* *
Danes je 19 jan 2021, 16:01

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Obdelava RAW formata
OdgovorObjavljeno: 21 okt 2012, 15:11 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Nekaj časa sem že slikal z kompaktnim fotoaparatom, zdaj ko sem si pa nabavil nekaj konkretnejšega, mi je pa kolega rekel naj slike slikam v RAW formatu in naj jih obdelam....
Zaenkrat sem šel kolega slikat downhill, pa so slike super ratale, ko jih je pa on videl je pa rekel naj poskusim slikati v RAW formatu in da je potrebna še precejšna obdelava. Kaj je mišljeno s precejšno obdelavo, kako se obdela športne fotografije, kateri program je najboljši za obdelavo slik v RAW formatu...
hvala lp

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Obdelava RAW formata
OdgovorObjavljeno: 21 okt 2012, 16:40 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Dokler so ti všeč oz. dokler nisi vešč večjih obdelav fotografij fotografiraj v jpegu.

Je pa prijateljeva pripomba lahko hitro na mestu (čeprav bi ti lahko povedal kaj ima v mislih in ne da je samo "pameten"). Sam že dolgo uporabljam iskjučno raw in mi ni žal časa ki ga namenim za obdelavo vsake fotografije (- pri rawu je obdelave vsake fotografije). Naj naštejem primere + raw datotek v PS CS programu (camera raw):
-z nekaj drsniki lahko popraviš popolnoma sfaljeno barvno belino (recimo živali pod krošjami/vejami pri močnem soncu dostikrat dobijo močnejši modri štih namesto naravnih),
-preosvetljeno nebo pri pravilno osvetljenem osnovnem objektu (fotografiraš družbo na prostem, oni so lepo osvetljeni, modro nebo zelo svetlo),
-z kapalko v camera rawu pokažeš belo točko in program sam uredi ostale barve pravilnejše ......

Vse to se, do neke mere, da tudi pri jpegu, vendar (pre)hitro se poznajo anomalije pri obdelavi, pa še postopek je dalši in zakompliciran.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 48 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: