit objektivu blenda 5.6 in se backfokus itak ne da zelo točno popraviti, je tako?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 okt 2012, 15:00 
Odsoten
vstopil v forum

Hja, če zahtevajo kit objektiv ki je bil v kompletu zna biti da ti bo BB zamenjal cel komplet, ker je popravilo predrago ;) ... v tem primeru morš namreč vse zadeve vrnit... zakaj bi pa on rabil objektiv za backfokus??? mogoče tistega pri katerem opažaš največkrat težavo...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 okt 2012, 15:48 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: Gorenjska
Pošlji jim objektiv, kjer je viden backfokuc, pa katerikoli objektiv pač to je. Če se to dogaja pri vseh, jim pošlji enega.
Nastavljanje točnega fokusa se sicer dela za vsak objektiv posebej, (in še eno generalno, če je problem dejansko v aparatu) zato imajo dražji bodyji nastavitva za do 15 različnih objektivov.
Če ti fali pri vseh objektivih enako, pa toliko bolje zate :) Po potrebna samo ena generalna nastavitev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 okt 2012, 21:57 
Odsoten

A samo Nikonov ne znajo poraviti, ali pa se vam kvarijo samo Nikoni?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 okt 2012, 12:57 
Odsoten

Kraj: Ljubljana
franci je napisal/-a:
Pošlji jim objektiv, kjer je viden backfokuc, pa katerikoli objektiv pač to je. Če se to dogaja pri vseh, jim pošlji enega.
Nastavljanje točnega fokusa se sicer dela za vsak objektiv posebej, (in še eno generalno, če je problem dejansko v aparatu) zato imajo dražji bodyji nastavitva za do 15 različnih objektivov.

Samo v info: kalibracija AF samega aparata se dela s kalibracijskim objektivom, ki bil vse do prihoda D800 dobri stari 50/1,4 AF-D, po novem pa naj bi to menda bil 50/1,4G AF-S. Ne gre za kr eno 50-tko, ampak prav za Nikonov referenčni kalibracijski objektiv. Sem ga imel priliko na hitro sprobat na servisu po kalibraciji AF na D7000.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 okt 2012, 14:29 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Koroška
Hm, zakaj se enostavno ne odpravite čez mejo in tam se lotijo popravila precej drugače. Na aparatih kjer velja EU garancija jo boste kamot uveljavljali. In profesionalnost je na nivoju... Ne tako kot...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 avg 2020, 22:09 
Odsoten
Pristopni član

Se je tale Beseničar kaj popravil? Imam za prodati en objektiv ampak imajo pogoj da pač vzameš neko novo opremo.
Kupil bi namreč CPL filter da ko v kakem muzeju, akvariju itd kaj slikaš čez steklo da se ne sveti toliko tisti odboj samega sebe v steklu. Zdaj kaj veliko ne bi pomagalo (če sploh kaj)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: