* *
Danes je 20 sep 2020, 18:28

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 40 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Nakup Sony a6000 in izbira objektivov
OdgovorObjavljeno: 27 sep 2015, 23:17 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Ne ni bolje en tanajboljtadolg objektiv imeti. Imel za časa dslrja tamrona 18-250, sicer še kar,za družinsko nezahtevnega fotografa, spodobna kvaliteta fotografije prišla ven. Vendar je bilo hitrost ostrenja bol kot ne bogo, pri žgočem soncu še niti ne tako, ko se je pa začelo mračiti, temnejši prostori ...... potem pa je bilo [-o< [-o< . Večje ko so razlike v goriščnici (18-200 npr) več morajo inžinerji delati kompromisov, sploh če hočejo da ostane cena vsaj kolikor toliko sprejemljiva.

Sigma ni makro objektiv, je pa oster praktično od roba do roba, kar je samo en velik plus. Hja zamegli točno toliko kot hočeš, vidim da rabiš še malo vaje. :D Zamegljenost je pri f2,8 čisto dobra, seveda če upoštevaš pravila. Če imaš osebo 10 metrov oddaljeno bo zameglenost ozadja manjša kot če jo imaš 4 metre oddaljeno. Bolj ko je ozadje oddaljeno od osebe bo tudi bolj zamegljeno pri f2,8.
Pa pri daljši goriščnici (npr. 105mm, 200mm, 250 ...) ko fotografiraš bolj je ozadje zamegljeno. In če te pravila upoštevaš lahko skombiniraš dokaj zamegljeno ozadje tudi pri f5,6... 6,3 .....

Poglej si tale programček, je zelo zanimivo ko lahko spreminjaš zaslonko, oddaljenost fotograf-model, oddaljenost model-ozadje .........

http://dofsimulator.net/en/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 sep 2015, 14:45 
Odsoten
Pristopni član

Globinska ostrina oz. DOF in izris neostrine mi je kar precej jasen in dobro vem, da lahko pri gorisnicah okoli 35-50mm tisti pravi lep mehek bokeh naredis sele z f2.0 in nizje za kakšne doprsne portrete ali kaj več, f2.8 je tako tako vsaj meni. :)

Glede tega 18-200 bom upoštevala, mogoče res raje 18-105, sam ta tud ni ravno kompakten. Prav smešno zgleda tak micen aparat a6000 potem s kakšnim večjim objektivom.

če bom že šla k sonyu me zanima, zakaj sonyevcem pravijo rozasti, ko pa imajo oranžne/modre barve. 8)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 sep 2015, 15:45 
Odsoten

Hja, nas sonyevce zelo radi dražijo z vsem živim, čeprav so se zadnje 3 leta precej umiril z zbadanji in so nas nekako na pol sprejeli za "svoje" tudi konkurenčni uporabniki (mogoče je k temu prispevalo tudi dejstvo da je v veliko njihovih ohišij sonyjevo srce - senzor. Nikon-dslr, canon-nekateri kompakti, pentax-medium format ...... :twisted: :twisted: ).

Drugače pa je oranžna barva pri sony fotoaparatih, ne vem pa zakaj to nekako sramežljivo skrivajo - recimo alpha znak in sony napis na traku je bele barve ???? Modra barva je pa bila bolj minoltin prepoznavni znak. Če vidiš rumen ali rdečo barvo na naramnici že od daleč veš v katerem taboru je fotograf, sploh rumena je ubitačna. =D= :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 sep 2015, 16:19 
Odsoten

reftak je napisal/-a:
Globinska ostrina oz. DOF in izris neostrine mi je kar precej jasen in dobro vem, da lahko pri gorisnicah okoli 35-50mm tisti pravi lep mehek bokeh naredis sele z f2.0 in nizje za kakšne doprsne portrete ali kaj več, f2.8 je tako tako vsaj meni. :)

Potem ti ni več pomoči in rabiš tole zverinico. Z njo bo tvoja duša vsa blažena in zadovoljna do konca in naprej.

http://3d-kraft.com/index.php%3Foption% ... Itemid%3D2

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 sep 2015, 18:02 
Prisoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Bom zopet malo dregnil, http://alanob.blogspot.si/2015/09/fujifilm-xf-90mm-f20.html

Če iščeš globinsko neostrino, ima Sony sicer tri objektive, 24, 35 in 50, vsi 1.8 če se ne motim. Prvi je Zeiss, druga dva sta Sonya. Kolega pravi, da mu je 50tka velikokrat prekratka in čeprav fotkam s Fujijem, mu lahko pritrdim. Imam 56mm f1.2, pa se nikakor ne ujameva, medtem ko je 90tka zakon. Pa še to, ročnih objektivov se načeloma izogibaj, razen če imaš veliko potrpljenja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2015, 17:48 
Odsoten
Pristopni član

Ales, neverjeten bokeh.

Hvala obema za pomoc.

No jaz sem v zadnjih dneh sla malo naokoli sprobat aparate. Se pred tem sem sla malo gledati exife svojih fotografij in ugotovila, da z 55-250 naredila vsega okoli 5% fotografij, 18-55 pa uporabljala v vec kot 90% pri 18mm, tako da me zanima Ales ce imas kaj izkusenj z Fuji 18 2.0. Mi deluje, da PRI 2.0 in majhni min razdalji ostrenja da se lahko igras tudi z globinsko, prav tako za portret, po drugi strani pa tudi za kake pokrajine pri f8 f11.

Gre za to, da sem si sla danes pogledati Sonya a6000 in pa xt-10. papirju kot sem prej na netu gledala, ponuja Sony vec za manj denarja in je bolj napreden ampak ko sem oba vzela v roke, sla cez menije, se igrala z nastavitvami, pogledala skozi okular, pogledala mozne objektive, je prvi vtis taksen da je Sony pustil bolj medel vtis, sploh po ten ko sem preizkusila se xt-10, bom rekla po zensko, da je xt-10 narejen za tiste zaljubljene v samo fotografiranje in veselje pri tem, Sony pa bolj za kake ljubitelje tehnoloskih gadgetov, ne znam drugace.

Sony odpade. Odlocila sem se za xt-10, zraven pa bi 18 2.0 in mogoce se 35 1.4, 90 2.0 pa mogoce enkrat kasneje, malo me ta objektiv edino odvrne ker je vecji.

Plus fujija je tudi v tem da bi lahko v slovenija kupila opremo za ceno, enako najnizjim v evropi, Sonya in opremo bi morals kupiti iz tujine, Fuji ima tudi bolj privlacne objektive.

Oprosti grizliboy. :oops:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2015, 17:57 
Odsoten

Zakaj oprosti, kupi tisto kar ti paše in kar ti denarnica omogoča. Nikoli nisem nobenemu zlo govoril, če se je odločil po svoji pameti (samo nekaterim vrnem milo za žajfo, kot se je včasih lepo reklo :twisted: ).

Uživaj v novi pridobitvi in naj ti prava luč sveti. =D=

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2015, 18:12 
Odsoten
Pristopni član

Bi pa, ce bi finance omogocale, takoj vzela Sonya A7 pa Zeiss objektive, pred vsakim drugim aparatom.

Mi je pa zanimivo, zakaj Nikona in Canona ni med brezzrcalcih?Sicer sem laik,ampak se mi zdi da bodo cez kakih 5-7 let Dslr kupovali samo se poklicni sportni fotografi, vse ostalo bo Ta nova tehnologija in ti bo Sony ze vsidran.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2015, 18:50 
Prisoten
Vreden zaupanja

Z 18tko je tako, nič posebnega od objektiva, ampak dela svoje - beri oster, spodobno hiter in majhen. Rabljenega na eBayu dobiš za okoli 250€, včasih celo manj. Ima tudi nekaj globinske neostrine, ampak ne pričakuj čudežev :). 35tka je druga zgodba, eden od tistih objektivov, ki ga preprosto moraš imeti, ker je dober za tako rekoč vse.

BTW, pri meni je 18tka šla od hiše, zamenjala 16tka. Malo širše, se pozna, pa f1.4. Je pa tudi v ceni seveda razlika ... aja, bo razlika med 18 in 18-55 pri širokem kotu, zaslonka in pol razlike se pozna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 sep 2015, 20:22 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
reftak je napisal/-a:
Mi je pa zanimivo, zakaj Nikona in Canona ni med brezzrcalcih?

Je, Canon M, M3, Nikon 1 ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 okt 2015, 04:28 
Odsoten
Pristopni član

Ales hvala.

Misfits, za te sem vedela, ampak sem mislila v taksni meri kot nor Sony Fuji Olympus...kolikor sem videos, ima eos m vsega tri objektive, pa koliko bodyev, Nikon pa tudi? Predvsem sem mislila zakaj se ne grejo resno tega, da bi Jim dejansko lahk rekel da so izbira.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 okt 2015, 08:20 
Prisoten
Vreden zaupanja

Za Fujija 18mm je najbolje, da si pogledaš kar na Flickr, https://www.flickr.com/search/?q=fujifilm%2018mm oziroma Instagram, https://instagram.com/explore/tags/xf18/. Jaz sem ga prodal, pa mi je malo žal, ker imava z našim mulcem isti sistem, on ina 27mm f2.8, pa sem dal oba v prodajo in se je kupec za 18tko prej našel. Skratka, o objektivu - eden od manjših za Fuji sistem, hitrost ostrenja ok, ostrina ok, neostrina tudi (najbolje, da pogledaš fotke), le rahlo neizrazit karakter ima - ko zapreš zaslonko, ne naredi zvezdice, itd. Je pa odličen za nočne fotke, mislim, da je bila ta narejena z njim (po kotu sodeč), https://instagram.com/p/5IgiWlN5RQ/

Skratka, s tem objektivom ne zgrešiš čisto nič, jaz imam pač rad malo širši kot.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 okt 2015, 18:36 
Odsoten
vstopil v forum

Fuji sistem kot tak je lusten zaenkrat, ampak kako bo prihodnost pa vprasanje... Na zadnjih dveh bodijih xt1 in xt10 se je videlo da nimajo tehnologije za posodit in tudi glede novega bodija so odvisniod Sonya in njihovega senzorja, objektivi gredo tudi v napacno smer ce se mene vprasa, sicer opticno odlicni vsi zadnji, ampak vedno bolj masivni.

Najbolj me je presenetil ravno zadnji xf 90 2.0, canon ima pol manjsega in pol cenejsega 85 1.8, opticno ravno tako odlicnega. Ze zdaj so majhen igralec in njihov sistem kupujejo tisti ki vejo kaj hocejo, ker so vecinoma na fiksnih, da jih ne caka podobna usoda kot kak pentax v dslr, Ko jih bodo ostali pojedli

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 okt 2015, 18:38 
Odsoten
vstopil v forum

Fuji sistem kot tak je lusten zaenkrat, ampak kako bo prihodnost pa vprasanje... Na zadnjih dveh bodijih xt1 in xt10 se je videlo da nimajo tehnologije nove in tudi glede novega bodija so odvisniod Sonya in njihovega senzorja, objektivi gredo tudi v napacno smer ce se mene vprasa, sicer opticno odlicni vsi zadnji, ampak vedno bolj masivni.

Najbolj me je presenetil ravno zadnji xf 90 2.0, canon ima pol manjsega in pol cenejsega 85 1.8, opticno ravno tako odlicnega. Ze zdaj so majhen igralec in njihov sistem kupujejo tisti ki vejo kaj hocejo, ker so vecinoma na fiksnih, da jih ne caka podobna usoda kot kak pentax v dslr, Ko jih bodo ostali pojedli

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 okt 2015, 12:04 
Prisoten
Vreden zaupanja

Med Fujijem 90mm in Canonom 85mm ni čisto nobene primerjave. Canon ima težave z ostrino na robovih in kromatsko aberacijo,.Fuji tega nima. Druga stvar, tipalo, meni je zelo všeč, da vztrajajo na 16 milijonih, ker lahko te posnetke mirno povečaš za 30%, zaenkrat tega še nisem potreboval. Manj pik pomeni tudi manj šuma, tako mimogrede. Je pa.ločljivost zadnja, zaradi česar kupuješ fotoaparat, ampak gledaš kaj ti nudi cel sistem.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 40 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: