* *
Danes je 04 mar 2021, 22:47

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kako narediti iz več fotografij eno?
OdgovorObjavljeno: 30 nov 2009, 19:23 
Odsoten
Pristopni član

Zanima me kako v Photoshopu iz recimo 3 različnih fotografij narediti eno. Brez prekrivanja, da so torej sedaj v 3 fotke ena zraven druge kot na razglednicah, vmes pa le poljubni okvirji - črte.
Mi lahko kdo prosim napiše postopek.
Vnaprej hvala.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kako narediti iz več fotografij eno?
OdgovorObjavljeno: 30 nov 2009, 20:09 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

upam da bo to relativno razumljivo oz da ti bo kaj v pomoc
torej najprej moras odpreti vse 3 fotke

--za zacetek ce cesa ne bos nasel v menijih, ali pa si ze kasj spreminjal si poglej ce je stvar vkljucena,.. v window-workspaces,.. oz najboljse da si workspace resetiras ce cesa ne bos nasel...

- (ce zelis okvir okoli slike, npr crto) na vsaki pojdi na image - canvas size (alt+ctrl+c) ter nastimaj canvas extension colour na cezljeno barvo okvirja ter v postavkah width in highth nastavi zeljeno debelino okvirja (ce ti niso vsec centimetri nastimaj npr procente, pixle itd .... torej to je okvir s fixno crto,..

- (fino je da so slike istih velikosti oz da so sticne stranice istih dimenzij (ce ne jih lahko nato ko bojo vse na isti sliki potem ko oznacis zeljen layer spremenis s free transform tool (ctrl+t))

- naredi nov layer (ki naj bo spodaj, ce ne gre je zato ker imas se background layer, ki ga skenslas s klikom na ta layer ob drzanju ctrl tipke ter posledicno pritiska na ok :) nato z oznacenim tem layerjem pojdi spet na image - canvas size ter nastimaj width na recimo 400% (spremeni si npr cm v procente) .... sedaj imas plac za slike

- potem izberes move tool (v) in primes layer od npr druge slike in ga kar fizicno (drag and drop) potegnes v sliko kjer si ravnokar povecal canvas size, enako s tretjo sliko,... premikas slike z moove tool, za premik moras imeti oznacen pravilni layer,.. trenutno bi moral imeti 4,

- temu ozdaju ki si ga naredil z povecanjem canvas size-a lahko seveda spremenis barvo,.. in ti ze tudi to ozadje sluzi kot okvir,.. samo slike na njem moras lepo razvrstiti, slike oz layerje na sploh lahko med drugim tudi sencis, tako da npr v tvojem primeru oznacis 3 layerje kjer so slike (torej zgornje tri) ... torej drzis ctrl in poklikas vse 3, ter nato kliknes v paleti za layerje na ikonico spodaj "fx" ter tam izberes postavko drop shadow ter se potem sam malo poigraj z nastavitvami

- za poravnavo vseh layerjev lahko izberes poravnavo layerjev (npr auto align layers ipd,.. ali pa kar na roko z izbranim moove tool-om gres na ravnilo ob robu pa kliknes in potegnes dol crto,... guide line,..., eventuelno si oznacis se v view opcijo snap to guide line

LP

ce pa kaj ne bo jasno pa napisi, oz bo itak se kdo kaj dopisal :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 nov 2009, 20:46 
Odsoten
Pristopni član

Ej hvala za tako obširno pomoč..grem poskusit zadevo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 nov 2009, 22:59 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

ni panike, upam da se ne bo kje zataknilo,... :)

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 dec 2009, 15:28 
Odsoten
Pristopni član

Ja, pa se je mal zataknilo he he..
Sem se pa trudil, da ne bo pomote.
Takole: 3 fotke odprem, naredim okvirje..to gre
Naredim nov layer, ki se odpre spodaj nad background layerjem (ali je treba tega odstranit?)
Nov layer povečam, da naredim prostor za vmeščanje fotk. Ozadje novega layerja je črno, ena fotka se že sama vmesti v nov layer.
Izberem Move Tool in iz zgoraj odprtih fotk še dve prenesem in vmestim v nov layer.
No, tukaj se zatakne. Poskusil sem vse živo pa ti dve fotki ne uspem lepo namestiti v nov layer, ampak mi ostaneta tam s tistim okvirjem - okencem nekako "nad layerjem".
Ali jaz sploh delam prav da z Move Toolom prenašam fotke od zgoraj, kjer so odprte ali bi jih moral imeti vsako posebej spodaj v layerjih in jih od tam prenesti??? Kajti v layerjih imam vseskozi le Background in New layer.
Ma to mi ni jasno. Očitno delam nekaj narobe..
Torej v bistvu me muči le ta del kako vse 3 fotke vmestiti v nov layer...
Še enkrat hvala za morebitno pomoč.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 dec 2009, 16:08 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Probaj s Free tranform (ctrl+T), tako lahko sliko povečaš po višini, širini oz oboje naekrat. Potrdiš spremembo z enter ali kljukico nad sliko.

Še eno opozorilo: Če hočeš shranit sliko v jpeg moraš vse layerje združit - ena od možnosti je flatten image (layer - flatten image).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 dec 2009, 21:41 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

barvo novega layerja itak sam dolocis v oknu ki se ti pokaze preden odpre nov layer, oz ga lahko naknadno sam pobarvas,..

background layer mora biti vedno na dnu oz ne mores pod njega premakniti layerja,.. zato ga jaz ponavadi spremenim z ctrl+klik (ali mogoce dvojni klik) na ta layer, kar ga spremeni v navadni layer (oznaka je ponavadi layer 0) ... tak layer pa lahko potem premikas po mili volji

da daj spodaj nov layer brez slik sem predlagal zato da lahko po njem neodvisno in enakovredno prelagas vse 3 fotke, in lahko na vse delas efekte ce zelis (fx, pod layerji)

layer premaknes (redosledje layerjev kar z dra and drop v paleti layerjev,... ) sliko samo pa premikas tako da izberes moove tool (v), seveda oznacis layer kjer je slika in potem kliknes in vleces,.. lahko seveda tudi sliko ali del slike tako ali drugace oznacis vkljucis funkcijo free transform (desni klik -- free trans... ali pa ctrl+t) ter nato premikas samo ta del, mu spreminjas velikost , obliko itd,.. ko si v free transform se selekcija malo spremeni in z desnim klikom lahko izberes kaksne transformaijce bos delal

tukaj je nekaj tutorialov za sestavljanje iz vecih fotk,.. sicer so zadeve bolj nacickane, oz malo bolj dodelane ampak vsek ar sem jaz opisal in se kaj je tudi v tutorialih po moje kolikor sem na hitro videl

http://www.photoshopessentials.com/photo-effects/collage-warp/

http://www.teddy-o-ted.com/tutorials/making-photo-collage-tutorial/

upam da to razjasni zadevo, odpravi nejasnosti :D

lp
m

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 jan 2010, 23:35 
Odsoten
Pristopni član

Še nekaj me muči: kako pa najlažje recimo 3 fotke vmestim eno poleg druge v katerega od standardnih formatov?
Vse 3 so fotografirane v razmerju 3:2 pokončno, jaz pa bi jih želel vmestiti eno poleg druge (brez prekrivanja) v ležeči format 20X15 cm. Med fotografijami in okoli želim imeti tanek bel rob.
Mogoče malce neumno vprašanje a sem se do sedaj mučil z preračunavanjem, pomanjševanjem, rezanjem fotografij, da bi jih nekako upasal v željeni format pa mi ne gre najbolje. Ali obstaja kakšna lažja in bolj praktična pot?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 jan 2010, 23:47 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

:lol: Sorry ampak tole je kot da bi vprašal kako naliti 1,5 litra mleka v litrsko steklenico.

3:2 pokončno x 3 = 3:6 ležeče
3=15cm ==> 6=30cm torej je rezultat fotka 30x15cm in ne 20x15cm

Razen z veliko belega robu zgoraj in spodaj 20x10cm fotka na 20x15 papir.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 maj 2010, 18:03 
Odsoten
vstopil v forum

Lp
Me samo zanima, kako se reče temu (v slo ali ang), ko iz večih fotografij, kjer je slikan isti "objekt" le z različnimi fokus točkami, narediš eno fotografijo.
Hvala

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 maj 2010, 19:33 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

rtmktl je napisal/-a:
Lp
Me samo zanima, kako se reče temu (v slo ali ang), ko iz večih fotografij, kjer je slikan isti "objekt" le z različnimi fokus točkami, narediš eno fotografijo.
Hvala

stacking

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 maj 2010, 21:21 
Odsoten
vstopil v forum

Hvala ti. Sem iskal tutorial pa sploh nisem vedel pod kai naj iščem :) Sedaj že obvladam :) hehe

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: