* *
Danes je 03 mar 2021, 04:07

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 83 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Prehod iz Canon FF na Fuji X sistem
OdgovorObjavljeno: 17 okt 2015, 08:25 
Odsoten
vstopil v forum

rokselan je napisal/-a:
zakaj pa prodajaš x-e2, za koliko boš prodajal?

Zadnjič sem imel možnost že spet narediti par fotk z x-t1 in me je hitro prijel GAS , ko sem pogledal skozi tisti ogromni evf, pa obračal ISO in ostale knofe, pa elektronski zaklop, pa tisti ogromni evf, pa hiter af s firmware 4.0, pa gibljiv lcd za "neopazno" fotkanje s fisheye 8mm, pa tisti ogromni evf. :lol:

Malo sanjam, x-e2 je super aparat in več kot dovolj zame, ampak če bi se našel interesent, bi ga prodal. Cena? Ne vem, tam nekje kot so cene na ebay.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 okt 2015, 13:43 
Odsoten
Pristopni član

Med xt1 in xe2 je kar razlika sploh ker xe2 ni dobil zadnje softver posodobitve,iskalo je vecje,af boljsi,je pa res da je tudi xt1 star ze skoraj dve leti pa se vedno paradni konj,se bi lahko pri fujiju malo prebudili,mogoce pa se splaca pocakati na novejsi xpro2 ali celo xt2,kjer se pricakuje nov senzor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 okt 2015, 21:10 
Odsoten
vstopil v forum

sikoj je napisal/-a:
rokselan je napisal/-a:

Zadnjič sem imel možnost že spet narediti par fotk z x-t1 in me je hitro prijel GAS , ko sem pogledal skozi tisti ogromni evf, pa obračal ISO in ostale knofe, pa elektronski zaklop, pa tisti ogromni evf, pa hiter af s firmware 4.0, pa gibljiv lcd za "neopazno" fotkanje s fisheye 8mm, pa tisti ogromni evf. :lol:

Malo sanjam, x-e2 je super aparat in več kot dovolj zame, ampak če bi se našel interesent, bi ga prodal. Cena? Ne vem, tam nekje kot so cene na ebay.

saj naj bi tudi xe2 kmalu dobil now firmware, upam sam da ne bo preveč okleščena različica.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 okt 2015, 08:47 
Odsoten
vstopil v forum

grega.se je napisal/-a:
sikoj je napisal/-a:
rokselan je napisal/-a:

saj naj bi tudi xe2 kmalu dobil now firmware, upam sam da ne bo preveč okleščena različica.

To so samo govorice,da bo xe2 dobil novi firmware,sicer vedno glasnejše.S stališča fujija bi bilo malo nelogično,ker bi potem xe2 delal konkurenco x-t10 in x-t1, že sedaj so preveč skupaj da si en drugemu delajo konkurenco,veliko ljudi se odloča ravno med temi.

sikuj,se ti ne zdi da si postavil malo visoko ceno za komplet x-e2 in 18-55 za 740? no ne vem,je pa res da tale drugi ki prodaja x-e1 in 18-55,nikoli ne bo dobil 500€ kolikor hoče za rabljenega x-e1.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 nov 2015, 03:10 
Odsoten
Galery Editor

Kraj: Podlehnik
Prehod z Nikona na Canon je bil žal nuja, sedanji na Fuji pa eno samo veselje! Ljubav do fotkanja totalno prenovljena, spet povsod vlačim aparat, le da sedaj z lahkoto, neupadljivo.

Po tednu dni prilagajanja, informiranja sem se vrnil celo na e-fotografijo, kjer smo nekoč zaslužili penzijo. :D

Čakam par fiksov za test, da se bom lažje odločil kako in s čim naprej, trenutno pa ne morem verjet, da bom navdušeno zapisal kako hudo zadovoljen sem z mojim "travel" objektivom 18-135! Vse se mi je podrlo. RAW vs jpeg, crop vs ff, evf vs optika, ...

V glavnem, meni je ta prehod vrnil veselje do fotkanja na nekdanji nivo, hkrati pa z Fujijem lahko oddelam popolnoma vse kar sem prej!

Hvala Alan

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 nov 2015, 09:45 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: na relaciji med Dovjem, Ljubljano in Pekingom
@olki... Predvidevam, da imas T-1? Ker na T-10 mi kar nekako ni pasal in je totalno porušil težišče in bil nasploh prevelik... Mi je pa zato 18-55 super... (Bi pa z veseljem zamenjal 2.8 zaslonko za rahlo vecji doseg ob isti velikosti objektiva)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 nov 2015, 23:43 
Odsoten
Galery Editor

Kraj: Podlehnik
Vzel sem 10-ko, ker se mi zdi nakup enke ta moment passe,saj vsi čakamo dvojko, do takrat pa se bom učil in na lečovju gradil

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 nov 2015, 07:04 
Odsoten
vstopil v forum

T2 naj bi baje prisel kmalu za pro2, ki ven pride 15.januarja...

Bom videl kaj prinese, upam da ne povečanja mp na racun dr in vec suma, pa da ostanejo na x-trans in ne grejo nazaj na bayer zaradi videa, pop up flasha kot je v x-e2 ko ga lahko usmeris navzgor se tudi ne bi branil, ampak vem da ga ne bo. Za EVF ce bi rekel da si zelim se vecje resolucije, bi si pa ze zmisljeval.

Pa še kak nov barvni filmski profil kot je classic chrome, odkar sem na fujiju fotkam izkljucno skoraj v jpeg pa prav pride, prej na canonu ravno obratno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 nov 2015, 15:00 
Odsoten
vstopil v forum

eno vprašanje glede baterije pri fujifilmu , in sicer x-e2. nasplošno je precej slaba, ampak prejšnji teden sem pa bil dobesedno šokiran po cca 130 posnetkih sem ostal brez, res je da je to trajalo cel dan, ampak sem mel ekran skoz ugasnjen (samo evf na senzor) pa še aparat sem skoz izklapljal, ko nisem fotografiral :S

katere neoriginal baterije priporočate, ker si res ne želim pristat v takšnem položaju ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 nov 2015, 20:34 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Načeloma EVF porabi več, kot LCD. Ja, sliši se čudno, ampak je tako. Neoriginalne pa Patona.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 nov 2015, 22:38 
Odsoten
vstopil v forum

Ales_borlak je napisal/-a:
Načeloma EVF porabi več, kot LCD. Ja, sliši se čudno, ampak je tako. Neoriginalne pa Patona.

To se pa res čudno sliši :D vseeno pa tudi veliko pojasni ;) hvala

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 nov 2015, 20:34 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Mislim, da je nekaj v povezavi z višjo ločljivostjo oziroma osvetlitvijo, enkrat sem bral na to temo, zaenkrat pa našel to:
http://www.dpreview.com/forums/post/52795864
http://www.fujix-forum.com/threads/does ... ery.11074/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 nov 2015, 13:24 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: na relaciji med Dovjem, Ljubljano in Pekingom
grega.se je napisal/-a:
Ales_borlak je napisal/-a:

To se pa res čudno sliši :D vseeno pa tudi veliko pojasni ;) hvala

Mogoče je tudi na E-2 opcija "eye control"... torej da imaš naštimano na EVF, ampak se ti prižge samo ko pogledaš skozi... vsaj T-10 ima to funkcijo, kar je bolje kot da je EVF skoz prižgan... (vsaj tako upam in se tolažim...)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 feb 2016, 18:56 
Odsoten
vstopil v forum

govorice glede posodobitve firmwara za xe2 so držale :D zadeva zdaj na istem nivoju kot novejša xt1 in xt10 obenem pa še precej poceni prodajajo malenkost spremenjen xe2 tako imenovan xe2s :)

http://www.fujifilm.com/support/digital ... table.html

edit: aparat predvsem v slabši svetlobi opazno hitreje ostri. počasni objektiv 50-230 pa se je po prvih preizkusih "spremenil" v precej hitrejšo zadevo :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 apr 2016, 20:10 
Odsoten
vstopil v forum

Da malo obudim tole temo, z novim firmverom je x-e2 čisto nov aparat, elektronski zaklop in vidno boljši AF, super.

Ampak prodajat "rabljeno" Fuji opremo je pa tudi...Canon opremo so mi tako rekoč razglasili brez nižanja cene, za Fuji pa nobenega zanimanja, me prav zanima koliko časa bom prodajal 90mm f2.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 83 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: