* *
Danes je 06 mar 2021, 06:17

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kompatibilnost Windows 7
OdgovorObjavljeno: 25 maj 2010, 21:31 
Odsoten
vstopil v forum

Rada bi si omislila nov računalnik, saj moj stacionarc s svojimi Windovs XP i 1 GB RAMa včasih dobesedno na škrge diha. Obdelavo slik s Photoshopom prelagam na kasnejši čas, saj grem vmes lahko na kavo, toliko časa nalaga program, sploh če vanj potegnem še kakšno sliko. Ne, slik nimam na računalniku (kar slišim komentarje, češ, jasno da rač. zašteka, če ma pa baba ful ropotije gor!), ampak lepo shranjene in arhivirane na zunanjem disku.

Razmišljam o nakupu prenosnega računalnika, pa me zanima sledeče:
- če bi bila omejitev nebo in ne denarnica, bi si omislili kakšno HW konfiguracijo oz. konkretno kateri model trenutno
dobavljivega računalnika na našem trgu?
- kakšen ekran priporočate?
- grafična kartica?
- kakšne so vaše izkušnje s kompatibilnostjo Windows 7 in programov za urejanje in obdelavo slik (Zoombrowser od Canona, Picasa3, Photoshop Elements 8 / Premiere 8 oz. me dolgoročno zanima tudi Photoshop CS4)?

Hvala vnaprej in lep pozdrav,

Nevenka

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kompatibilnost Windows 7
OdgovorObjavljeno: 26 maj 2010, 09:30 
Odsoten
vstopil v forum

Vprasanje:
koliko mislis zapraviti?
Ce bos delala z 32bit win7, potem je 3gb ram-a dovolj. Ce pa z 64-bit, potem 4gb. Kompatibilnost w7 je odlicna, meni tudi v 64-bit vse dela( ce ne dela instaliras s pomocjo compatibility mode).
Ekran je tvoja izbira, modeli z full hd 1920x1080 so drazji, modeli 1920x1200( ki so bolj podobni razmerju fotk) tudi. Ce zelis prisparati, kupi standardno velikost kakih 1440x900, ce pa veliko filme gledas pa glej da so pike v 16:9 razmerju. Bojlsi so ekrani led, jaz imam sicer lcd z dvojno lampo, pa je tudi super.
Procesorje glaj od core2 duo navzgor proti i3 in i5. Vsi core2 z oznakami ranga p ali t 8000-9000 so odlicni.
Glej, da je locena graficna kartica s svojim vram( potrebna velikost je odvisna od resolucije ekrana).
Prikljucke pa premisli katere rabis. Usb nikoli dovolj, hdmi, bralnik kartic je za voto boljsi locen zunanji.

Vse je odvisno od tega koliko denarja bos dala.
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 maj 2010, 20:12 
Odsoten
vstopil v forum

Ej, najlepša hvala za odgovor!

Koliko mislim zapraviti, še ne vem, ker še raziskujem, kaj se dobi pri nas, si mi pa dal krasne iztočnice, saj zdaj vem, kaj naj iščem. S prodajalci si nisem mogla dosti pomagat, ker prvič, jaz nisem znala vprašat, drugič pa oni včasih celo na enostavna vprašanja ne znajo odgovorit, ampak te takoj usmerijo k najdražjemu (seveda na izgled tudi najlepšemu) računalniku. Logika je sledeča: če lahko igrce igraš, lahko tudi slike obdeluješ!?!

No, še 1x hvala, ko se pa opogumim, bom pa še po "žegn" prišla!

Nevenka

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 maj 2010, 00:58 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Uf, ja. Igrice (3d) so mnogo bolj zahtevne od obdelave fotk. S tem, da za obdelavo fotk (predvsem RAW) priporočam več poudarka na moči procesorja in kvaliteti monitorja, miške in tipkovnice (slednji dve ni nujno, da sta nek res blazno visok rang, ampak morata pa biti spodobni), precej pa lahko prihraniš pri grafični kartici, ki za obdelavo fotk ni tako zelo pomembna. Morda pa ne bi bilo slabo premisliti o taki z dvema izhodoma, če te res potegne in ugotoviš, da en sam monitor ni zadosti.
Pa pri monitorjih je kvaliteta slike (pravilnost barv, nastavljivost, ... in ne všečnost slike na prvi pogled!) pomembnejša od same velikosti - četudi tudi ta ni ravno za zanemariti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 maj 2010, 13:31 
Odsoten
vstopil v forum

Na hitro:

http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=66623

tale zgleda vredu

drugače pa glej da ma vsaj 4gb rama(ddr3), procesor i3 ali i5, trdi disk 500gb navzgor, grafična kartica ločena 512mb navzgor, dovolj usb priključkov, hdmi priključek, zaslon pa čimvečji(zadj te nisem cisto razumel ali boš dodatno še ekran posebej kupila ali ne, če ga boš je lahko na laptopu tudi 15inčni...) dobro da je led.Ter seveda win 7/64

jaz imam podobno konfiguracijo edino da imam ram ddr2, pa dvojedrni procesor pa komp dela super, edino pri panoramah ko merge-am 10 in več fotk gre včasih malo počasneje ampak se da preživeti...

najbolje da nalimaš par primerov in ti bomo lahko direktno svetovali :wink:

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 maj 2010, 21:41 
Odsoten
Pristopni član

ne vem, kaj ima kapaciteta diska veze z zmogljivostjo, zato raje glej, s kakšno hitrostjo se vrti, koliko ima predpomnilnika, kapaciteto vzameš kolikor pač potrebuješ, je pa res da ni nikoli preveč :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: