* *
Danes je 14 jul 2020, 19:58

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 83 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Prehod iz Canon FF na Fuji X sistem
OdgovorObjavljeno: 03 jan 2015, 18:14 
Odsoten
vstopil v forum

Evo, me je prepričal, čeprav ga bom odnesel šele v ponedeljek in 35 1.4 dobim šele čez 14 dni, ker ni zaloge :)

Sem pa nabavil 8mm fisheye samyang. Aja, pa 56 1.2 je neverjetn objektiv, se lahko postavi ob bok 85L za dvakrat nižjo ceno - mogoče enkrat v prihodnosti. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2015, 20:55 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Sem opazil da prodajaš opremo..

Zadrži fleš, ker paše na fuji-ja.. Dela bp samo TTL ne dela.. Ga boš s pridom lahko uporabljal..

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2015, 21:42 
Odsoten
vstopil v forum

Ja, hvala, sem par dni nazaj isto zasledil na fredmiranda, zato bom 580ex obdrzal vsaj zaenkrat za tistih enkrat do dvakrat kar rabim, 430ex pa prodal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2015, 22:07 
Odsoten
Pristopni član

Tudi jaz šel na Fuji pred kratkim, ampak iz Nikon FF, kupil X-T1. Sicer vsak svojega konja hvali, ampak glede na to da sem imel prej imel d700, je fuji povsem na nivoju slednjega kar se tice same kvalitete raw in jpeg, pri visjih iso celo bolje,optika na nivoju najboljse nikonove, ni pa ravno za sport, pa fleš sistem oz njihov ttl je za en jajc, tako da obdrzi res 580ex, ceprav je na e2 verjetno malo storast hehe

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2015, 22:32 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Kolikor vidim canon in nikon kar konkretno izgubljata tla pod nogami zaradi brezzrcalcev različnih znamk. Kdo bi si mislil še ne dolgo tega nazaj. [-o<

:mrgreen: :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2015, 22:34 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Brez skrbi, vernikov v brezzrcalce je še vedno zelo malo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2015, 23:09 
Odsoten
Pristopni član

bom izkoristil tole temo za eno vprašanje. Tudi sam sem prešaltal na Fuji sistem, konkretno na x-e2 in izjemno zaovoljen. Tudi z kit objektivom, neverjetno oster. Me pa zanima kako imate kaj v natavitvah nastavljeno, ker se mi včasih zdi, da sliko zelo mehko izriše in moram potem v PS popravljat.

Hvala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2015, 17:35 
Odsoten
vstopil v forum

A mi lahko prosim kdo tole potrdi. Ravnkaro sem nabavil fuji 35 1.4 fiksnega in se že kako uro malo igram...A je to normalno, ampak AF je zelo glasen, se sliši kot nekakšno praskanje, mogoče niti ni AF, ampak da so glasne lamele zaslonke?

Predvidevam, da je normalno kljub temu da je tak cuden glasen zvok, ker fokusira v redu sicer.

Drugače pa super objektiv - majhen in lahek ter kvalitetno grajen, tudi pri f1.4 oster in kontrasten in brez opazne vinjete. V primerjavi z canon 50 1.4 torej opazno boljsi pri 1.4. Bokeh lep. Le relativno drag, čeprav mi je dal v Trzinu še popust na akcijsko ceno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2015, 18:22 
Odsoten
vstopil v forum

Drugače pa še prvi vtis po dobrih dveh tednih prehoda iz FF Canon zelo v redu:

- največja prednost je to, da dobiš majhnost (z samyang 8mm ali 35 1.4). manjsi in lazji od velike vecine superzoom kompaktov, manj pogledov vlečeš, lažje kako fotko narediš.
- odlična kvaliteta tako raw fajlov kot jpeg - dvomim da je kaj boljsega v aps-c rangu, dinamicni razpon povsem primerljiv z 5d mark ii, ISO boljši, 6400 ISO povsem uporaben, 25600 tudi ni tako slabo za kaksne scene. Boljših jpeg-ov še nisem videl pri nobeni kameri. Se mi zdi, da je Fuji ogromno vlozil v ta del, tudi film simulation nastavitve so za pohvalit, Astia se mi zdi najbolj vsestranska, classic chrome tudi.
- objektivi so optično neverjetni, čeprav relativno dragi. Imajo pravzaprav že celoten nabor, ki ga večina rabi, pogrešam le še en fiksni objektiv ekvivalent 135mm, baje da letos prihaja 90 2.0.
- RAF fajli se dobro ujamejo z Lightroom in tudi obdelujejo se dobro.
- dejansko uporaben vgradni fleš, lahko ga usmeriš navzgor v strop

Še nekaj minusov:
- vsaj x-e2 in kolikor sem uspel preizkusiti tudi x-t1 ter fuji objektivi niso ravno prva izbira za tiste, ki fotkajo šport oz. akcijo.
- pri x-e2 pogrešam kakšen gumb več na bodyu za hitrejše nastavitve
- iskalo je opazno manjse kot pri fullframe canon, nekje v velikosti vstopnega dslr
- moteče je to, da sta si evf in zaslon enakovredna, nikjer nisem nasel opcije, da se mi na zaslonu pokaze fotka ko jo naredim in ne tudi v evf npr.
- malo razocaran nad 50-140 2.8, sicer oster in kontrasten ze pri 2.8, ampak gršega bokeha pa še nisem videl, z velikostjo in težo že cela krava in težek, kar je sicer na f2.8 logicno, ampak nekako podre koncept brezzrcalcev.
- baterije so švoh, naredi cca. 250 fotk

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2015, 20:44 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Ja, 35tka je glasna, drugače pa dobrodošel v klub :).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2015, 22:43 
Odsoten
vstopil v forum

Ja, se mi je zdelo da je to normalno, ceprav je res glasno in zvok tak kot da je nekaj pokvarjeno.

Sicer pa hvala. Sem ugotovil, da je fuji 'skupnost' kar velika in dobro organizirana po mednarodnih forumih, portalih in fb skupinah in da je polno navdušenih prestopnikov hehe. Našel celo neko združenje fuji fotoblogarjev ali nekaj takega. Mogoče pa še mene potegne, da po 4 letih že spet začnem na svojem blogu s kakimi objavami. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 jan 2015, 14:56 
Odsoten
vstopil v forum

Evo še ena stvar, ki je v praksi pomankljivost glede na 5d:

S 5d lahko zajames zaradi moznosti ISO 50 in casa 1/8000 za cele 3 blende manj minimalne svetlobe, e-2 ima pri raw le ISO 200 in 1/4000, kar v praksi pomeni, da pri mocni svetlobi marsikdaj ne morem fotkati pri f1.4, medtem ko z 5d lahko. Stvar reši sicer ND filter, pa vseeno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 jan 2015, 21:04 
Odsoten
vstopil v forum

Ah ne sekiraj se, to pomankljivost ima cela vstopna linija FF od CaNikona pa še 2x ali 3x dražji so :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jan 2015, 22:27 
Odsoten
Pristopni član

Sikoj glede na to da si prej imel canon dslrje in si zdaj kupil fuji x ter da iz napisanega vidim da se kar spoznas, lahko prosim pogledas mojo temo v slr foto, kjer sprasujem glede mnenja o prvem dslr. zagledal sem se tudi v brezzrcalca fuji xt1 ali xe2
Hvala

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 feb 2015, 22:37 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Electric Ladyland
Tale 12mm Samyang ga pa konkretno poka, kar nora leča glede na velikost in blendo.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 83 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: