* *
Danes je 18 okt 2019, 21:47

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 282 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Stock fotografija
OdgovorObjavljeno: 31 maj 2009, 16:25 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
staneC je napisal/-a:
Firbec je napisal/-a:
Simpl k pasulj.
Oni zadržijo akontacijo dohodnine v višini 5%. Ostalo boš plačal s poračunom dohodnine Republiki Sloveniji. Sporazum očitno obstaja - torej bo tudi izmenjava podatkov.

Kot kaže, bo treba ameriški davčni (IRS) dati vse osebne podatke, drugače ti bodo stock agencije zadržale 30% zaslužka. Če podatke daš (izpolniš obrazec), bodo pa zadržali 5%, in podatke posredovali davčni v Sloveniji. Ne moreš da verjameš. :itsgood: Ker so voluharji v davčnih oazah utajevali na miljarde dolarjev, bodo "delali red" pri navadni boraniji.... Mi niti na kraj pameti ne pade, da bi ameriški davčni dajal svoje podatke. Jih raje :cross: in rečem stocku nasvidenje.

Hja Stane, premajhna riba si in kot taka te je lahko izmolst. To sem napovedoval že kar nekaj časa nazaj in verjemite mi, naši davčni je lažje priviti fizično osebo kot d.o.o.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jun 2009, 14:18 
Odsoten
Pristopni član

Ali je tukaj kakšna dobra duša, ki bi mi pomagala z nasvetom pri eni fotki.
Namreč eno fotografijo so mi že drugič zavrnili zaradi: This file contains artifacting when viewed at full size... vendar sem že obakrat dobil možnost resubmit, torej po moje ne more biti kaj večjega, saj ti sicer takoj zavrnejo brez možnosti resubmit. Enkrat sem jo že popravljal, sedaj ne vem kaj naj še popravim, tale artifacting je lahko sto stvari... Plosiiiim :cry:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jun 2009, 15:47 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Podgurje
redesign2003 je napisal/-a:
Enkrat sem jo že popravljal, sedaj ne vem kaj naj še popravim, tale artifacting je lahko sto stvari... Plosiiiim :cry:

Si se kaj igral z naknadnimi popravki svetlobe (shadows/highlights, levels, itd...), z naknadnim ostrenjem ali pa si shranil kot jpg z premajhno kvaliteto?

Poglej fotko pri 100% povečavi in poišči kakšne "nepravilnosti" (vidni kvadratki, artefakti na kontrastnih delih, itd...) ali pa daj link do fotk (npr. shrani.si itd...).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jun 2009, 20:46 
Odsoten
Pristopni član

Torej tukaj je tale fotografija. Naj povem da so jo na dveh stockih sprejeli, na omenjeni pa mi ne rata. Kot sem rekel pa imam že drugič možnost resubmit, torej ji manjka le nekaj malega, sicer zavrnejo takoj brez možnosti resubmita.

Ne vem če jo naj bluram, ali ostrim, svetlim, temnim... Res bi bil hvaležn za nasvete.

Ne morem je uploadat v polni velikosti, ker ima sicer 8mb, zato sem jo nekoliko pomanjšal. Morda bi bila pa to rešitev, da jo nekoliko zmanjšam?
http://www.shrani.si/f/o/nm/3QTqdtFM/dsc2313.jpg

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jun 2009, 21:21 
Odsoten
Pristopni član

po moje je zaradi hiše v zgornjem levem delu za drevesom...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jun 2009, 22:19 
Odsoten
Pristopni član

Pezin je napisal/-a:
po moje je zaradi hiše v zgornjem levem delu za drevesom...

Možno... bi jo poskusil odstranit? Še kakšen predlog?

Aja, črne črte preko drevesa na originalni sliki ni. To je verjetno napaka pri uploadu na shrani.si

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 jun 2009, 09:53 
Odsoten
Pristopni član

Istock po mojih izkušnjah vedno komplicira s tem artifaktingom, že samo če je pri fotki na 100% malenkost bolj videti kvadratke.
Jaz fotk za stock portale ne ostrim, zato da ne kvarim kvalitete.

Odkar vržem čez vsako fotko, ki jo dam na Istock še "Reduce noise filter", da jo mal popegla, nimam več teh težav.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 jun 2009, 22:00 
Odsoten
Pristopni član

Najptrej hvala za nasvete. Ampak res bom malo znorčkal s tole fotko. Fotografijo sem po nasvetih majčkeno popeglal, odstranil hišo na hribu in dal resubmit. In spet je zavrnjena in spet z možnostjo resubmit. Mislim da že četrtič. Naj še enkrat povem, da ni popolnoma zavrnjena, kar pomeni da ji manjka le nekaj malega, sicer bi jo zvarnili brez možnosti za resubmit.
Se mi zdi da me že majčkeno je****, če bom pogruntal ali ne kaj je narobe na tej fotki.
Malo mi že tole skače po živcih, ker navadno je fotografija ali odobrena ali pač zavrnjena. Enkrat sem pri eni imel možnost resubmit, malo sem jo popeglal in je bilo ok.

Razlog je seveda enak: This file contains artifacting when viewed at full size. This technical issue is commonly created by the quality settings in-camera, in post-processing or in RAWsettings. Artifacting may be the result of other factors such as excessive level adjustments.
You may choose to resubmit the new file with the above correction(s).

Fotka pa tule (popravljena od zadnjič). Vsak nasvet je dobrodošel.
Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 jun 2009, 22:57 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Hm, na full size izgleda precej kvadratkasta - posebej se to vidi v krošnji sprednjega drevesa in drugje, kjer je podobna zelena; sicer pa imaš na levi strani fotke na prehodu nebo/drevje tak čuden zelen rob, kot bi bila fotka preostrena.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2009, 05:55 
Odsoten
Pristopni član

tudi meni se na full size zdi precej zmazana - če original ni bolj oster in čist, se mi ne zdi smiselno da izgubljaš čas z njo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2009, 07:50 
Odsoten
napreduje v forumu

Kraj: Kamnik
Če gre za istockphoto, potem takšne verjetno ne bodo vzeli. Pa ne zameri, tudi meni se to pogosto zgodi :mrgreen:

Verjetno jih moti ostrina na robovih slike - uporabil si f5.6, gre pa za sliko, kjer bi bilo zaželeno, da je vse (več ali manj) ostro.
Poglej zgoraj levo pri 100% ali celo več. Ni prav ostro ...
Druga stvar pa so verjetno tele rumene rože spredaj - če so povečane, je videti bolj čudno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 jun 2009, 13:27 
Odsoten
Pristopni član

Hvala za nasvete.
Bom poskusil še enkrat, pa da vidimo kaj bo. Malo butasto se mi zdi da je pač kar gladko ne zavrnejo, tako pa mi že četrtič ponujajo možnost za resubmit.
Enkrat še probam, pol se pa ne bom več ubadal z njo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 jun 2009, 06:10 
Odsoten
Pristopni član

Ce nimas boljse kvalitete kot je ta, raje ne probaj. V gozdu imas ful artifaktov. Probaj sliko pomanjsati na manjso resolucijo. To pogosto pomaga. Ales

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 jun 2009, 07:11 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Kraj: Ignore mode: Kajtimar
Naredi resize na 50%. Pa ne pričakovat preveč $ za toel fotko.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2009, 21:47 
Odsoten
Pristopni član

Nisem šel brat vseh 18 strani, zato se opravičujem če je že vprašanje bilo postavljeno. Zanima me, ali je že kdo od vas našel kakšno svojo prodano fotografijo s stocka kjerkoli. Recimo na netu, reviji, knjigi...? Jaz recimo sem do sedaj le dve, pa še to mi je dal kupec link v komentarju. Pa če ste jih našli, kako ste jih našli?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 282 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: