* *
Danes je 08 mar 2021, 04:26

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Samsung WB500
OdgovorObjavljeno: 14 feb 2010, 23:00 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni.

Sem bolj ljubiteljski - amaterski fotograf in do sedaj sem uporabljal stari Sony DSC P73. Načeloma za spominke s potovanj ter dopustov čisto ok. Vsakih nekaj let pa je za popestritev fotografskih izkušenj dobro malo zamenjati. Po raznih forumih in testih sodeč sem se odločil za Samsung WB500, predvsem zaradi Schneider leč, širokega kota, 10x zoom, precej pa me je navdušilo tudi 1280x720@30 fps video s stereo zvokom ter optičnim stabilizatorjem (čudno mi je to, da je format MP4). No, kar se samih fotografij tiče, bi morda malo pograjal kar nekaj šuma na fotografijah, ki so bile narejene v zaprtem - delno osvetljenem prostoru (vidno pri 100% povečavi fotografije). Poskusil sem z več scenskimi načini, ter potem še različnimi kombinacijami bliskavice, a popačenja so še vedno dokaj opazna, zaradi širokega kota pa so objekti na robovih slike kar precej napačnih oblik. No, saj to ni ravno problematično, le da pri Sony-ju ni bilo takih popačenj. Sicer pa bodo sčasoma fotografije verjetno nekoliko boljše, ko bom imel še več izkušenj.. Saj sem nenazadnje le amater na tem področju.

No, bistvo tega pisanja pa je video področje. Torej, posnetki HD resolucije so izjemno kakovostni (glede na to, da je to fotoaparat in ne video kamera), vmes se lahko tudi zumira (med zumiranjem se vmes slišijo motorčki zooma, a se da preživeti), optični stabilizator precej izboljša razne tresljaje, sploh pa je slika res lepa, veliko podrobnosti je lepo vidnih in po tej plati pa je ta Samsung svetlobno leto pred mojim prejšnjim Sony-jem. Le en problem je nastal. Namreč, lastim si Philipsov DVD predvajalnik z USB2.0 vhodom in le-ta mi ne zmore predvajati teh MP4 posnetkov. Pri poskusu predvajanja javi, da ta video resolucija (128x720) ni podprta tako da lahko slišim samo zvok. Torej bo treba pretvoriti v kak DivX ali pa kaj podobnega. Poskušal sem že s Total Video Converter-jem, ki je sicer spodoben in enostaven program z veliko možnostmi, a zadeva ne deluje v redu, zvok prične zaostajati, pripretvorbi v Xvid se slika vsako sekundo zatrese, kot bi s fotoaparatwom udajral v steno.. itd itd.. tako da bi poskusil s čim drugim.

Torej bi rad moje video posnetke, narejene s Samsungom pretvoril v gledljivem formatu, pa tako, da bi zadeva delovala tudi pri takih, ki imajo USB1.1 vhod, torej bi podatkovna hitrost morala biti ustrezno nizka, da se video ne bi zatikal, saj mojih video spominkov ne bomo gledali samo doma. Verjetno bo treba žrtvovati tudi nekaj resolucije, a upam, da ne bo treba preveč... Torej, kaj bi mi vi svetovali, kateri program bi te video posnetke znal kvalietno pretvoriti, za kateri izhodni format se naj odločim (DivX, Xvid, MPG..), v katero resolucijo bi posnetek zmanjšal, super pa bi bilo, če bi program obenem znal pri pretvorbi več posameznih - kratkih klipov združiti v enega..

Torej, hvala vsem za vaš čas in kak morebitni nasvet!!

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Samsung WB500
OdgovorObjavljeno: 15 feb 2010, 08:01 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Malo pobrskaj, v eni drugi temi o mt2s formatu je omenjen en konverter, ti zna pomagati.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 24 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: