* *
Danes je 18 jan 2021, 18:02

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Obdelava 1000x
OdgovorObjavljeno: 23 mar 2014, 09:07 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Trbovlje
Živijo!

Evo, končno mi je uspelo nabrati skupaj nekaj časa, da sem se prvič letos spomnil na tale forum. :lol:
Skratka, kot nekateri veste, sem oktobra 2013 uresničil svojo željo in nabavil svoj prvi DSLR. Canon EOS 1100D z 18-55mm EF-Sjem. Z njim sem zelo zadovoljen, saj tudi v auto načinu dela odlične fotografije, sem pa v fazi prehoda iz auto na manual nastavitve, zaenkrat mi še ne gre najboljše. :mrgreen:

Bi pa potreboval en dokaj dober program za obdelavo / korekcijo slik, ki pa mora biti tudi premiren za začetnike. Trenutno uporabljam Googlovo Picaso 3, ampak čas je, da presedlam na nekaj boljšega. Razmišljam o kakšnem Corelovem programu, sicer pa me zanima kaj predlagate vi. Programi na nivoju Photoshopa so mi too much. Zaželjeno je, da lahko na sliko dodam napis.

Če boste prebrali temo, prosim da mi svetujete, ker resnično potrebujem pomoč. Lahko napišete kaj uporabljate in kako zahtevno je.
Najlepša hvala!

NK :D

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Obdelava 1000x
OdgovorObjavljeno: 23 mar 2014, 10:21 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Ljubljana
Photoshop Lightroom. Odličen, enostaven in še poceni. Omogoča ti vse in še več.
Navaditi in naučiti pa se boš moral na katerikoli program.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 mar 2014, 12:22 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Hvala, bom preizkusil.
Glede cena pa, hm, ne dam tudi 0,01€ zanj. I'm a pirate pa to.. :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 mar 2014, 19:18 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
NK je napisal/-a:
Hvala, bom preizkusil.
Glede cena pa, hm, ne dam tudi 0,01€ zanj. I'm a pirate pa to.. :mrgreen:

Ko pa kdo uporabi tvojo fotko, pa takoj v zrak ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 mar 2014, 20:27 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kaj češ povedat?
Kdo bo moje fotke, takšne kot jih trenutno delam lahko vsakdo naredi. :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 mar 2014, 20:55 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

glede na to da sele zacenjas bi mogoce bilo vredno poskusiti s kaksnim open source oz zastonjskim programom za obdelavo slik,.. npr namesto photoshopa lahko uproabis gimp ki je zelo dober in brezplacen, malo pobrskaj po internetu npr z iskalnim nizom "ime programa" open source alternative...

za lightroom npr je to eden od hitov
http://lifehacker.com/lightzone-is-a-free-awesome-photo-editor-and-alternati-1445640040
ali to
http://www.dpreview.com/forums/post/51472832

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 mar 2014, 21:11 
Odsoten
Vreden zaupanja

Hočem povedat, da ste taki, ki radi piratizirate programe praviloma najbolj glasni, ko pride do tega, nekdo drug vzame vašo fotko in jo uporabi. Poleg tega se s tem hvalit, da uporabljaš piratsko kopijo ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 mar 2014, 13:05 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Miha, hvala, bom pogledal in probal kaj poiskati. :) Hvala!

Aleš, me zanima, kako bi ti kupoval original programe v 8. razredu OŠ, brez žepnine in prihodkov jasno. Bom ob 18 rojstnem dnevu kupil nekaj, kar me veseli skoraj toliko kot fotografija, pa še bolj uporabno je. 3x lahko ugibaš kaj. :mrgreen:

Hvaljenje? Se ne hvalim, pa skrivati se pa res in treba pred piratstvom. Naj kdo uporabi slike če hoče, podpis bo gor in evo ti reklamo. :mrgreen: Sicer pa evo da se "hvalim"; doma imam za cca. pol metra velik kup CDjev z piratsko vsebino. Od filmov, iger, risank za sestro, programov.. Ne boš verjel, tudi centa nisem plačal, razen CDjev samih. :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 mar 2014, 15:06 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Pa saj ne rabiš bit nek kompjutr geek, da si torrent odjemalec naložiš.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 mar 2014, 15:10 
Odsoten
vstopil v forum

100% sem da na tem forumu ni človeka ki ne bi uporabljal piratskih programov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 mar 2014, 15:33 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Neke moralke ni za zganjat, če si rosno mlad, revnih staršev in je dilema biti glup ali imeti piratski program. Hvalit se pa tudi ni s tem. Morda je kdaj bilo v stilu Robin Hooda, zdaj se pa po mojem bolj nagiba k Superhiku (Kradem siromašnima, da bih davao bogatima).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 mar 2014, 17:38 
Odsoten
Marsal

NK je napisal/-a:
Aleš, me zanima, kako bi ti kupoval original programe v 8. razredu OŠ, brez žepnine in prihodkov jasno.

A GSM si tud popiratu, pa piratsko mobitel minute hekaš, pa kruh maš tud na piratsko način zastonj?

Saj mene ne moti, da se za doma uporablja karkoli, samo tiho bodi. Ker mobi si kupil, pa magari starega, pa impulze tud plačuješ... Verjemi, da več plačaš za impulze na mesec, kot te košta ADOBE kompletek.
O tistem da ni nobenega s kupljenim. Ne boš verjel, da že 20 let kupujem programe (PS od verzije 2.5 naprej). Res pa da drugega kot par Adobe in Word niti ne rabim, in ponavadi preskočim dve verziji pa kupim novo. Ostali mali programi za server, peko, se dobi za nekaj €.
Za prezentacije uporabljam zastonj Keynote, za video zastonj iMovie.

Pa še ena slika, ki sem jo tu objavil že par let nazaj, pa bom kmalu dodal novo, čeprav zadnje, ko sem kupil Adobe za nekaj več kot 10€ na mesec ne morem več, ker je program tam nekje v oblaku in ne več na disketi ali CD-ju.

Slika

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 mar 2014, 17:57 
Odsoten
Vreden zaupanja

Photoshop in Lightroom staneta 12,4€ mesečno, namesto MS Office pa že leta uporabljam Google Docs oziroma za kaj zahtevnejšega Libre Office. In tako, kot pravi Matjaž, če že uporabljaš, ne se hvalit. Ne zaradi mene, zaradi tebe.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 mar 2014, 19:48 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Sam uporabljam Canon DPP za RAW. Za jpeg pa Gimp http://www.gimp.org/ in za bolj enostavne zadeve ter pregledovanje Faststone http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm

Vse je zastonj za domačo uporabo.

lp!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 mar 2014, 10:50 
Odsoten
vstopil v forum

Ja tudi jaz sem mnenja, da neko hvalisanje z uporabo piratskih progamov ni potrebno niti prav primerno.
Opažam pa neko drugo zadevo - že v tej temi je bilo omenjeno kar nekaj brezplačnih in odprtokodnih programov, ki so (za domačo uporabo) precej dostojna zamenjava za plačljive programe. Mimogrede pa večkrat opazim kakšno pasico z vabilom na tečaj/delavnico obdelave fotografij za začetnike. Pa tudi v kakšnem foto klubu kdaj kdo pripravi takšna rpedavanja za člane. Kolikor vidim / slišim gre v večini (v vseh?) primerov za uporabo Adobovega Photoshop-a in/ali Lightroom-a. Saj mi je jasno, da profiji, ki predavajo/te pač obvladajo/te ta orodja. Ampak ali je smiselno začetnike, ki se prijavijo na takšen tečaj "navleči" na plačljiv software? Ali ne bi bilo bolj smiselno, da bi štartali z Gimpom / LightZone-om? Saj, predvidevam da je največja težava dobiti predavatelje, ki bi te programe res obvladali in znali znanje dobro podajati?
Pa še enkrat, govorim o domači rabi in osnovnih popravkih, da me ne boste sedaj profiji napadli, kaj vse se ne da narediti z odprtokodnimi programi, oziroma je potrebnega več časa za enake rezultate ipd. :lol:
Drugače se trenutno navdušujem nad LightZone-om, ki se mi zdi res zanimiva zadeva in dokaj dobra zamenjava za Lightroom - par stvari še manjka, ampak baje bodo poštimali. Pa seveda Gimp se mi zdi tudi več kot dovolj dober za večino mojih potreb, kadar moram obdelovati jpeg-e, dodajati tekste ali se igrati s plastmi...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: