* *
Danes je 14 nov 2019, 14:59

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Olympus E-PL5 stabilizator slike
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2015, 21:05 
Odsoten
Pristopni član

Prosim lastnike omenjenega fotoaparata, da mi odgovorijo, če je kdo že imel problem s stabilizatorjem slike. Meni namreč na ekranu stalno rdeče utripa znak za stabilizator slike (desno zgoraj). Aparat je še skoraj čisto nov. Karkoli naredim utripanje tega znaka ne izgine, tudi če stabilizator izklopim. Fotke pa začuda izgledajo v redu. Mislim, da stabilizator celo deluje. Je to normalno ali gre za okvaro? V začetku je znak namreč svetil belo in ni utripal. Kdaj in kako se je to spremenilo, pojma nimam. Z aparatom ravnam zelo previdno. Vsaka mehanska poškodba zaradi rokovanja izključena. Je moj aprat zrel za servis? Garncijo seveda še ima.

Hvala za pomoč.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Olympus E-PL5 stabilizator slike
OdgovorObjavljeno: 18 jan 2015, 23:10 
Odsoten
vstopil v forum

To te samo opozarja takrat, ko so časi tako dolgi, da bi imel lahko streseno fotko kljub uporabi stabilizatorja. Nic ni narobe. Ko bos pri soncu fotkal, opozoril ne bo.

Da se pomiris naredi dve fotki s tem opozarjanjem. Slikaj npr. Eno knjigo z napisom, enkrat z prizganim stabilizatorjem, drugic brez, potem pa ob pregledu obe cisto povecaj, pa bos videl razliko in da stabilizator deluje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 jan 2015, 10:18 
Odsoten
Pristopni član

Hvala za odgovor. Na to sem tudi sam pomislil, a obvestilo rdeče utripa stalno in ne izgine, tudi ko je čas npr. tisočinka. Sem slikal ob sončnem vremenu. Res se mi vse bolj dozdeva, da je nekaj narobe. Gremo na servis.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 jan 2015, 18:01 
Odsoten
vstopil v forum

Nekateri Olympusovi objektivi imajo svoj gumb za stabilizacijo - ce je temu tako, potem preko tega nastavljas IS in ni vazno kaj imas vkljuceno v bodyu, epl 5 ima moznost tudi samo vertikalnega ali horizontalnega IS, preveri se to.

Sem preprican da imas kaj v nastavitvah. ce so fotke prave in ce kot pravis IS deluje, ne vem zakaj nesti na servis...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 jan 2015, 18:49 
Odsoten
Pristopni član

Vse nastavitve sem dal že čez, resetiral na tovarniške nastavitve, poskusil tudi s samo horizontalno in samo vertikalno stabilizacijo, pa nič ne pomaga. A res ni nikogar, ki bi imel podoben problem? Imam pa res smolo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 jan 2015, 21:45 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

pinus je napisal/-a:
Vse nastavitve sem dal že čez, resetiral na tovarniške nastavitve, poskusil tudi s samo horizontalno in samo vertikalno stabilizacijo, pa nič ne pomaga. A res ni nikogar, ki bi imel podoben problem? Imam pa res smolo.

ja, ampak na e-pm2, odkar je padel na tla :cry:
hm pa imam tudi nekakšen občutek, da kljub vsemu deluje in a se ga v resnici ne da izklopit, ali pa postavit samo na delno stabilizacijo ... ko se prižge, malo grdo zabrenči in strese senzor ... potem pa pribije rdečo ikono,
najbolje, če poskušiš pri najdaljši goriščnici (če je večina fotografij ostre npr. pri 150mm in 1/40s ali 50 in 1/15s) potem
lahko ignoriraš tisti rdeči znak).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 jan 2015, 15:42 
Odsoten
Pristopni član

Sem testiral, kot ste mi svetovali, pa ni v redu. Stabilizacija ne dela dobro. Od enih 14 posnetkih v pogojih, kjer bi moral IS delovati, mu je samo v enem primeru res ratalo, vsi ostali posnetki so pa streseni. Fotoaparat sem vrnil prodajalcu, ki ga je poslal v servis na pregled. Sedaj pa čakam.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 jan 2015, 16:45 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Klukec je napisal/-a:
(če je večina fotografij ostre npr. pri 150mm in 1/40s ali 50 in 1/15s) potemlahko ignoriraš tisti rdeči znak).

Jaz nimam rdeči znak, ampak mi pri takih časih niti slučajno ne rata večina ostrih. Se mi zdi stabilizacija v epl5 precej švoh, ali pa mi ne dela, pa sploh ne vem :-k

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 jan 2015, 20:48 
Odsoten

misfits je napisal/-a:
Klukec je napisal/-a:
(če je večina fotografij ostre npr. pri 150mm in 1/40s ali 50 in 1/15s) potemlahko ignoriraš tisti rdeči znak).

Jaz nimam rdeči znak, ampak mi pri takih časih niti slučajno ne rata večina ostrih. Se mi zdi stabilizacija v epl5 precej švoh, ali pa mi ne dela, pa sploh ne vem :-k

poglej pri 150mm (lahko tudi pri 50) live-view na ekranu. Če se prav spomnim,
se kar precej pozna razlika med vklopljenim oz. izklopljenim IS ...
lahko pa, da se motim in je to bilo pri IS objektivu

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 jan 2015, 18:55 
Odsoten

Klukec je napisal/-a:
misfits je napisal/-a:
Klukec je napisal/-a:
(če je večina fotografij ostre npr. pri 150mm in 1/40s ali 50 in 1/15s) potem lahko ignoriraš tisti rdeči znak).

poglej pri 150mm (lahko tudi pri 50) live-view na ekranu. Če se prav spomnim,
se kar precej pozna razlika med vklopljenim oz. izklopljenim IS ...
lahko pa, da se motim in je to bilo pri IS objektivu

pri 50 (ali npr. 42mm) in 1/3 s bi se morala videti ogromna razlika med vklopljenim in izklopljenim IS
glede live-view sem se pa žal motil

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 jan 2015, 19:32 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Klukec je napisal/-a:
pri 50 (ali npr. 42mm) in 1/3 s bi se morala videti ogromna razlika med vklopljenim in izklopljenim IS

Sem probal, pa se res vidi razlika. Pri vklopljeni stabilizaciji, se jo pri takem času tudi sliši, OK, vsaj vem, da dela.
Ampak tudi pri takem času kot kot je goriščnica (1/50s pri 50mm) jih velik % ni čisto ostrih.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jan 2015, 15:06 
Odsoten
Pristopni član

Stabilizatro je bil pokvarjen. Dobil sem torej že pokvarjeno robo. Danes so mi vrnili denar. Pozor torej pri nakupu Olympusov. Ali pa sem imel samo jaz takšno smolo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 jan 2015, 07:52 
Odsoten
Pristopni član

Pozor še enkrat glede OLYMPUSOV!

Po vsem kar se mi je zgodilo, si ne morem razlagati drugače, kot, da je k nam prišla roba z napako, oz. z veliko škart izdelki. Namreč, ko so mi vrnili denar, sem si rekel, hočem olija in pika, sem imel pač smolo, saj je ugledna, renomirana firma, ne morem imeti smole še enkrat, pa sem šel kupit še malo boljšega E-M10-ko. Kupil pri renomirani prodajalni foto opreme pri nas. In glej, ne moreš verjeti - pokvarjen. Škatla je bila original zaprta z nalepko, ki jo je prodajalec pred mano pretrgal. Aparata pa niti vklopiti nisem mogel. Pri prejšnjem samo stabilizator ni delal, ta pa sploh ni. Po vklopu je bil mrtev, brez prikaza na ekranu in po nekaj sekundah se je sam ugasnil. Robo so mi zamenjali in ta tretji sedaj dela kot mora. Sem sicer zelo zadovoljen, a me bo še dolgo strah pri vsakem vklopu, da bo crknil.

Sedaj pa povejte, kdo ima lahko tako "srečo", da dobi dva škart izdelka uveljevljene in cenjene znamke dvakrat zapored???? Ko bi imel vsaj pri LOTU takšno srečo. :D

Sproročilo vsega skupaj je lahko: naklučje (ne verjamem), serija pokvarjenih ali med transportom poškodovanih izdelkov, ali pa olympusi niso več to kar so bili. Itak jih delajo na Kitajskem.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 jan 2015, 15:59 
Odsoten
Pristopni član

Da se navežem na tvoje vprašanje ...

Ravno v tem je problem, da si renomirane znamke to privoščijo, ker vedo, da jim ljudje zaupajo in imajo veeelik krog uporabnikov.
Dejstvo pa je, da bo na tržišču vedno več slabše kvalitetnih artiklov od dobrih znamk, saj vsak strmi k temu, da je proizvodnja čim cenejša in posledično temu upada tudi kvaliteta.
Vsak je kvaliteten na začetku, potem jim pa s časom pada kvaliteta, ker si to "lahko privoščijo" .

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 jan 2015, 17:00 
Odsoten
Uporabniški avatar

:shock: @pinus Edini komentar ki ga imam je: "FUJi".
P.S. Ne razumem zakaj mi tablica klicaj postavi na glavo :mrgreen:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: