* *
Danes je 19 avg 2019, 15:48

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kje tiskati?
OdgovorObjavljeno: 15 avg 2015, 09:37 
Odsoten
Pristopni član

Sedaj se že nekaj časa ukvarjam z "drugačno" fotografijo. Do nedavnega sem fotografiral v JPEG in enostavno iz teh fotk delal fotoknjige ali dal tiskati slike. Sedaj fotografiram v RAW, obdelujem/razvijam v Lightroom CC, nabavil IPS monitor za boljšo sliko in glede na primerjavo s kalibriranimi zasloni prikazuje zadovoljivo natančno barve...Ker sem z rezultati precej zadovoljen, sem prišel do točke, ko bi rad fotografije zopet tiskal, tako v knjigah, kot posebej.

Vprašanje: Kateri fotostudiji so v špici kar se tiče kvalitete tiska? Zanima me tako za posamezne slike, kot za foto knjige?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kje tiskati?
OdgovorObjavljeno: 15 avg 2015, 10:12 
Odsoten
Pristopni član

Oz., da še malo pomagam. Na netu sem našel Monitorjev test, sicer star že nekaj let. Glede na njega bom najprej preveril Petrol in Digifot, ki naj bi imela najvišjo kvaliteto fotografije. To še drži ali se je v tem času kaj spremenilo?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kje tiskati?
OdgovorObjavljeno: 16 avg 2015, 12:24 
Odsoten
Pristopni član

Gargamel je napisal/-a:
Sedaj se že nekaj časa ukvarjam z "drugačno" fotografijo. Do nedavnega sem fotografiral v JPEG in enostavno iz teh fotk delal fotoknjige ali dal tiskati slike. Sedaj fotografiram v RAW, obdelujem/razvijam v Lightroom CC, nabavil IPS monitor za boljšo sliko in glede na primerjavo s kalibriranimi zasloni prikazuje zadovoljivo natančno barve...Ker sem z rezultati precej zadovoljen, sem prišel do točke, ko bi rad fotografije zopet tiskal, tako v knjigah, kot posebej.

Vprašanje: Kateri fotostudiji so v špici kar se tiče kvalitete tiska? Zanima me tako za posamezne slike, kot za foto knjige?

Poglej tole,bi moralo biti kar na nivoju:http://www.cewe.si/fotografije.html

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: