* *
Danes je 13 nov 2019, 16:50

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 83 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Prehod iz Canon FF na Fuji X sistem
OdgovorObjavljeno: 07 jun 2016, 21:18 
Odsoten
Pristopni član

Tudi jaz osvežujem to temo z "začetniškim" vprašanjem.
Sama še nisem fotografirala z DSLR, odločam se med Nikonom 5200 ali FujiFilm X-T10, ali Sonya Alpha 6000.

Z fotografijo se bom ukvarjala ljubiteljsko, bom pa slikala v glavnem družinske fotografije, torej otroke v gibanju (kar mislim - ne vem ali napačno - da je podobno kot če fotografiraš šport / glede hitrosti ujetja določenega momenta), portrete kjer bi rada mehko zabrisano (neostro) ozadje, in nekaj malega tudi raznih izdelkov (predmetov) od blizu, v prostoru znotraj ali v naravi.

Zanima me kaj mi priporočate, sama se trenutno najbolj ogrevam za FUJIFILM X-T10, vendar me malo skrbi da ni toliko primeren za objekte v gibanju, ali se motim?Nadalje sem precej zmedena glede objektivov - v kitu prodajajo v glavnem 16-50mm, mika me tudi 18-135mm zaradi zooma (da bi z enim objektivom več pokrila različnih situacij in da mi ne bi bilo treba menjat)... ne vem niti s katerim objektivom začeti oz. kateri bi bil najbolj uporaben, pa da ni tako fejst drag....

Fujisistem se mi zdi praktičen že zaradi teže, ker si ne predstavljam da bom skupaj z otroki in ostalo kramo ki jo nosimo s seboj vlekla še en težak fotoaparat.
Me pa seveda moti, ker rabljene opreme praktično ni, se mi zdi da če kupim Nikona 5200 na primer bi precej lahko opremo ali fotoaparat kupila rabljeno.

Zanima me tudi ali pri sistemu Fujifilm X, priporočate X-T10 ali kakšen drug model ( za moje omenjene potrebe fotografiranja)?

prosim za kakšen iskren nasvet, pa hvala! :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 jun 2016, 22:13 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

a to je spet neka raziskava trga ali kaj :?:

najdi kakšno akcijo, kjer dobiš zraven 2 ali še bolje 3 objektive
... najbrž bo Fuji še najbolj optimalna izbira,
pri ostalih dobiš teleobjektiv, ki ga je najbolje čimprej prodat

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jun 2016, 05:03 
Odsoten
Pristopni član

Klukec je napisal/-a:
a to je spet neka raziskava trga ali kaj :?:

najdi kakšno akcijo, kjer dobiš zraven 2 ali še bolje 3 objektive
... najbrž bo Fuji še najbolj optimalna izbira,
pri ostalih dobiš teleobjektiv, ki ga je najbolje čimprej prodat

oprosti vendar ne razumem tvoje pripombe, o raziskavi trga? in tudi tega ne zakaj je treba teleobjektiv čimprej prodat? :?:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jun 2016, 11:06 
Odsoten
vstopil v forum

Jaz ti predlagam en dober pametni telefon. Sam imam Samsung Galaxy S6 in mi pokrije vse manj zahtevne projekte. Za res zahtevne projekte pa uporabljam profi opremo. FF body in fixne objektive z min. 2'8 blendo. Vse ostalo se mi zdi gnil kompromis. Stalno nekaj vlačiš sabo... Jap, ta novi telefoni so zakon. Ampak, to je le moje mnenje. Imel sem že kompakte, pa vstopne DSLR-e...in mi je škoda vsakega €, ki sem ga plačal zanje. Da ne govorim o KIT objektivih in variantah 18-200 itd.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jun 2016, 18:50 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

tonccyjev nasvet je zelo smiseln. Novi model LG ima dva objektiva - zelo širokokoten objektiv + širokokoten - prehod z digitalnim zumom je avtomatičen, kvaliteta pa sodeč po testih zelo dobra.
Dober teleobjektiv je pa vsak težak vsaj pol kile in večji od 2dl kozarca, in ne prav poceni, za to je pač treba izbirati med m4/3 (Olympus, Panasonic), APS brezzrcalci (Fuji, Sony) ali manjšimi Canon/Nikon ... pri nekaterih od teh se pa najde več ali manj fiksnih objektivivov z odprto zaslonko za izolacijo osrednjega motiva (merjeno v klasičnih polnoformatnih 35mm) od 40 - 90 mm za neko zmerno ceno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 jun 2016, 06:56 
Odsoten
Pristopni član

lepa hvala vsem za prispevke, mi veliko pomeni, ker bi res rada kupila nekaj uporabnega, praktičnega.

Glede pametnega telefona sem tudi sama razmišljala, samo če že bi potem rada imela oboje, en dober pametni telefon pa en dober fotoaparat, ker ne verjamem da je pametni telefon ravno na nivoju fotoopreme, ali se pa morda motim....

potem moje razmišljanje najbrž ni tako napačno, da bi skupila recimo FUJIFILM X-T10 zraven pa katere objektive to ne vem.... mogoče je bolje če vzamem osnovnega 18-50 mm, sam ta ima precej odprto zaslonko....ponavadi v teh kitih če sem prav opazila vedno ponujajo slabše objektive....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 jun 2016, 11:28 
Odsoten
vstopil v forum

Tudi z X-E2 ne boš zgrešila, z zadnjim firmware-om je postal dejansko identičen aparat x-t10, le v drugačnem ohišju, ostalo je enako, pa še cenejši je.

Za začetek vzami ali 16-50 ali pa 18-55, stvar budgeta, je pa 18-55 odličen objektiv, primerljiv npr. z canon 17-55 2.8, nekaj nivojev višje od kit-a.

Kasneje boš videla kam te vleče oz. kaj manjka, ampak verjetno kak fiksni 35mm, 1.4 ali 2.0 verzija, ne izostane.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jun 2016, 14:54 
Odsoten
Pristopni član

V vsakem primeru se za začetek odloči za en sam objektiv z malo večjim zoomom, nekje 18-135 je najbolj uporabno. Poglej še v ZS.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 83 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: