* *
Danes je 20 sep 2019, 10:36

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 33 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Grafično oblikovanje-oglaševalske agencije
OdgovorObjavljeno: 07 okt 2010, 12:19 
Odsoten
Pristopni član

Dober dan vsem :)
Zanima me, katere programe je treba obvladat (gledano večinsko in v povprečju), ki se uporabljajo v, npr. oglaševalskih agencijah, za delo grafičnega oblikovalca..?
V glavnem na splošno..
Zanima me tudi, kako in kje se da izobraževati (vendar ne na faksu, ker pravkar pišem diplomo na čisto drugem faksu), seveda ob lastni zavzetosti in "samotreniranju"...me pa delo na tem področju neverjetno zanima, tako se tudi vidim v prihodnosti nekje na tem področju, vsaj nekje okvirno v tem kontekstu. Zato bi rad osvojil vsaj osnove tega dela, ker še bolj me zanima pisanje tekstov (recimo za "oglaševanje") in sama kreativnost na tem področju. Želim si osvojiti vsaj neko osnovo na grafičnem oblikovanju.

Fotografije obdelujem s programom GIMP (katerega dokaj dobro obvladam), nekaj sem se srečeval tudi s Photoshopom..to je zaenkrat vse.

Hvala za pomoč že vnaprej =)

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Grafično oblikovanje-oglaševalske agencije
OdgovorObjavljeno: 07 okt 2010, 12:43 
Odsoten
Pristopni član

Odvisno kje. Lepo je imeti znanje v programih:

Illustrator, Indesign, Photoshop.

Verjetno Photoshop in Illustrator za dela grafičnega oblikovalca, pa mogoče še kak program za 3D oblikovanje, če je potreba po tem - 3Dmax, Cinema4D, Blender ali kaj podobnega.

DTP, kolikor sem videl po firmah se večina zlaga skup v Indesignu, ponekod uporabljajo tudi Corel Draw.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 okt 2010, 14:00 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Tako kot pravi macek.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 okt 2010, 23:30 
Odsoten
Pristopni član

če si sposodim to temo...
je možno kje dobiti kaj podobnega indesignu, pa je morda v odprtokodni varianti?

kaj nasploh priporočate za postavitev strani (za tisk) hobi edicija, daleč od pro

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 okt 2010, 07:32 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Brezice
Scribus

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 okt 2010, 13:52 
Odsoten
Pristopni član

Za grafično oblikovanje in pripravo za tisk:

- Adobe Photoshop
- Adobe Illustrator
- Adobe InDesign
- Corel

Veliko tehničnih stvari se lahko naučiš iz knjig in z prakso. Seveda je dobro iz uporabniškega vidika tudi kaj več prebrat o zakonih, psihologiji ipd.

Če češ pa da podjetjem tvoji dizajni dobro služijo moraš še veliko vedet o marketingu, oglaševanju in promociji.
Ko se vpišeš na faks za marketing ali podobne, še bolj vidiš kakšne figule-fagule od smetja prodajajo Slo"Dizajnerji".

Če je samo lepo ne prodaja, če je dobro napisano prodaja več, kot če je lepo.
Če je pa dobro načrtovano na dolgi rok, pravilno zastavljeno, uporabljeno grafično znanje, marketinško znanje... dobiš dobre izdelke.
Glavno problem je, ker "kreativni" oblikovalci uničujejo odlične marktinške ideje... tako da bi jih bilo potrebno iz faksa za design obvezno poslat na še kakšnega poslovnega.

Seveda pa... ključnega pomena je super ideja :)

Bodi dober, spoštuj "foh" in uspešno delaj :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 okt 2010, 09:08 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Macek je napisal/-a:
... kolikor sem videl po firmah se večina zlaga skup v ... ponekod uporabljajo tudi Corel Draw.

To pa je vic. :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 okt 2010, 09:15 
Odsoten
Uporabniški avatar

HFG je napisal/-a:
...
Glavno problem je, ker "kreativni" oblikovalci uničujejo odlične marktinške ideje... tako da bi jih bilo potrebno iz faksa za design obvezno poslat na še kakšnega poslovnega.

Ni vse črno/belo. Obrnjeno velja prav tako za marketinške veleume.
Eni in drugi iz faksov pa na žalost nimajo pojma o pojmu in žal niso sposobni samostojenega dela v podjetju. Obvezno potrebujejo preveč pomoči ostalihi zaposlenih...

HFG je napisal/-a:
Seveda pa... ključnega pomena je super ideja :)

No ja. V naši državi je ključnega pomena kaj druga. Lahko se pa trudiš, je dovoljeno.

m.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 okt 2010, 09:59 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Govori se, da naj bi Microsoft kupil Adobe. Potem z novimi verzijami tudi ti sedaj glavni programi odpadejo za resno delo. :lol:

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 okt 2010, 10:19 
Odsoten
Pristopni član

MarkoB je napisal/-a:
Macek je napisal/-a:
... kolikor sem videl po firmah se večina zlaga skup v ... ponekod uporabljajo tudi Corel Draw.

Kje je tukaj vic

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 okt 2010, 15:32 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Macek je napisal/-a:
MarkoB je napisal/-a:
Macek je napisal/-a:

Kje je tukaj vic

Corel Draw - ja, ta program pa je ena velika žalostna resnica.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 okt 2010, 19:30 
Odsoten
Uporabniški avatar

matjaz je napisal/-a:
Govori se, da naj bi Microsoft kupil Adobe. Potem z novimi verzijami tudi ti sedaj glavni programi odpadejo za resno delo. :lol:

Matjaž

To sem videl zadnjič. Me je kar zmrazilo. Upam, da je to res samo rumor. Baje so pred leti že poskušali z združitvijo pa jim na srečo ni uspelo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 okt 2010, 19:58 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

No ja, Adobejevi programerji mene ne navdušujejo pretirano. Flash, Acrobat serija, tudi omenjeni produkti imajo dosti pomanjkljivosti (pogosto hitrost s primerljivimi produkti ni ravno najboljša, naserjejo ti disk z par tisoč datotekami,...).

Bolj zaskrbljujoče za vas, ki ste na Macih, je vprašanje, če bi še podpirali to platformo. Gleda na število uporabnikov bi rekel, da ja. Samo bi lahko počasi skušali ljudi preusmeriti. Nove verzije bi tako lahko začele prihajati z zamikom za mac,...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 okt 2010, 20:08 
Odsoten
Uporabniški avatar

Nove verzije pri profesionalcih niso tak problem. Bi pa lahko nastal problem, ja. Microsoft/Apple... čeprav Office 2011 za maca je kar fajn. Tudi prejšnja verzija je bila ok. Recimo.
Osebno sem kar razočaran nad CS5. Če bi avtomobile tako delali kot Adobe dela te svoje CS pakete bi se CS tip avtomobila že zdavnaj nehal prodajat. Pa kakšne odškodnine bi tudi že padale.

m.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 okt 2010, 20:24 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Ja Office predstavlja velik del zaslužka za malemehke. Še posebej, ker je veliko državnih uprav vezanih na te produkte. Zato se tudi tako zelo borijo proti odprtju formatov. Je pa smiselno, da ga ponujajo za Mac, saj tako nimajo kaj izgubiti. Pa tudi večji pritiski bi bili s strani Mac uporabnikov za odprtje oz. za zamenjavo softwera v javnih upravah. Tako, da je to za njih no brainer. Pri CS pa v primeru združitve znalo biti drugače. Mac ima mnogo privržencev v krogih fotografov/dizajnerjev in morda si ravno zato MS želi združitve. Verjamem, da bi mnogi izmed teh uporabnikov zamenjali sistem, da bi lahko uporabljali vodilne produkte na trgu. Izguba na kratki rok in dobiček na dolgi rok.

Jaz sem vsekakor proti združitvi, je kar koristno, da je Adobe samostojen. Samo naj se malo med sabo dogovorijo, da ne bo take zmede. Vsak predstavlja neko svojo inačico neke rešitve in na koncu moraš inštalirat vse skupaj, da stvari delajo. Pa še to samo na pol.

PS: Čisto sem offtopic :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 33 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: