* *
Danes je 19 jan 2021, 16:12

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kako skupaj z RAW sliko TRAJNO shraniti še profil aparata
OdgovorObjavljeno: 02 apr 2013, 20:20 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Pravkar sem doživel eno (vsaj zane) neprijetno izkušnjo.

Vse kar slikam, slikam v RAW formatu.
Imam X-Rite Collor Checker Passport in z njim si delam barvne profile za posamezno serijo posnetkov, da imam manj dela z lovljenjem pravih barv.
In ker se je teh različnih barvnih profilov (DCP) že precej nabralo, sem jih sklenil razredčiti in malo preimenovati.
Vse DNG datoteke (osnova za X-Rite program) sem ponovno pognal čez program za izdelavo profilov in jih shranil z malo bolj preglednimi imeni, stare profile pa sem izbrisal. In ko sem ravnokar odprl mapo, iz katere sem nameraval nekaj RAW posnetkov spraviti na format A4 in jih poslati v izdelavo, sem presenečeno ugotovil, da so barve grozno drugačne od tistih, ki sem jih imel pred izdelavo novih barvnih profilov! Zakaj? Ker so pripeti profili (DCP datoteke) izbrisani, ali pa imajo na novo preimenovani enaka imena, kot so jih imeli prejšnji. Skratka: zmešnjava! K sreči koša še nisem praznil in sem vse izbrisane datoteke samo obnovil, s tem so se uredile tudi prejšnje barvne korekcije.

Zanima me, če kdo ve, ali je kakšen način, ki bi TRAJNO nekam shranil RAW + XMP + DCP, tako, da bi to lahko zapekel na DVD, ali kopiral na zunanji disk in bi na drugem računalniku, ki nima vseh DCP datotek že na trdem disku, te slike videl v pravih (mojih) barvah?
Ne sprašujte me, zakaj obdelanih slik raje ne shranim takoj v JPEG. Saj jih (1800 x 1200 pixlov, za 15 x 10 cm na papirju), a me včasih prime, da bi kakšno še malo friziral, ali pa dal izdelati v večjem formatu. In RAW je za to primernejši, kot katerikoli drug format.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kako skupaj z RAW sliko TRAJNO shraniti še profil aparata
OdgovorObjavljeno: 02 apr 2013, 20:50 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Tako na pamet, skonvertiraš v DNG?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 apr 2013, 21:06 
Odsoten

To sem že poizkusil in bom jutri v službi preveril, če deluje. Sporočim.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 apr 2013, 10:35 
Odsoten

Deluje.
Med barvnimi profili v ACR vidim doma narejen profil, čeprav ga fizično na službenem računalniku ni.
Lahko ga tudi zamenjam za drugega.

Dela mi zlepa ne bo zmanjkalo.
#-o

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi