* *
Danes je 04 mar 2021, 23:05

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Dodajanje slik v InDesign, potrebujem pomoč...
OdgovorObjavljeno: 29 mar 2010, 22:49 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Novo mesto
Pozdrav!
Naj najprej povem, da sem nov in zato še ne vešč uporabnik Adobovega programa InDesign. Sem pred težavo, ki jo očitno ne bom zmogel rešiti sam... Naložil sem si Digifotovo predlogo za foto knjigo, kamor sem dodajal slike z tehniko vlečenja. Ko sem že mislil da bo šlo enostavno, se je ustavilo pri prilagajanju in umeščanju slike v želene okvire. Če skušam sliko premakniti se premaknejo samo neke črte, slika nato ni prikazana in zajeta v celoti, itd, itd... Kako premikati sliko, da ohrani razmerje stranic? Kako je z prilagajanjem velikosti vsebine slike (npr. 50 do 100% velikosti)? Imam sicer knjigo za pomoč: "InDesign in osnove namiznega založništva", vendar mi kljub temu ne gre in ne gre. Porabil sem že kar nekaj časa in živcev.
Ne bi rad obupal že na začetku, zato prosim vas mojstre za nekaj osnovnih nasvetov kaj delam narobe, oz. kako se stvari lotiti pravilno.
LP

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Dodajanje slik v InDesign, potrebujem pomoč...
OdgovorObjavljeno: 30 mar 2010, 07:10 
Odsoten
napreduje v forumu

V ID orodjarni (levo) imaš 2 "Selection tool-a" (puščici). Če klikneš tisto levo, premikaš cel okvir s sliko vred, če klikneš desno pa samo pozicijo slike v okvirju. Če hočeš povečevati okvir skupaj s sliko proporcionalno: z levim "selection tool-om" ob hkrati pritisnjenih tipkah ctrl + shift primeš v vogalu okvirja in raztegneš / zmanjšaš.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Dodajanje slik v InDesign, potrebujem pomoč...
OdgovorObjavljeno: 29 apr 2010, 20:32 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Predlagam ti, da si pogledaš kak tutorial o InDesignu, al pa kakšno angleško knjigo vzameš v roke, ker je v tem programu polno takih detajlov, brez katerih ne moreš nadaljevati in ti bodo parači živce dokler jih ne boš obvladal.
Imaš pa tudi (zastonj) pdf na internetu od adobe-a, pa si ga potegni dol.

Za zmanjševat imaš pa še Scale tool, pa medtem ko pomanjšuješ drži shift. Sicer shift pri ID, PS, itd... pomeni, da ti bo pomanjšal nekaj tako da se ohranijo razmerja stranic, ali pa če npr. rišeš krog in držiš shift, ti bo naredil pravilni krog, prav tako pri kvadratu in linijah.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: