* *
Danes je 13 nov 2019, 18:25

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Dan najav
OdgovorObjavljeno: 18 maj 2015, 18:46 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Najprej Fujifilm X-T10, potem pa še Panasonic G7. Zanimivo ...

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Dan najav
OdgovorObjavljeno: 19 maj 2015, 08:49 
Odsoten
vstopil v forum

4/3 sistemi me že v osnovi zaradi velikosti senzorja niso zanimali, zato se o olympus in panasonic sistemu bolj malo brigam. Mogoče pa delam krivico.

Sem pa toliko bolj gledal kaj točno bo dal Fuji ven z xt-10, ki sedaj nekoliko čudno pade nekam za xt-1 in e2 ter ob bok pro1? Fuji ima tele razrede precej zmedeno razporejene in so en drugemu konkurenca. Pri vsakem dobiš nekaj kar drugje ne, tako je tudi pri xt-10, čeprav me je razočaralo glede na izgled da je EVF tako majhen, manjsi kot pri e2.

Nič novega z xt10, zgleda pa zares lepo.

čakam, da Fuji da ven aparat v ohišju e2/xt10 z AF-jem na nivoju dslr srednjega razreda, osnovnim iso 100(low 50) ter časom osvetlitve 1/8000, pa EVF kot v xt1, pa bom dobil svoj sanjski aparat, te stvari mankajo mojemu e2 do tega. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 maj 2015, 12:35 
Odsoten
Pristopni član

sikoj je napisal/-a:
4/3 sistemi me že v osnovi zaradi velikosti senzorja niso zanimali, zato se o olympus in panasonic sistemu bolj malo brigam. Mogoče pa delam krivico.

Sem pa toliko bolj gledal kaj točno bo dal Fuji ven z xt-10, ki sedaj nekoliko čudno pade nekam za xt-1 in e2 ter ob bok pro1? Fuji ima tele razrede precej zmedeno razporejene in so en drugemu konkurenca. Pri vsakem dobiš nekaj kar drugje ne, tako je tudi pri xt-10, čeprav me je razočaralo glede na izgled da je EVF tako majhen, manjsi kot pri e2.

Nič novega z xt10, zgleda pa zares lepo.

čakam, da Fuji da ven aparat v ohišju e2/xt10 z AF-jem na nivoju dslr srednjega razreda, osnovnim iso 100(low 50) ter časom osvetlitve 1/8000, pa EVF kot v xt1, pa bom dobil svoj sanjski aparat, te stvari mankajo mojemu e2 do tega. :)

EVF magnification je 0.62x pri XT-10 in je isto velika kot pri XE-2 :) Drugače pa brezrcalci z 4/3 in APSC senzorji so zanimivi, ampak prava stvar zame je definitivno le FF kompanija SONY A7

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 maj 2015, 13:20 
Odsoten
Vreden zaupanja

X-T10 je zelo spodobno pozicioniran, celo s ceno niso pretiravali v nebo. Je približno tam, kjer je Olympus E-M10 ali E-M5, Panasonic G7, GX7, itd.

Glede Sony A7 serije - Sony sam sebe vleče na dno, v letu in pol predstaviti naslednika je kar kruto za stare lastnike. Poleg tega mu krepko manjka cenovno ugodnih objektivov, tako da če potegnem črto, raje kupim Canona/Nikona, dobim več za manj denarja, če nujno želim imeti FF.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 maj 2015, 13:57 
Odsoten
Pristopni član

Ales_borlak je napisal/-a:
X-T10 je zelo spodobno pozicioniran, celo s ceno niso pretiravali v nebo. Je približno tam, kjer je Olympus E-M10 ali E-M5, Panasonic G7, GX7, itd.

Glede Sony A7 serije - Sony sam sebe vleče na dno, v letu in pol predstaviti naslednika je kar kruto za stare lastnike. Poleg tega mu krepko manjka cenovno ugodnih objektivov, tako da če potegnem črto, raje kupim Canona/Nikona, dobim več za manj denarja, če nujno želim imeti FF.

Kakor gledaš, ni res da dobiš s Can-Nik več, če za fotografijo uporabljaš vrhunske manualne objektive si boš bore malo pomagal z FF Nikonom ali Canonnom :), pa tudi nabor odličnih objektivov za Sony E maunt je že vsak dan večji ...komaj čakam da probam zeiss batis serijo :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 maj 2015, 15:34 
Odsoten
vstopil v forum

Ne vem zakaj sem imel v spominu da ima e-2 povečavo o.66 in ne "samo" o.62 kot xt10. :)

Ampak dej mi razložte kako xt-10 in x-e2 ne skaceta en drugmu v zelje? Gre za pravzaprav za isto "drobovje" v drugem telesu. Xt-10 ima nekaj izboljsan AF, pa kaksn bonboncek kot je timelapse in iso 25000 in 51000, drzi se ga verjetno bolje, e2 pa ima boljsi zaslon , boljsi in dejansko uporaben flash ker ga lahko usmeris v strop, ostalo je isto. Al sem kaj zgresil?

xt10 ko pride ven bo stal tam okoli kot e2 ko je prišel ven, slednji je sedaj cca 100eur cenejsi.

Je pa xt10 res lep.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 maj 2015, 15:42 
Odsoten
vstopil v forum

Kar se pa tiče Sonya a7, pa je moje mnenje, da vsaka čast Sonyu, ampak brezzrcalni FF sistemi so še hudo precenjeni, sploh ker naj bi bila glavna prednost brezzrcalcev kompaktnost oz. majhnost in teža, a7 že tako ni med majhnimi, ko pa gor natlačiš kake zeiss objektive, pa si tam tam kot že kak dslr, da pa nabaviš body za 2 jurja, potem pa gor tlačiš manual stare objektive, se mi pa zdi tudi vsaj meni zdi mimo oz. neracionalno milo receno.

da si sestaviš a7 s parimi spodobnimi objektivi, padeš potem že v tisto butično kategorijo kot da bi se šel Leica hipsterja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 maj 2015, 19:14 
Odsoten
Vreden zaupanja

X-E2 počasi odhaja iz igre, to je en argument, drugi je ta, da ima X-T10 drugačno zasnovano ohišje in slednje zna biti marsikomu pomemben faktor. Skratka, nagovarjata različno publiko.

Glede A7 pa še enkrat, predragi objektivi, če sem prvič napisal, da nima poceni objektivov, sem točno to mislil. In ročno ostrenje na EVF ... ni to to. Morda na Fujiju X-T1 ali Olympusu E-M1, ki imata res velik EVF, pa Fuji ima spodobno rešeno ročno ostrenje, peaking je bolj za hec kot kaj resnega. Sploh da bi z njim delal kakšen resen projekt, kjer so ljudje v gibanju. Bo moral Sony še malo odrasti. In poceniti objektive. Da bo resnično konkurenčen. Tipalo je le del enačbe.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 maj 2015, 17:59 
Odsoten
vstopil v forum

X-E2 počasi odhaja iz igre, to je en argument, drugi je ta, da ima X-T10 drugačno zasnovano ohišje in slednje zna biti marsikomu pomemben faktor. Skratka, nagovarjata različno publiko.

Glede A7 pa še enkrat, predragi objektivi, če sem prvič napisal, da nima poceni objektivov, sem točno to mislil. In ročno ostrenje na EVF ... ni to to. Morda na Fujiju X-T1 ali Olympusu E-M1, ki imata res velik EVF, pa Fuji ima spodobno rešeno ročno ostrenje, peaking je bolj za hec kot kaj resnega. Sploh da bi z njim delal kakšen resen projekt, kjer so ljudje v gibanju. Bo moral Sony še malo odrasti. In poceniti objektive. Da bo resnično konkurenčen. Tipalo je le del enačbe.

Sony ma kapital, razvoj in tehnologijo da dela dobre aprate, ampak to vseeno ni playstation in jim še manka občutka za "umetniški kreativni del" aparata, ko bodo poslušali kupce kot Fuji in naredili take skupnosti ter podporo uporabniku, pa padli z neba in nardili cenovno sprejemljivo opremo, pol bomo tudi taki pametnjakovici kotsem jaz utihnili in ne bomo vec govorili o tarozastih. Potencial za to imajo

jst tudi mislik tako kot je ze en pred mano reku,da fuji mesa modele med sabo in da sta si e-2 in xt10 prevec blizu, saj zato pa je veliko govoric da e-3 ne bodo delali. morajo pocasi nekaj ven dati,ker paradni konji xt1,xe2 in xt10 imajo vsi enako tipalo z enakim procesorjem, pa af je tud tam tam, xpro2 bo moral to ponuditi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 maj 2015, 22:08 
Odsoten
vstopil v forum

Fuji je sicer najavil tudi fiksnega 90mm f2, zgleda bo tudi ta odlicen, bokeh lepo rise, bo pa tudi precej drazji kot npr. Canikon 85 1.8, na nemškem amazonu so prednaročila 900 €.

http://www.fujirumors.com/first-look-fu ... 2-r-lm-wr/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 maj 2015, 07:06 
Odsoten
Vreden zaupanja

Ta objektiv je po goriščnici bolj primerljiv z 135mm, je pa cena ... no, pač zlatarska, kot za ostale brezzrcalne objektive. Tudi Olympus ima podobno ceno za 75mm/1.8.

Kar se pa tipal tiče, tudi Panasonic/Olympus imata podobno, isto tipalo od GH4 do E-PM2. Mene to ne moti, raje manj pik, za vse printe do A2 je 16MP čisto dovolj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 maj 2015, 09:43 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Ta objektiv je po goriščnici bolj primerljiv z 135mm

45 < 5 :-?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 maj 2015, 10:09 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

ustrezna je primerjava na senzorju iste velikosti ...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: