* *
Danes je 18 jan 2021, 17:04

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Obdelava 1000x
OdgovorObjavljeno: 28 mar 2014, 20:18 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Trbovlje
Pa ljudje vi niste normalni. Pa dejte si dopovedat da denar porabim za kaj drugega kot samo za fotografijo saj nisem milijonar. Pa ravno danes sem moral sončna očala zamenjati, pa 2TB zunanji disk je prišel, pa Protective Cover za SGS4.. Bo ceneje ča začnem "zelene papirčke" okoli razdajat. :roll:

Matjaž lahko daš 10 slik na forum pa bom vseeno pirata špilal. happy now? Sorry, lahko mi za r.d. kupiš en plačljiv program, ki ga ne bom znaj uporabljat. Lahko dam pa jaz tebi za r.d. en pok piratskih CD-jev da se izenačiva ane? :wink:

Daleč od tega, da bi bil reven, ampak za takšne stvari trenutno ne mislim zapravljat. Brez skrbi, stroškov nikoli ne manjka. :)

sepravi Gimp in LightZone. Bom z jutrišnjimi slikami iz izleta kaj poskusil sčarat, pa da vidimo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 mar 2014, 22:39 
Odsoten
vstopil v forum

Ne samo, da si pirat tudi bontona ne poznaš!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 mar 2014, 13:03 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Trbovlje
Se počutiš več vrednega, ko si to povedal? So te prijatelja peljali na pijačo ker si to napisal?
Just get a life, please.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 mar 2014, 09:02 
Odsoten
vstopil v forum

NK je napisal/-a:
Pa ljudje vi niste normalni. Pa dejte si dopovedat da denar porabim za kaj drugega kot samo za fotografijo saj nisem milijonar. Pa ravno danes sem moral sončna očala zamenjati, pa 2TB zunanji disk je prišel, pa Protective Cover za SGS4.. Bo ceneje ča začnem "zelene papirčke" okoli razdajat. :roll:

Matjaž lahko daš 10 slik na forum pa bom vseeno pirata špilal. happy now? Sorry, lahko mi za r.d. kupiš en plačljiv program, ki ga ne bom znaj uporabljat. Lahko dam pa jaz tebi za r.d. en pok piratskih CD-jev da se izenačiva ane? :wink:

Daleč od tega, da bi bil reven, ampak za takšne stvari trenutno ne mislim zapravljat. Brez skrbi, stroškov nikoli ne manjka. :)

sepravi Gimp in LightZone. Bom z jutrišnjimi slikami iz izleta kaj poskusil sčarat, pa da vidimo.

Cena SGS4 je? Ja, saj vem nisi cool, če ne prenašaš res dobrega telefona po svetu. Verjetno bi lahko kupil Lightroom pa še soliden telefon za takšen denar. Pa zakaj en učenec OŠ (da ne napišem kaj bolj primernega) sploh potrebuje tak telefon? Facebook pa igrice? :roll:

Mislim, da ti najbolj manjka nekaj, kar se ne da kupiti niti ukrasti - manir in spoštovanja. In ne skrbi fantič, imam "life".

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 apr 2014, 11:51 
Odsoten
Pristopni član

bom koristil kar to temo.....
kakšen program se priporoča da v podrobnosti slike dodam nekatere informacije: recimo avtorja, avtorske pravice, model objektiva ipd. ne da se mi na več 100 slikah to ročno urejat.....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 apr 2014, 12:06 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Exifer

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 apr 2014, 12:13 
Odsoten
Pristopni član

hvala, bom probal in bče je to to.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 apr 2014, 23:48 
Odsoten
Pristopni član

Probal in ni to to, imam ročno z desnim klikom na podrobnosti več možnosti urejanja. nič, bo treba ročno počasi

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 apr 2014, 07:50 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Maribor
Podatke o avtorju napišeš v kameri in so na vseh slikah prisotni.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 apr 2014, 09:14 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

kaj pa ExifTool (morda potrebnih nekaj izkušenj s command line, pa četudi še iz DOSa)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 apr 2014, 11:59 
Odsoten
Pristopni član

V programu Bridge (če imaš fotošop) lahko enostavno narediš "Create Metadata Template" kjer vpišeš bilokatere svoje podatke in obkljukaš kateri podatki (ala serijska št. fotoaparata, objektiva, zaslonka,...) se avtomatsko zapišejo. In potem, ko si v mapi s fotkami izbereš vse fotke in imaš opcijo "Replace Metadata" ali "Append Metadata". Prva nadomesti vse, druga pa samo doda podatke, ki prej niso bili vnešeni.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 apr 2014, 13:07 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

darkside je napisal/-a:
bom koristil kar to temo.....
kakšen program se priporoča da v podrobnosti slike dodam nekatere informacije: recimo avtorja, avtorske pravice, model objektiva ipd. ne da se mi na več 100 slikah to ročno urejat.....

Katere znamke fotoaparat imaš?
Jaz imam Nikona in fotografije prenašam na računalnik z nikonovim ViewNX2 v katerem imam vse te podatke že vpisane. In te informacije se že med samim prenosom fotografij iz kartice na računalnik avtomatsko vpišejo v EXIF

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: