* *
Danes je 22 nov 2019, 08:15

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Delovanje stabilizacije v kombinaciji sony E + A objektiv
OdgovorObjavljeno: 05 jan 2015, 20:21 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Dober dan, zanima me če ima kdo informacijo ali deluje stabilizacija v objektivu za A-nastavek na sonyjevem ohišju s E-nastavkom.

Če sem natančnejši, zanima me tale kombinacija - Sony ilce-6000 + sony adapter (katerikoli izmed 4ih, še najraje LAE-A3) + tamron/sigma s svojo vgrajeno stabilizacijo ------ Ali ta, v objektiv, vgrajena stabilizacija deluje ??
Lahko je tudi katerikoli drugo ohišje s E nastavkov, razen nova A7 II.

Nikjer na internetu ne najdem za tako kombinacijo, ampak samo za novo A7 II, katera pa ima svojo stabilizacijo v ohišju, vendar me ta ne zanima.

Sam imam sony ilce-6000, v kolikor ima kdo sonyjev adapter in/ali katerikoli model tamrona/sigme s vgrajeno stabilizacijo (z nastavkom za sony alpha) bi se lahko dobili, da to kombinacijo sprobamo in preverimo delovanje stabilizacije. Lahko tudi preko zasebnega sporočila. Kasneje pa objavim kako se je star razvila.

Lep pozdrav, Branko.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Delovanje stabilizacije v kombinaciji sony E + A objektiv
OdgovorObjavljeno: 07 jan 2015, 18:40 
Odsoten

Sem se pa danes zapeljal v belo Ljubljano po novo gumi pokrovček okularja, katerega sem uspel v 14-tih dneh zgubiti :roll: in sem se s prodajalcem pogovoril tudi o stabilizaciji v objektivih konkurenčnih znamk in je rekel da delujejo tako kot delujejo na A ohišju.

Sem pa izvedel drug podatek, ki pa mi ni tako všeč oz. mi nekako ne pije vode - samodejno ostrenje in ročno ostrenje delujeta samo s adapterji ki imajo polprozorno ogledalo, medtem ko pri adapterjih brez polprozornega ogledala deluje samo ročno ostrenje. #-o [-o< Malo čudno se mi zdi, saj ima ilce-6000 ostrenje na samem senzorju in mi res tole ne gre v glavo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 jan 2015, 20:01 
Odsoten
Pristopni član

Če imam prav v spominu ima sony štiri adapterje, dva sta za manjše senzorje (1 in 2) kot ga ima a6000 in za full frame senzorje (3 in 4). Enka in trojka sta samo pretvornika iz A nastavka na E nastavek in AF dela samo če je motorček za ostrenje v objektivu - sonyjevi objektivi, ki imajo ssm pa tudi drugi, vendar je to ostrenje počasnejše. Pri dvojki in štirici pa deluje AF z vsemi objektivi A nastavka, ki podpirajo AF, tudi Minoltini.

Imam A7R. Sem si od kolega sposodil adapter LAE1 in preizkušal najnovejši Tamronov 70-200mm f2,8. Samodejno ostrenje je delovalo vendar precej počasi, seveda pa nisem mogel izkoristiti polno formatni senzor. Nabavil sem adapter LAE4 in Tamron deluje v nulo. Razlika med LEA1 in LEA2 ter LAE3 in LAE4 je v tem, da imata LAE2 in LAE4 prosojno zrcalo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 jan 2015, 21:06 
Odsoten

Da, sony ima 4 adapterje iz A mounta na E mount - la-ea1 in la-ea2 sta za crop ter la-ea3 in la-ea4 sta za ff --- 1 in 3 sta brez polprosojnega zrcala - ročno ostrenje, medtem ko pa sta 2 in 4 s polprosojnim zrcalom - to pomeni avtomatsko ostrenje + ročno ostrenje.

Moti me to ker je pri ilce-6000 (A6000) ostrenje na samem senzorju in kot tako ne bi potreboval polprosojnega zrcalca (katero je za en korak nazaj v hitrosti ostrenja, po moji nestrokovni presoji). Edina logična možna razlaga je, da točka ostrenja ni na tistem mestu kot je A objektiv zdizajniran in zaradi tega ostrenje na samem senzorju ne deluje/deluje počasneje. :| :?

Ps: Markov, ali ima preizkušeni tamron vgrajeno stabilizacijo ? In če ima, ali deluje na A7R s la-ea4 adapterjem?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jan 2015, 08:19 
Odsoten
Pristopni član

Tamron SP 70-200mm f2.8 Di VC USD za Sony je brez stabilizacije, torej brez VC.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 jan 2015, 00:02 
Odsoten
vstopil v forum

Torej la ea1 in la ea3 nimata af motorčka in af pri objektivih z vgrajenim motorčkom deluje samo v kompakt načinu z lovljenjem kontrasta. Zato je tudi tako počasno. Upam, da bodo naredili adapter, ki bo imel af modul iz a77m2. Ta trenutno je iz a77m1. Cena a6000+ adapter pa že s sedanjim adapterjem dosega ceno sony a77m2.

A6000 bi verjetno lahko ostril tudi z točkami, ki so na senzorju. Verjetno bi za to morali naredit nov adapter. To povsem sovpada s sonyevim tržnim modelom. Ožemi kupca dokler ga lahko :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 jan 2015, 15:26 
Odsoten

romeno1 je napisal/-a:
....... To povsem sovpada s sonyevim tržnim modelom. Ožemi kupca dokler ga lahko :lol:

A misliš da je pri katerem drugem foto proizvajalcu kaj drugače ? Pa pri proizvajalcu avtov, kruha, elektrike, zavarovalništvu ................ #-o :^o
Tukaj je samo odvisno na kateri strani palice si. :lol: :mrgreen: :mrgreen: [-o<

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jan 2015, 17:29 
Odsoten
vstopil v forum

LA2 in LA4 podpirata fazno ostrenje ...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu